Jaki kolor scian do czerwonej kanapy skorzanej?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Gonia29
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2008, 15:27
Jaki kolor scian do czerwonej kanapy skorzanej?

autor: Gonia29 » 09 wrz 2008, 16:14

W najblizszym czasie planuje remont mieszkania. Chcialabym przemalowac pokoj dzienny. Meble sa jasne w kolorze buku, dywan bezowy, kanapa soczysta czerwien. Myslalam o scianach w kolorze cappuccino, natomiast sciana przeciwna do tej, na ktorej stoi kanapa ciemniejsza, tylko jaka?Moze jakis odcien czerwieni?

Jezeli chodzi o sypialnie, nie mam zadnego pomyslu na kolor scian? Na podlodze jest dosc ciemny parkiet, meble - czeresnia, przody ecru. Sypialniaznajduje sie od polnocno-wschodniej strony.

Z gory dziekuje za porady:)

Awatar użytkownika
zanti76
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 30 sie 2008, 17:16
Re: Jaki kolor scian do czerwonej kanapy skorzanej?

autor: zanti76 » 10 wrz 2008, 22:58

Gonia29 pisze:W najblizszym czasie planuje remont mieszkania. Chcialabym przemalowac pokoj dzienny. Meble sa jasne w kolorze buku, dywan bezowy, kanapa soczysta czerwien. Myslalam o scianach w kolorze cappuccino, natomiast sciana przeciwna do tej, na ktorej stoi kanapa ciemniejsza, tylko jaka?Moze jakis odcien czerwieni?

Jezeli chodzi o sypialnie, nie mam zadnego pomyslu na kolor scian? Na podlodze jest dosc ciemny parkiet, meble - czeresnia, przody ecru. Sypialniaznajduje sie od polnocno-wschodniej strony.

Z gory dziekuje za porady:)


Ja bym zrobił dwa kolory, podzielone na trzy paski - pod sufitem i nad ziemią paski cappuccino, między nimi, na mniej więcej środku ściany większy (szerszy) pasek kremowy, o odcieniu dobrze dopasowanym do tego capucciniaka. Powinno być ładnie.
Tuturu tuturu rutu tutu... :)

nudzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 26 sie 2008, 9:32

autor: nudzia » 21 wrz 2008, 21:19

W pokoju dziennym przy kolorach dominujących beży, kości słoniowej i czerwonej kanapy,myślę ,że dwa odcienie ścian , tj. jaśniejszy i ciemniejszy czerwony był by stosowny , a zarazem elegancki. Bardzo ładnie wygląda stonowana czerwień nie za jaskrawa.Natomiast w sypialni , jasny błękit w połączeniu z beżem.Teraz się robi rózne kształty malowania,.

corleone
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:07

autor: corleone » 22 wrz 2008, 11:14

kanapa będzie kolorystycznie grała główną rolę, dlatego ściany powinny być stonowane, a ewentualnie to co potem powiesisz na scianach może mieć czerwone akcenty
corleone


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości

Gotowe projekty domów