malowanie ścian

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Sunny_Girl
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2008, 11:47
malowanie ścian

autor: Sunny_Girl » 17 lip 2008, 17:46

Witam!

Chciałam zadać kilka pytań odnośnie malowania ścian. Przeszukałam kilka stron tematów ale nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

W lipcu zeszłego roku robiłam remont w pokoju- zdarłam tapety i została położona gładź gipsowa. Potem ściany zostały pomalowane (bez zagruntowania) na kolor turkusowy. Po kilku miesiącach na jedną ścianę została położona farba w kolorze żółtym (bez usuwania farby turkusowej, bo żółta była dobrze kryjąca). Teraz chciałabym przemalować ściany na jasny kolor (ściślej mówiąc, na biały) i wiem, że bez pozbycia się tamtej warstwy farby raczej nie będzie to możliwe... Naczytałam się o tym gruntowaniu, gładziach itp. i trochę się już w tym wszystkim pogubiłam.
położenie nowej gładzi? Jeśli tak, to co z tą starą? I czy ten podkład gruntujący nakłada się przed położeniem gładzi, czy po, przed samym malowaniem farbą?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

sfysywiu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:00
Lokalizacja: Gliwice

autor: sfysywiu » 17 lip 2008, 18:41

Gruntuje się ściany przed położeniem gładzi, żeby wzmocnić podłoże i zmniejszyć chłonność dzięki czemu gładź nie będzie odpadać, pękać i nie będzie tak szybko schnąć po nałożeniu. Gruntuje się także po nałożeniu i wyszlifowaniu, żeby wzmocnić właśnie tą gładź, pozbyć się pyłu pozostałego po szlifowaniu i zmniejszyć i wyrównać chłonność ściany, dzięki czemu farba szybko nie wysycha. Można spokojnie ten kolor zamalować białą farbą bez ponownego szpachlowania ściany.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Gotowe projekty domów