blachodachówka z posypką mineralną!

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Sławomir PODK
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2007, 16:34
Lokalizacja: Podkarpacie
blachodachówka z posypką mineralną!

autor: Sławomir PODK » 01 sty 2008, 12:35

Witam
Co sadzicie o tej formie pokrycia?
jakiego producenta wybrac?
Czy juz ktos montowal taką blachodachówkę? jesli tak to czym docinał elementy?
czy moze byc stosowana na kacie nachylenia 20 stopni?
pozdrawiam i dziekuje za opinie
Zdobywanie wiedzy jest nauką!!!!!

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 01 sty 2008, 20:15

w swej ofercie ma takie pokrycie ahi roofing. są to elementy jednomodułowe, więc i odpadów nie jest tak dużo jak w przypadku klasycznej blachodachówki. o ile dobrze pamiętam to pokrycia tej firmy mają 50 lat gwarancji. jeśli to dla kogoś istotne to napiszę że blachodachówki z posypką kwarcową zostały użyte m.in. na letniej siedziby prezydenta RP.
pozdrawiam

komarr

autor: komarr » 02 sty 2008, 9:20

na powłoki dają 15 lat gwarancji.

Chyba nikt nie daje większej gwarancji niż 35 lat na jakiekolwiek pokrycia dachowe.

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 02 sty 2008, 14:32

komarr pisze:na powłoki dają 15 lat gwarancji.

Chyba nikt nie daje większej gwarancji niż 35 lat na jakiekolwiek pokrycia dachowe.


produkty ahi roofing posiadają 50 lat gwarancji.
cytat ze strony ahiroofing.com.pl:
Jaką gwarancją objęte są dachówki?

Udzielamy szerokiej proporcjonalnej 50-letniej gwarancji na warunki pogodowe oraz 15-letniej proporcjonalnej gwarancji na powłoki powierzchni. O szczegóły gwarancji prosimy pytać Państwa dystrybutora
.


pozdrawiam

Sławomir PODK
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2007, 16:34
Lokalizacja: Podkarpacie

autor: Sławomir PODK » 02 sty 2008, 19:03

to prawda roofing daje 50lat a decra 30lat sa dobre tzlko cena ok 65zl ale jakosc dobra
Zdobywanie wiedzy jest nauką!!!!!

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 02 sty 2008, 23:02

Bardzo dobre pokrycia o wysokiej estetyce i podwyższonej żywotności w związku z dodatkowa warstwą posypki mineralnej. Posypka dodatkowo powoduje wyciszenie dachu i przytrzymuje śnieg. Osobiście polecam Powertekk firmy Isola. Cięcie wyłącznie na zimno! Pozdrawiam.

DEKAR GONT
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

autor: DEKAR GONT » 05 lut 2008, 14:13

Bardzo trwałe i niezwykle lekkie - 1m2 = 7 kg. Swoim wyglądem przypominają zarówno gont drewniany jak i łupek skalny.
Nowozelandzkie dachówki metalowo-ceramiczne z posypką z naturalnego kruszywa skalnego cieszą się dużym powodzeniem w Polsce od 1990r.
Różne kształty w kilkunastu naturalnych kolorach. Komplet akcesoriów systemowych.
Można stosować je do krycia dachów o różnych kształtach przy minimalnym spadku 17 st. pochylenia i wolich ok o dowolnych proporcjach.
50 lat gwarancji producenta.

z poważaniem
dekargont.w.pl

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 05 lut 2008, 20:19

Tak ,tak cieszą się ogromnym powodzeniem :roll: szkoda że mało gdzie te pokrycia widać, chyba nawet wiem dlaczego ? 8)
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

Picadoor

autor: Picadoor » 05 lut 2008, 23:14

Taaa, jaka by nie była dobra, nie będzie miała tego, co dachówka, nawet betonowa.
To jakby wyglancować w najlepszej modelarni starego Trabanta, zrobić mu taki lifting co by nie różnił go od Porsche, to zawsze niestety będzie "Trampkiem" za ciężkie do tego pieniądze.

Nie mam nic przeciw, dobrze, że jest, ale jeśli o mnie chodzi, to zamiast tak zachwalanego materiału, za tę cenę, wybrał bym w tym przedziale całkiem dobrą ceramikę. Pozostałą - sądzę niezłą różnicę - wydał bym na ew. wzmocnienie konstrukcji dachu. I jestem przekonany, że zostałoby jeszcze sporo, żeby nieźle pobalować. No a jakie dobre samopoczucie miałbym po tym.....ho,ho,ho. Tak ale to jest moje zdanie.

pozdro

DEKAR GONT
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
blachodachówki z posypką z naturalnego kruszywa skalnego

autor: DEKAR GONT » 06 lut 2008, 12:45

Witam,
każda sroczka swój ogonek chwali.
Ja piszę o tym co znam na pewno, a Państwa wypowiedzi świadczą o nieznajomości tematu.
Oczywiście dachówka jak dachówka, jedna lepsza inna gorsza ale nie można krytykować czegoś z czym nie miało do czynienia.
Dachów pokrytych tą dachówką w Warszawie i okolicach jest sporo.Czasami nie wie się, że to właśnie "taki" dach.
Dachówki metalowo-ceramiczne z posypką z naturalnego kruszywa skalnego to dachówki z górnej półki.
Spokój Inwestorana kilkadziesiąt lat bez żadnej konserwacji.
Ale jak komuś podoba się dachówka ceramiczna to oczywiście jego sprawa i jego decyzja.

z poważaniem
DEKAR GONT

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00
Re: blachodachówki z posypką z naturalnego kruszywa skalnego

autor: amc1 » 06 lut 2008, 18:26

DEKAR GONT pisze:Witam,
każda sroczka swój ogonek chwali.
Ja piszę o tym co znam na pewno, a Państwa wypowiedzi świadczą o nieznajomości tematu.
Oczywiście dachówka jak dachówka, jedna lepsza inna gorsza ale nie można krytykować czegoś z czym nie miało do czynienia.
Dachów pokrytych tą dachówką w Warszawie i okolicach jest sporo.Czasami nie wie się, że to właśnie "taki" dach.
Dachówki metalowo-ceramiczne z posypką z naturalnego kruszywa skalnego to dachówki z górnej półki.
Spokój Inwestorana kilkadziesiąt lat bez żadnej konserwacji.
Ale jak komuś podoba się dachówka ceramiczna to oczywiście jego sprawa i jego decyzja.

z poważaniem
DEKAR GONT


To nie są dachówki. Odsyłam do definicji choćby w normach czy po prostu w encyklopedii. Proszę nie wprowadzać w błąd. Wiadomo przecież że to tylko erzac prawdziwej dachówki i każdy, kto twierdzi inaczej po prosty mówi nieprawdę.

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 06 lut 2008, 21:26

ja znam dosyć dobrze ahi roofing, znam też i prawdziwe dachówki. zdecydowanie doradzam ahi roofing jeśli mam porównywać to z np plannją. jeśli mam ahi roofing porównać do najgorszej dachówki to ja doradzam dachówkę.
pozdrawiam

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka
Re: blachodachówki z posypką z naturalnego kruszywa skalnego

autor: Rudolf Bras jr. » 06 lut 2008, 21:52

DEKAR GONT pisze:Witam,
każda sroczka swój ogonek chwali.
Ja piszę o tym co znam na pewno, a Państwa wypowiedzi świadczą o nieznajomości tematu.
Oczywiście dachówka jak dachówka, jedna lepsza inna gorsza ale nie można krytykować czegoś z czym nie miało do czynienia.
Dachów pokrytych tą dachówką w Warszawie i okolicach jest sporo.Czasami nie wie się, że to właśnie "taki" dach.
Dachówki metalowo-ceramiczne z posypką z naturalnego kruszywa skalnego to dachówki z górnej półki.
Spokój Inwestorana kilkadziesiąt lat bez żadnej konserwacji.
Ale jak komuś podoba się dachówka ceramiczna to oczywiście jego sprawa i jego decyzja.

z poważaniem
DEKAR GONT


Kto nie wie , ten nie wie, że to jest taki dach :wink: jak dla mnie to bardzo dobra ale jednak imitacja oryginału, z tą ilością sprzedanych dachów to lekka przesada, jest to ułamek procenta wszystkich dachów w Polsce. I niech Pan nie nazywa tego dachówką, bo :lol: mnie ogarnia, podobnie jak przy nazwie dachówka bitumiczna. z Poważaniem Rudolf
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 07 lut 2008, 1:36

Oczywiście, że nie ma sensu porównywanie oryginału nawet z bardzo dobrą imitacją. Natomiast tam gdzie z różnych względów nie można położyć oryginału to ja osobiście polecam te doskonałe imitacje. A poza tym jeżeli inwestor ma takie upodobania to dlaczego nie. Produkt w swojej klasie na bardzo wysokim poziomie. Pozdrawiam.

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 10 lut 2008, 21:35

Andrzej Wilhelmi pisze:Oczywiście, że nie ma sensu porównywanie oryginału nawet z bardzo dobrą imitacją. Natomiast tam gdzie z różnych względów nie można położyć oryginału to ja osobiście polecam te doskonałe imitacje. A poza tym jeżeli inwestor ma takie upodobania to dlaczego nie. Produkt w swojej klasie na bardzo wysokim poziomie. Pozdrawiam.


Nikt tego nie neguje Andrzeju , że to dobry produkt , bo z pewnością jest to prawda, ale za taką cenę to przynajmniej ja wybrałbym oryginał i to glazurowany :wink: ale to klient wybiera ostatecznie, ja tylko mogę doradzić i ewentualnie zamontować. Pozdrawiam
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów