Piec kaflowy z CO (wężownica lub podkowa)

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jasio
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2008, 13:44
Piec kaflowy z CO (wężownica lub podkowa)

autor: jasio » 10 sie 2008, 16:52

Witam. Mieszkam w mieszkaniu w starej kamienicy z 1 piecem kaflowym. mieszkanie w zimę nie jest dogrzane i mam zamiar wstawić do niego podkowę czy jakąś wężownicę i podłączyć do niego 3 małe grzejniki. Powierzchnia mieszkania to 37m2. Ponieważ słyszałem tylko o takich rozwiązaniach chciałbym dowiedzieć się więcej lub zobaczyć (foto) jak to ma wyglądać.
Proszę o pomoc bo zima za pasem.

manolek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2008, 21:02

autor: manolek » 14 wrz 2008, 21:05

mam ten sam problem. mieszkanie 65m2 i byloby 5 grzejnikow. rowniez prosze o wszelkie informacje jak to zrobic.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
jang
Aktywny
Aktywny
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2008, 18:10
Lokalizacja: Gliwice

autor: jang » 16 wrz 2008, 18:23

Witam.
Pytanie czy taka inwestycja jest opłacalna-to po pierwsze i na ile bedzie sprawna.
Rozebranie pieca i ponowne postawienie to ok 1000 złociszy.
Są dostepne w sprzedaży piece typu kominkowego z płaszczem wodnym , ewentualnie małe kociołki zabudowane przystosowane do podpiecia np.do kuchennego komina.
Wymiarami zblizone do ciagu kuchennego umeblowania i wewnatrz izolowane aby obudowa nie była goraca.
Sam sie nad taką modyfikacja ogrzewania zastanawiam.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

Gotowe projekty domów