Strona 1 z 1

Baterie solarne

: 02 sie 2018, 8:27
autor: Genesis72
Witam
Jestem zainteresowany budoa baterii solarnych
tylko mam pytanie
Panel słoneczny daje napiecie np w przedziale od 8-30 volt
akumular jest na 12 volt
Czy jeżeli panel słoneczny poda 25 volt, czy regulator ma za zadanie zredukowac napięcie do 12 volt?
Co jeżeli panel bedzie podac np 9 volt, czy akumular nie bedzie ładowany?

Re: Baterie solarne

: 02 sie 2018, 15:02
autor: szari
kupisz regulator ładowania jeśli napięcie z panela będzie wyższe niż około 15V to aku będzie ładowany poniżej tego napięcia niczego nie naładujesz.

Re: Baterie solarne

: 22 wrz 2018, 15:02
autor: Ignas87
Dobrą ofertę na takie baterie oferuję firma AMPERIA. Firma oferuję mobilny serwis baterii przemysłowych, obejmujący województwa: dolnośląskie (oddział Wrocław), wielkopolskie (oddział Poznań), śląskie, opolskie i lubuskie,

Re: Baterie solarne

: 30 wrz 2018, 10:42
autor: Piotr Nowik
Genesis72 pisze:Czy jeżeli panel słoneczny poda 25 volt, czy regulator ma za zadanie zredukowac napięcie do 12 volt?
Co jeżeli panel bedzie podac np 9 volt, czy akumular nie bedzie ładowany?

Przy ogromnej ofercie różnych regulatorów ładowania, warto wybierać takie, które obsługują tzw. punkt śledzenia mocy, w skrócie MPPT. Dzięki temu panel nie będzie pracował w stanie przeciążenia czy niemal "zwarcia".

Przyrównać to można do zwykłej baterii od latarki. Większy prąd możemy z niej pobrać, gdy jest nowa (odpowiednik mocnego nasłonecznienia), a inny, gdy mamy baterię zużytą (słabe słońce bądź zachmurzone niebo). Jeśli odbiornik identycznej mocy podłączymy do obu baterii, i zakładając, że odbiornik jest odpowiedniej mocy do baterii nowej, to bateria stara będzie pracowała w stanie przeciażenia a nawet zwarcia. Napięcie na starej baterii siądzie, czasami nawet do zera.

Wniosek jest taki, że ze starej baterii nie "napędzimy" odbiornika. Lecz, gdy zmniejszymy pobór prądu, czyli do starej baterii podłączymy odpowiednio mniejszej mocy odbiornik, to ową starą baterią jeszcze go zasilimy.

Tak, obrazowo można przedstawić działanie MPPT, gdzie regulator ładowania ustawia obciążenie panela PV stosownie do warunków naslonecznienia. I przy słabym nasłonecznieniu pobiera z panela PV odrobine energii - w sytuacji, gdy zwykły regulator ładowania (bez MPPT) już dawno by "siadł", przeciążając zaciski panela PV.

Powyższą zasadę skwitowac można słowami: Lepiej mieć odrobinę energii w dłuższym czasie (okres wschodu i zachodu słońca, okres zachmurzenia, deszcz, mgła, wielokrotne na dzień chowanie się słońca za chmury, okresowe cienie od komina, drzew, słupów i zadaszeń...) niż wyłącznie dużo energii, ale tylko wtedy, gdy słońce świeci.

Re: Baterie solarne

: 07 lut 2019, 10:49
autor: kamil527
Zapraszam do serwisu fotton gdzie z pewnością znajdą Państwo interesujące rozwiązania z zakresu fotowoltaiki – baterie słoneczne, dachówki solarne i kompletne systemy zabezpieczeń do systemów fotowoltaicznych w tym ograniczniki przepięć DC i AC, rozłączniki i bezpieczniki DC.

Re: Baterie solarne

: 23 lut 2019, 14:45
autor: Marek.Rozacki
Jeżeli szukasz profesjonalnego serwisu baterii solarnych i nie tylko to warto wejść na stronę firmy AMPERIA. Firma oferuję u i zajmuję się sprzedażą i naprawą baterii przemysłowych (w tym baterii trakcyjnych, fotowoltaicznych i solarnych).

Re: Baterie solarne

: 07 maja 2019, 17:01
autor: aleksandra1977
Ostatnio słyszałam od wujka o tym, jak korzystne są panele słoneczne i ile korzyści moga przynieść. Pomyślałam, więc, żeby trochę zgłębić temat. I faktycznie takie panele wydają się być bardzo rentownym rozwiązaniem. Te, które oferuje Tesla Sun - wykazują się niewielkimi gabarytami, ale za to generują bardzo dużo energii elektrycznej. Ich moc sięga 100 oraz 180 Wat. Muszę to wszystko dokładnie przeliczyć i sprawdzić ile oszczędności może mi to przynieść.

Re: Baterie solarne

: 09 maja 2019, 9:48
autor: Teki
Najlepiej jest się spotkać z osobą która wyliczy koszt instalacji i dobierze właściwą ilość i rodzaj paneli do zużycia. Jeśli ktoś chce kupić panele na własną rękę trzeba się liczyć jeszcze z dodatkowymi urządzeniami - typu okablowanie, inwerter itd. Są firmy które robią to kompleksowo - może trochę drożej wychodzi ale dają gwarancję i serwis.
U moich znajomych był taki audytor, który wyliczał im na miejscu ile to będzie ich kosztować i ile paneli im wejdzie na dach.
Z tego co pamiętam to była firma Foton technik
można się z nimi umówić na taki bezpłatny kosztorys

Re: Baterie solarne

: 23 maja 2019, 14:53
autor: Arienna
Jest to świetne rozwiązanie, na pewno inwestycja zwróci się.