Strona 1 z 1

Adaptacja poddasza, jak zacząć.

: 09 cze 2008, 12:44
autor: yamsza
Witam.

Mieszkam w budynku 3 rodzinnym, w którym jest strych. Nad moim mieszkaniem i nad drugim sąsiadem, trzecia rodzina mieszka pod nami, w budynku jest jeszcze klatka i piwnica. Wszystkie te wymienione pomieszczenia (klatka, strych i piwnica) wg dokumentów należą do czesci wspolnej mieszkanców. Chciałbym adoptować częśc strychu, leżącą nad moim mieszkaniem, doprowadzic osobne wejscie z mieszkania i oddzielic sie od reszty strychu.
Proszę o pomoc, jesli ktoś wie jak zalatwic to prawnie, od jaiej instytucji zacząć, jakie dokumenty i pozwolenia zdobyc. Chcialbym miec tę częśc strychu na wlasność i przekształcona na lokal mieszkalny (powiększyc mieszkanie o powiezchnie na strychu), wiec napewno kupe zalatwiania. Dodam ze z sąsiadami na dzien dzisiejszy jestem dogadany, ale roznie to moze byc za pare lat, wiec wole byc zabezpieczony.

: 09 cze 2008, 13:19
autor: Przemek
zgoda lokatorów jest ? - to podstawa !

: 09 cze 2008, 14:04
autor: Myska
Witam
1. Jak napisał poprzednik - zgoda sasiadów na piśmie
2. Zgoda właściciela budynku (w moim przypadku była to spółdzielnia)
3. U mnie był podnoszony dach - i dlatego jeszcze warunki zabudowy (kupić trzeba było mapkę ok 50 zł - nie płaciliśmy za wydanie decyzji) :D
4. Projekt.
5. Pozwolenie na budowę.
6. Podpisanie umowy ze spółdzielnią.
7. Rozpoczęcie budowy.

Więcej niestety nie wiem sama czekam na projekt.

: 10 cze 2008, 11:48
autor: yamsza
Zgoda sąsiadów jest, narazie słowna, tyle ze ja nie chce calego strychu, tylko czesc nad moim mieszkaniem. Czy musze to najpierw zalatwic z jakims geodeta, podzielic strych i dopiero niech sasiedzi sie podpisza, najlepiej u notariuisza. dach bedzie robiony, nowe okna, wiec decyzja o przebudowe napewno.

: 23 wrz 2008, 7:28
autor: Rafal76
zgodę musisz miec wszystkich sąsiadów na piśmie. W piśmie napisz adnotację że chcesz adoptować tylko np. 50 m pozostałą powierzchnie pzoostawiasz zgodnie z przeznaczeniem. Do pisma załącz mapkę/schemat/rys. tech. poddasza z wydzieloną (nie musi być dokłądnie) powierzchnią. Dopiero przy sporządzaniu porjektu ustalisz z Projektantem dokładnie szcegóły wydzielonej powierzchni.