Strona 1 z 1

ocieplenie poddasza

: 02 maja 2008, 11:30
autor: mac
Moje pytanie dotyczy pomieszczenia które się tworzy nad poddaszem użytkowym. W moim przypadku jest pomieszczenie o wyskości 1,1 m szer 1,8 i dług 5 m Mają tam być umieszczone elementy rekuperatora, elementy elektryki niepotrzebne kartony itp. Wykonawca od rekuperatora proponuje ocieplenie skosów pod samą kalenicę z zastosowaniem wełny foli paraizolacyjnej i płyty k-g dodam że to pomieszczenie nie ma być ogrzewane Czy rozwiązanie to jest prawidłowe i jak wykonać podłogę dla tego pomieszczenia, które zarazem będzie tworzyć sufit dla pomieszczenia na poddaszu. Chciałem położyć płytę osb 22 mm na kleszcze które mają 18 cm pozostawić szczelinę pózniej dać welnę 15 cm pomiędzy kleszcze, przyleić folię i przykręćić płytę k-g. Czy w tym pomieszczeniu z uwagi na brak ogrzewania nie dojdzie do zawilgocenie itp proszę oopinię.

Pozdrawiam
mac

: 23 cze 2008, 8:23
autor: MariuszKa
Miałem taki sam dylemat i zrobiłem to tak (patrzac od dołu poddasza - ku stryszkowi w góre): regips,folia (lub nie zależy co to za pomiestrzenie), 5cm wełny na kleszcze, 15 cm wełny między kleszcze, płyta OSB z kawałków tak aby były szczeliny między płytami (dla wentylacji wełny). Stryszek nie ocieplałem tak aby stworzyć jak najlepsze warunki dla wymiany powietrza (pod dachówką folia wysoko paraprzepuszczalna). Trzeba pamietać aby nie przechowywać tam zadnych materiałów wchłaniajacych wilgoć np kartony i nie dociskać nic do scian.

: 28 cze 2008, 22:48
autor: Andrzej Wilhelmi
Jak stryszek nie ogrzewany to nie izolowany. A tak konkretnie to co tam będziesz trzymał bo tam się nie da wejść (można się tylko czołgać). Pozdrawiam.

: 08 lip 2008, 10:47
autor: gl
do Andrzej Wilhelmi po jakim czasie możemy wykańczać poddasze ( płyty karton gips ) jeżeli więźba była robiona z mokrego drewna. Czyli ile czasu muszę odczekać aby więźba wyschła tak abym mógł przykręcać płyty i aby nie popękały

ocieplenie poddasza

: 10 lip 2008, 10:06
autor: Dani24
No własnie wybieramy izolację termiczna którą koniecznie trzeba zabezpieczyć folią paroizolacyjną, a później się zastanawiamy czy zawilgnie czy nie zawilgnie? A przecież są lepsze i nowocześniejsze systemy dociepleń poddaszy.

: 12 lip 2008, 0:22
autor: Andrzej Wilhelmi
Osobiście odradzam montaż płyt gk bezpośrednio do krokwi. Mocowane na stelażu metalowym i na specjalnych uchwytach są odporne na pracę więźby. Należy pamiętać, że drewno może chłonąć wilgoć z otoczenia. Pozdrawiam.

Re: ocieplenie poddasza

: 12 lip 2008, 0:25
autor: Andrzej Wilhelmi
Dani24 pisze:... A przecież są lepsze i nowocześniejsze systemy dociepleń poddaszy.


Fajnie, że o tym piszesz w wielu wątkach. Warto by jeszcze wesprzeć tą agitację merytorycznymi argumentami. Pozdrawiam.

to nie agitacja

: 15 lip 2008, 9:18
autor: Dani24
Nie bez kozery zająłem się właśnie tą izolacją. Moje wypowiedzi na tym formu są poparte 15 letnim doświdczeniem w zakresie pneumatycznych izolacji termicznych.W ciągu tego okresu wielokrotnie spotykałem się z problemami związanymi z izolacją z wełny mineralnej i zastosowaniem folii paroizolacyjnej. Nie chcę tu tworzyć reklamy, ale dlaczego mam nie dzielić się własna wiedzą, dlczego nie wskazać że oprócz ukochanej przez niektórych wełny mineralnej czy styropianu jest jeszcze coś innego czyli wdmuchiwane włókno celulozowe.
Tyle się mówi o ekologi,i poszanowaniu Matki Ziemi. Czy zdają sobie Państwo sprawe jak energochłonny jest proces produkcji wełny mineralnej czy styropianu? ile chemii sie tam używa?!
Reasumując nie jest to agitacja zmojej strony, a dzielenię się wiedzą w tym zakresie. Chyba po to są takie portale?
Co do merytorycznych argumentów z chęcia się nimi podziele z każdym kto jest zainteresowany tą izolacją.

: 17 lip 2008, 20:51
autor: cedar
ocieplam poddasze do zamieszkania i mam następujące pytanie:
czy ocieplać miedzy krokwiami do samego szczytu czy lepiej zrobić ślepy strop?
oszczedzi sie wtedy na wełnie i jest chyba mniejsze kubatura do ogrzania ?

: 19 lip 2008, 2:12
autor: Andrzej Wilhelmi
A ekofiber to nie chemia? Nadal w Twojej wypowiedzi brak merytorycznych argumentów. Czy ich nie ma? A może do ocieplenia użyć wełnę drzewną jeszcze bardziej ekologiczna. Pozdrawiam.

: 27 lip 2008, 11:36
autor: Młotek
W roku zdaje się 1996 u jednej pani artystki w Niemczech na farmie podmiejskiej pod Bremen wykonywałem izolację stropów w starym rodzinnym domu z wełny owczej.
A w części gospodarczej ze słomy. Dodam że owa pani malowała płot swej posesji farbami które sama robiła z owoców (ze swojego ogrodu). To się nazywa ekologiczne budowanie.
Nie popadajmy w skrajności.

: 05 paź 2008, 8:58
autor: apolonin
obecnie szukam ocieplenia na poddasze i nie wiem jaka jest różnica miedzy wełna mineralną szklaną a wełną mineralną skalną w gruncie rzeczy to i to jest pochodzenia mineralnego i współczynnik przenikania ciepła jest podobny, może ktoś powie coś mądrego w tym temacie?

: 05 paź 2008, 23:12
autor: Andrzej Wilhelmi
Wełna mineralna skalna surowiec skała bazaltowa. Wełna szklana surowiec szkło sodowo-wapienne. Pozdrawiam.

: 05 mar 2009, 15:07
autor: Zielona
cedar pisze:ocieplam poddasze do zamieszkania i mam następujące pytanie:
czy ocieplać miedzy krokwiami do samego szczytu czy lepiej zrobić ślepy strop?
oszczedzi sie wtedy na wełnie i jest chyba mniejsze kubatura do ogrzania ?


Dolaczam sie do pytania, prosimy o porady ;)

: 06 mar 2009, 2:30
autor: Andrzej Wilhelmi
Po suficie. Pozdrawiam.