Podłaczenie odpływu z zaworu bezpieczeństwa...

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ghost320i
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 91
Rejestracja: 24 mar 2009, 12:45
Podłaczenie odpływu z zaworu bezpieczeństwa...

autor: ghost320i » 21 sie 2010, 17:42

Witam.
Jestem po wymianie pieca. Zamontowałem także wężownice schładzajacą.
Chcę podłączyć odpływ zaworu bezpieczeństwa z wężownicy do kanalizacji. Sęk w tym żę wszedzie mam zastosowene szare plastikowe rurki 60mm.
Wiadomo że w sytuacji awaryjnej będzie tam płynać prawie wrząca woda pod ciśnieniem jakie w danym momencie bedzie na piecu- czyli moze być 1 bar a moze być nawet 2.5 bara.
Jakie rury zastosować? metalowe czy zgrzewane plastikowe. A moze wąż ogrodowy?
I co najważniejsze czy są przejscia, redukcje które umożliwią mi wpiecie siew obecną instalacje kanalizacyjną a co za tym idzie czy w sytuacji awaryjnej- wysokie ciśnienie + wrząca woda ( ok.95stopni) nie uszkodzą szarych plastików.
Bardzo prosze o porade.
Pozdrawiam
...

nipokorny
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2010, 18:45
Re: Podłaczenie odpływu z zaworu bezpieczeństwa...

autor: nipokorny » 22 sie 2010, 8:59

Rozumiem, że urządzeniem grzewczym jest kocioł, kominek itp, na paliwo stałe, a pod pojęciem zawór bezpieczeństwa kryje się termiczny zawór upustowy...? Jeśli tak jest to zawór upustowy montowany jest na wyjściu gorącej wody z wężownicy schładzającej. Temperatura otwarcia tego zaworu oscyluje wokół 100st C. Jej bezpośredni zrzut do kanalizacji sanitarnej, może uszkodzić jej przewody. Nie bardzo wiem co kryje się pod pojęciem 60mm... Przewody kanalizacyjne mają średnicę 50 bądź też 75mm liczone na zewnątrz w bosym końcu rury (no chyba że masz niskoszumówkę i wtedy fakt może być coś koło 60mm). Wracając do kanalizacji to przewody wykonane z tradycyjnego PVC służą do odprowadzenia wody o temperaturze do 60st C, krótkotrwale można nimi przesłać wodą o temperaturze ok 70st C ( aczkolwiek wiele zależy od producentów tych rur którzy czasem mogą podawać trochę inne wartości.) Jeśli twoja instalacja kanalizacyjna wykonana jest z PP-b to wytrzymuje ona 95st, krótkotrwale ok 100 ( i tu również wiele zależy od producenta ) i w twoim przypadku zdała by egzamin. Jeśli chodzi o połączenie zaworu termicznego z kanalizacją to polecam rurę metalową o odpowiednio dobranej średnicy (oczywiście nie zapomnij o przerywaczu strugi:) wepniesz do kanalizacji za pomocą chociażby redukcji gumowej. Dobrze by było jakoś zasyfonować przewód żeby ci nie śmierdziało w trakcie użytkowania. Pozdrawiam :D


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 32 gości

Gotowe projekty domów