Wybór kominka

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wpokor80
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2015, 11:43
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Wybór kominka

autor: wpokor80 » 25 mar 2015, 11:50

Mam pytanie jaki kominek najlepiej wybrać kminek narożny, kominek ze steatytu (chyba tak to się piszę) czy kominek z płaszczem wodnym?
Za dużo o małym człowieku tzn. MAŁO CIEKAWY OSOBNIK :)

neker kominki
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2015, 8:01
Lokalizacja: Stargard
Kontaktowanie:
Re: Wybór kominka

autor: neker kominki » 11 kwie 2015, 8:27

Trzeba zacząć od podstawowego pytania : Co oczekuję od kominka, jaką role ma spełniać w moim domu , jaki jest układ pomieszczeń , jaki mam komin , czy dogrzewanie czy tylko weekendowy , jaki budżet
musisz odpowiedzieć sobie na te pytania i dopiero wtedy zacznie powstawać koncepcja , po takiej analizie zawęzisz wybór do konkretnych typów, warto jest też mieć podstawową wiedzę na temat budowy choć by dlatego aby wykonawca nie wycenił swojej pracy jako sztuki tajemnej ...
pozdrawiam

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Wybór kominka

autor: MichalBudowniczy » 17 lis 2015, 8:01

Mi się podoba tradycyjny z czerwonej cegły duży kominek

Miras79
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 24 sty 2015, 17:03
Re: Wybór kominka

autor: Miras79 » 20 lis 2015, 20:31

Kominek trzeba dopasować do wielkości salonu. Najlepiej poradzić sie profesjonalistów.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Wybór kominka

autor: Kacper Biały » 25 lis 2015, 16:07

Rzeczywiście fajne są takie kominki. Mi się wydaje, że obudować można taki kominek naprawdę w różnorodny sposób, ale podstawą jest jednak porządny wkład kominkowy. Wkład musi mieć solidne wykonanie, do tego elegancką, łatwo czyszczącą się szybę i porządne zamknięcie. Wtedy kominek spełnia swoją rolę.

Lech68
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 30 kwie 2015, 12:16
Re: Wybór kominka

autor: Lech68 » 30 lis 2015, 15:30

Jeżeli kominek będzie potrzebny do ogrzania jednego pomieszczenia to warto pomyśleć o piecu wolnostojącym tzw. koza. W tej chwili są to bardzo wydajne piece, które potrafią ogrzać nawet duże pomieszczenia. Nie wymagają żadnej obudowy, wystarczy je podłączyć do komina, doprowadzić powietrze i gotowe. Ja mam u siebie piec stalowy chociaż też brałem pod uwagę ze steatytu. W końcu wybrałem modułowy kominek elements w którym dodatkowo są umieszczone kamienie thermostone. One właśnie magazynują ciepło by potem powoli oddawać do pomieszczenia jeszcze długo po wygaśnięciu kominka.
Obrazek

Juzwika
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 27 maja 2015, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Re: Wybór kominka

autor: Juzwika » 14 kwie 2016, 13:05

Ja do swojego salonu wybrałam firmę Aduro. Zamknięty kominek z szybkami dzięki czemu utrzymuje czystość pomimo że to kominek na drewno. Fajnie ociepla pomieszczenie i dodaje mu uroku. W omikron-kominki.pl można kupić w bardzo fajnej cenie.

matig
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2015, 21:15
Re: Wybór kominka

autor: matig » 19 kwie 2016, 9:36

Zgadzam się z wypowiedzią neker kominki. Za mało danych. I też warto poczytać, zorientować się, przejrzeć różne oferty.
Kominek to nie tylko element dekoracyjny, ale też i funkcjonalny. Podrzucam jeden sprawdzony kontakt onyx.waw.pl. Możesz zerknąć u nich na galerię - kilka realizacji pokazali tam, skontaktuj się z nimi i przedstaw swoje oczekiwania, a doradzą i zrobią wycenę.

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Wybór kominka

autor: jagu » 19 kwie 2016, 10:09

Komnek 10 kw do ogrzania małego domu w zupełności wystarczy. Naprawdę jak się wszystko ze sobą ładnie zaprojektuje to będzie git. Do tego jeszcze jakaś fajna obudowa np. z granitu i wszystko razem ze sobą będzie bardzo fajnie działalo.
urodzony optymista

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Wybór kominka

autor: Zami » 04 maja 2016, 18:14

To już zalezy od ciebie. Mój wujek ma kominek narożny i prezentuje się bardzo fajnie. Ja zastanawiam się nad piecem kaflowym :D Kominki mi się podobają ale wydają mi sie trochę oklepane.

Mooki
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 31 mar 2015, 10:27
Re: Wybór kominka

autor: Mooki » 10 maja 2016, 20:12

Jeśli chodzi o dobór kominków - rozwiązaniem może być montaż kominka gazowego. Jest to co raz bardziej wybierany rodzaj kominków (w porównaniu z kominkami tradycyjnymi). Na stronie jednego z najstarszych dystrybutorów tego rodzaju kominków :http://www.kominkigazowe.info można znaleźć wiele ciekawych pod względem wzornictwa kominków. Z grubsza rzecz biorąc charakterystyczne dla kominków gazowych jest większe bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi jak również większa kultura pracy (w tym czystość). Ten poniższy kominek wygląda cudnie:
Obrazek W pomieszczeniu z kominkiem na drewno takie białe ściany nie mają szans.

Awatar użytkownika
Asia_K
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2015, 15:11
Re: Wybór kominka

autor: Asia_K » 11 maja 2016, 12:03

A gdzie w Warszawie znajdę dobrą firmę? bo moi rodzice chcą w salonie kominek,

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Wybór kominka

autor: KamilaMeble » 12 maja 2016, 9:46

To już pytanie bardziej do działu z ogrzewaniem,natomiast jeżeli mam być szczera to mi najbardziej podobają się kominki z płaszczem wodnym,można też ładnie je obudować cegłą ozdobną,dekoracyjną:)
meble z dostawą do domu.

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Wybór kominka

autor: jagu » 21 cze 2016, 9:42

Generalnie trzeba inwestować w lepiej jakości wkłady kominkowe, to się bardziej opłaci No i pozostaje kwestia wykończenia. Co powiecie na takie realizacje: http://dario-stone.pl/realizacje/kominki/ ?
urodzony optymista

Rysiek44
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2016, 9:55
Re: Wybór kominka

autor: Rysiek44 » 23 cze 2016, 10:24

jagu pisze:Generalnie trzeba inwestować w lepiej jakości wkłady kominkowe, to się bardziej opłaci No i pozostaje kwestia wykończenia. Co powiecie na takie realizacje: http://dario-stone.pl/realizacje/kominki/ ?


Ciekawa, bardzo nowoczesna i minimalistyczna


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów