MULTIROOM CRESTRON ?!?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mclaud
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2009, 15:50
MULTIROOM CRESTRON ?!?

autor: mclaud » 04 lip 2009, 11:15

CZY FIRMA CRESTRON W SYSTEMACH MULTIROOM COS ZNACZY ? CZY ICH PRODUKTY Z SERII ADAGIO TO PRODUKTY Z GÓRNEJ PÓŁKI CZY SA TO SPRZETY KLASY H-E, B, C ???

PRZYMIERZAM SIE DO ZAKUPU W/W SPRZETU ALE NIGDZIE GO NIE MA W RANKINGACH ITP. UZYTKOWNIKOW JAK NA LEKARSTWO I GENERALNIE BRAK INFORMACJI.

BARDZO PROSZE O OPINIE.

angelos
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2009, 8:23

autor: angelos » 14 lip 2009, 8:59

System Adagio jest znany i popularny glownie wsrod firm zajmujacych sie kompleksowymi instalacjami systemow sterowania Crestrona. To na pewno wysoka klasa, choc firma nie specjalisuje sie tylko w multiroomie. Jesli szukasz wylacznie systemu multiroom to zainteresuj sie multiroomem Russound. Poza tym masz jeszcze systemy Speakercraft i Elan.

Przemek

autor: Przemek » 14 lip 2009, 12:33

a dlaczego akurat ten system ?
czy sie rózni od innych ?

angelos
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2009, 8:23

autor: angelos » 15 lip 2009, 13:15

Mysle ze systemy poszczegolnych producentow beda generalnie podobne. Nie wiem w czym jest lepszy np. russound od elana, czy niles. Patrzac na liste nagrod i wyroznien na stronie russonda wyglada ona imponujaco. Zaleta Russounda to mnogosc i ilosc rozwiazan jakie mozemy dopasowac do naszych wymagan i potrzeb. Cala masa roznych kontrolerow i paneli. Do tego widac ze jest to proste w obsludze, co mozna sprawdzic na stronie producenta gdzie jest fajna symulacja roznych klawiatur. No i cenowo wyglada bardzo atrakcyjnie, przynajmniej przy Adagio Crestrona. Oczywiscie zapewne nalezaloby sprawdzic czy jesli chcemy np. 8 stref to czy dany producent ma 1 kontroler obslugujacy te strefy, czy musimy zestawic 2 kontrolery po 4 strefy. pytanie jak to wyjdzie wtedy cenowo. Jaka jest funkcjonalnosc klawiatur? Ile chcemy źródeł obsługiwać i jakie? Wydaje mi sie ze najlepiej spisac sobie wymagania i oczekiwania, a nastepnie porownac oferte producentow i zobaczyc co jest najblizej tych oczekiwan.

controlhome
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2009, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: MULTIROOM CRESTRON ?!?

autor: controlhome » 20 wrz 2009, 23:40

mclaud pisze:CZY FIRMA CRESTRON W SYSTEMACH MULTIROOM COS ZNACZY ? CZY ICH PRODUKTY Z SERII ADAGIO TO PRODUKTY Z GÓRNEJ PÓŁKI CZY SA TO SPRZETY KLASY H-E, B, C ???

PRZYMIERZAM SIE DO ZAKUPU W/W SPRZETU ALE NIGDZIE GO NIE MA W RANKINGACH ITP. UZYTKOWNIKOW JAK NA LEKARSTWO I GENERALNIE BRAK INFORMACJI.

BARDZO PROSZE O OPINIE.


Ogólnie sprzęt Crestron Adagio to wyższa półka cenowa i w pewnym sensie jakościowa. Chociaż ostatnio co do jakości mogę mieć pewne zastrzeżenia. Miałem kilka problemów technicznych z serwerem muzycznym i przenośnym panelem dotykowym (były w serwisie). Jakość dziwięku i możliwości robią duże wrażenie. Wielki plus za częste aktualizacje oprogramowania i w miarę dobry serwis.
Ogólnie w Polsce głównie ze względu na cenę ten sprzęt nie jest popularny. Ale jeżeli władasz j. niemieckim to sporo informacji znajdziesz na niemieckich forach.
Osobiście uważam, że trochę przesadzają z cenami np. dodatkowy tuner do AMS-a kosztuje około 700$. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze kilka miesięcy temu największy serwer muzyczny był wyposażony w dysk 250GB. Podczas gdy u konkurencji w tym samym czasie można było już znaleźć 1 tera.
W AMS brakowało mi wejść/wyjść HDMI. Przy większej ilości sprzętu trzeba dokupować odpowiednie "rozgałęziacze".
Żeby oprogramować sprzęt crestrona trzeba niestety trochę godzin spędzić albo zlecić to jakiejś firmie. Oczywiście możemy używać sprzętu na fabrycznych ustawieniach. Ale wątpie, żeby ktoś chciał tak to zostawić.
Super sprawą są przenośne panele dotykowe crestrona. Chociaż czas pracy na baterii pozostawia wiele do życzenia.

Pozdrawiam
ch


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów