Ściany cementowo-wapiene

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

zioom128
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2010, 15:06
Ściany cementowo-wapiene

autor: zioom128 » 20 wrz 2010, 19:47

witam chciałbym pomalować ściany z tynku cementowo-wapiennego i mam kilka pytań
1. Jakiego papieru ściernego mam użyć aby przetrzeć nierówności
2. Jaki grunt użyć
3. Czy stosować jakiś podkład czy nie jeżeli tak to jaki
4. Jakiej farby użyć

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Ściany cementowo-wapiene

autor: jacenty800 » 20 wrz 2010, 20:47

czy sa to swieze tynki?czy w przyszłosci bedziesz chciał je szpachlowac?

zioom128
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2010, 15:06
Re: Ściany cementowo-wapiene

autor: zioom128 » 22 wrz 2010, 7:54

Tynk już ma 4 miesiące i chce go pomalować bez szpachlowania

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Ściany cementowo-wapiene

autor: Picadoor » 25 wrz 2010, 12:55

Głównie zależy od tego jak ten tynk został wykonany. Mam na myśli nie tylko jakość wykonanej roboty, ale też jakość użytego materiału.. Na ogół używa się do tynkowania piasku zwanego potocznie "mułkiem". Jednakże nie daje on pożądanych efektów. Jego ziarnistość - nawet najlepsza - wymusza jakąś warstwę pośrednią pomiędzy tynkiem a farbą.
Ponadto zależy wszystko od tego jak dokładnie został tynk "zatarty", czy nie ma paskudnych wyokrągleń w narożnikach, powstałych na skutek ruchu pacy z narożnika. To najczęstsza wada, ponieważ po przyłożeniu pacy w narożniku siła nacisku jest mniejsza, a w miarę przeciągania rośnie. Powoduje to takie "wygięcie" (czy wyłukowanie) ściany. Czy nie ma "kleksów", "smug" lub "niedotartych" placków.
Natomiast widziałem tynki wykonane z przesortowanego piasku kwarcowego, te faktycznie, dobrze zrobione nie wymagają dalszej obróbki, można je już malować, są gładkie i jednorodne.
I jeszcze jeden problemik: jeśli użyto "tłustej" zaprawy (dużo cementu, śladowe ilości wapna czy innego spulchniacza), to żaden papier nic nie wskóra, bo są wówczas pioruńsko twarde. I jeśli mają dużo kancerów, to nieraz lepiej wsio zaszpachlować, niż uganiać się po ścianach i cerować.

Co do gruntu, ja osobiście używam lateksowego, od Śnieżki. Na razie nie narzekam, dobrze się sprawdza pod różnymi farbami. Nie stosuję gruntów pod same farby gruntowe, no chyba żeby sytuacja dramatycznie zagrażałaby właściwej przyczepności - na razie nie zdarzyło się.

Farby możesz użyć najróżniejszej: akrylowej, akrylowo-winylowej, winylowej, poliwinylowej - mają być do wnętrz. Firma? zależy na jaką Ciebie stać. Sigma, Beckers, Teknos, Tikkuryla, Dulux i pewnie jeszcze sporo innych. Jedno co zawsze się sprawdza - unikaj tanich, słabo znanych i podejrzanych(Chiny) produktów.

pozdro
picadoor

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Ściany cementowo-wapiene

autor: jacenty800 » 25 wrz 2010, 18:35

jak juz rozmawiamy o tynkach.od razu przypominaja mi sie posadzki w jednednym domu ktory robilem.wierzcie badz nie.posadzka była tak wykonana zaznaczam posadzka.ze niejeden by chcial miec tak zrobione tynki.robiłem na wielu budowach ale takiej posadzki jeszcze nie wiidziałem.fakt robiła to firma ktora zajmuje sie tylko posadzkami.sami zalatwiaja piasek.jakosc posadzki samopoziomujacej z drobniutkim kruszywkiem .chciałbym tylko takie tynki do szpachlowania jak była zrobiona ta posadzka.profesjonalizm w kazdym calu


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów