Glazura i płyty OSB

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

zygmunt_m
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2007, 20:23
Glazura i płyty OSB

autor: zygmunt_m » 29 sty 2007, 20:45

Witam.

Mam problem. Planuję wyłożenie łazienki glazurą na płytach OSB. Nie wiem natomiast na jakim kleju je przykleić i jakiego podkładu użyć. Miał już ktoś z Was podobny problem?

Z góry dzięki za pomoc. :)

giv
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 29 gru 2006, 16:06
Lokalizacja: pruszków

autor: giv » 29 sty 2007, 21:04

nie kladlem jeszcze na osb ale polecam ceresit CM 17. tzrma sie wszystkiego wie c z tym nie powinno buyyc problemy. zanim przylozysz plytke pozadnie wsmaruj sam klej na ta plyte. pozniej grzebien i do dziela
coś sie wymyśli!!

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 30 sty 2007, 12:12

Możesz jeszcze przykręcić płytę G-K (zieloną) do OSB. W/w klej również polecam. Sugeruję również wykonanie hydroizolacji (tzw folia w płynie) np. Ceresit CL 51 oraz taśmy CL 152.
Pozdawiam.
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

zephyrek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 25 lut 2007, 11:12
Lokalizacja: Poznań

autor: zephyrek » 25 lut 2007, 13:13

Jestem płytkarzem z dużą praktyką. Pytanie jak ta płyta jest mocowana do ścian.Proszę już niczego innego nie przykręcać bo czym więcej warstw tym większe możliwości dla wilgoci. Jeśli płyta jest na stelażu to wypadałoby założyć na nią siatkę z włokna szklanego, taką jak do styropianu się stosuje. Klej- polski Atlas plus jest wystarczający, Ceresit w polsce nie trzyma norm. Wiem co mówię bo 8 lat prowadziłem firmę w Niemczech. Folia w płynie tylko w kabinie lub w obrębie wanny. Lazienka to nie basen kąpielowy.

Awatar użytkownika
Rom-Kon Remonty
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2007, 23:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

autor: Rom-Kon Remonty » 25 lut 2007, 14:09

zephyrek pisze: Proszę już niczego innego nie przykręcać bo czym więcej warstw tym większe możliwości dla wilgoci. Jeśli płyta jest na stelażu to wypadałoby założyć na nią siatkę z włokna szklanego, taką jak do styropianu się stosuje. Klej- polski Atlas plus jest wystarczający, Ceresit w polsce nie trzyma norm. Wiem co mówię bo 8 lat prowadziłem firmę w Niemczech. Folia w płynie tylko w kabinie lub w obrębie wanny. Lazienka to nie basen kąpielowy.

Zgadzam się w pełni! Widać że nie jesteś z tej firmy http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=2334 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Rom-Kon

Foresta
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2016, 18:49
Kontaktowanie:
Re: Glazura i płyty OSB

autor: Foresta » 09 kwie 2016, 0:31

Nie kładzie się płytek bezpośredni na płytę osb wykończenia wnętrz Warszawa tylko na płyte karton gips. płytę karton gips przykręcasz do płyty osb i dopiero na płytę karton gips przyklejasz płytki układanie glazury Warszawa pamiętaj wcześniej skuć stare płytki ze ścian i skuć klej płyte osb możesz zamontować na stelażu z profili.

art1107
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2018, 14:51
Re: Glazura i płyty OSB

autor: art1107 » 11 sty 2018, 15:06

polecam artykuły na stronie producenta narzędzi do glazury.
https://as-krzyzyki.pl/aktualnosci/czy-mozna-samodzielnie-polozyc-plytki
dodatkowo jest dużo materiałów wideo na YT dotyczących układania płytek. Niestety spora część dobrych fachowców wyjechało z kraju bo u nas zawsze dla zamawiającego jest za drogo a z własnej praktyki wiem że czasami lepiej zapłacić więcej i mieć papiery i jakość iż pana "Janusza" taniej na "gębę".


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

Gotowe projekty domów