Strona 1 z 2

Folia pod panele musi być?

: 26 wrz 2008, 10:18
autor: sharesnake
Witam chciałbym położyć panele w dużym pokoju i gość w sklepie mi dał folie przeciw wilgoci którą się daje na wylewkę potem gąpka i panel ale czy musi być ta folia czy coś sie stanie jak nie założe tej folii, kiedyś kładłem na wylewkę tylko gąpke i panele u siostry i nic się niedzieje. A wilgoci żadnej nie ma w pokoju wszystko suche.

: 26 wrz 2008, 17:09
autor: Bhastek
Fachowcem nie jestem ale wydaje mi się że jak dają to wykorzystać. Poza tym chyba bardziej istotne jest to kiedy wilgoć idzie od gruntu, w bloku jednak jest mniej wilgoci.

: 27 wrz 2008, 15:42
autor: sharesnake
A czy jak nie włożę tej folii to będzie wchodzić wilgoś, bo do tej pory jak nie było paneli to posadzki są suche

: 27 wrz 2008, 20:03
autor: slawencjusz
sama wylewka powinna być odizolowana od wilgoci. A pianka też nie przepuści wilgoci

: 29 wrz 2008, 17:29
autor: sharesnake
Ale doradzcie mi czy mam położyć tą folię pod gąbkę czy nie bo już sam nie wiem co robić?

: 05 paź 2008, 20:17
autor: dagson
Folię pod panelami podłogowymi układa się tylko wtedy, gdy występuje możliwość przenikania wilgoci z podłoża (np. podłogi na gruncie) lub, nad pomieszczeniami typu łazienki, piwnice.Ułożone panele na wylewkach, odizolowanych folią nie wymagają foli.

Ale, jest jeszcze jedno.W przypadku reklamacji paneli ułożonych bez foli.Reklamacja może być nie uwzględniona.

: 06 paź 2008, 8:41
autor: sharesnake
dzięx za pomoc

pozdrawiam

Folia zawsze pod panele

: 06 lis 2008, 22:09
autor: chiromancja
Pod panele należy zawsze układać folię.Folia nie tylko zabezpiecza przed wilgocią "od gruntu" ale również przed przedostawaniem się wilgoci z powietrza.Stąd nawet w wieżowcu na 10 piętrze folia musi być położona.Inna rzecza jest że żaden producent nie uzna reklamacji na panele połozone bez folii.

: 06 lis 2008, 23:53
autor: jarekkur
dagson pisze:Folię pod panelami podłogowymi układa się tylko wtedy, gdy występuje możliwość przenikania wilgoci z podłoża (np. podłogi na gruncie) lub, nad pomieszczeniami typu łazienki, piwnice.Ułożone panele na wylewkach, odizolowanych folią nie wymagają foli.

Ale, jest jeszcze jedno.W przypadku reklamacji paneli ułożonych bez foli.Reklamacja może być nie uwzględniona.

Dodaj nowo oddany budynek. stropy lane potrzebują 3-4 lat aby mozna je uzna za suche. Istniej zawsze mozliwośc w tym czsie tak zwanego wtórnego wybicia wilgoci ze stropu. Folię kładziemy zawsze!!! na zakładkę wywinieta na sciany. Zakładka 30 cm szczelnie ze sobą sklejiona. Czasami trzeba dla pewności położy dwie warstwy folii!!!

: 07 lis 2008, 11:08
autor: szymq
Jeśli wylewka jest faktycznie zawilgocona to nawet ta folia pod panelami nie pomoże. O izolacji przeciwwilgociowej trzeba myśleć na etapie budowy/ remontu. folie nawet podwójnie daje się ale pod wylewkę.

pozdrawiam

: 07 lis 2008, 11:23
autor: pigabo
Typowa polska dyskusja, ludzie- ile to kosztuje?Ile to czasu zajmuje?Kazali w instrukcji
to dajcie!Z czym tu dyskutowac.Dlaczego nasi jadą na zachód i nie dyskutują
tylko pracują.Dyskutowc to można nad jakością folii,a nie nad celowością i sposobem jej układania- bo to wszystko jest jasno podane.

: 07 lis 2008, 12:54
autor: jarekkur
szymq pisze:Jeśli wylewka jest faktycznie zawilgocona to nawet ta folia pod panelami nie pomoże. O izolacji przeciwwilgociowej trzeba myśleć na etapie budowy/ remontu. folie nawet podwójnie daje się ale pod wylewkę.

pozdrawiam


Kiedy może byc wylewka faktycznie sucha??? Czy pomiar wilgotności wylewki daje gwarancję, ze jest ona w całości sucha? Czy pomiar został wykonany prawidłowo? Itd, etc, folię nalezy dawac i to PE-koniecznie bo każą. Możesz dla pewności dodac drugą warstwę lub użyc grubszek np. 0,5mm. Podłoże powinno by mierzone metodą CM-karbidową lub przyrządem Denzel 812. Wskazówki producenta parkietu wyraźnie mówią o suchym podłożu- maksymalnie 2% i innych parametrach które muszą by spełnione. Mówią o tym nowe europejskie dane na temat prac podłogowych.

: 07 lis 2008, 13:00
autor: jarekkur
pigabo pisze:Typowa polska dyskusja, ludzie- ile to kosztuje?Ile to czasu zajmuje?Kazali w instrukcji
to dajcie!Z czym tu dyskutowac.Dlaczego nasi jadą na zachód i nie dyskutują
tylko pracują.Dyskutowc to można nad jakością folii,a nie nad celowością i sposobem jej układania- bo to wszystko jest jasno podane.


Nasi jadą na zachód i nie dyskutują bo nie znaja języków!!
Po drugie to nic nie kosztuje a mozna poznac rózne miedzy innymi ciekawe opinie wynikajace z czyjegoś doswiadczenia i wiedzy.
To prawda jezeli jest napisane w załączonym do towaru sposobie przygotowania podłoża to należy to bezwzględnie i dokładnie wykonac.
Polak potrafi oszczedzac w najbardziej nie odpowiednim miejscu! W wyniku czego budzi się z ręką w nocniku!

: 07 lis 2008, 20:07
autor: szymq
Jasne folia wilgoci nie przepuci, a przynajmniej w znacznym stopniu ją ograniczy. Wilgoć jednak w wylewce pozostaje co może prowadzić do zagrzybienia, pleśni itp. stosowanie wielu warstw folii w miejscach gdzie jest wilgoć daje taki sam efekt jak wieszanie obrazu na ścianie z grzybem.
Fakt że jeśli producent tak zaleca to trzeba tak stosować.

: 07 lis 2008, 22:46
autor: jarekkur
szymq pisze:Jasne folia wilgoci nie przepuci, a przynajmniej w znacznym stopniu ją ograniczy. Wilgoć jednak w wylewce pozostaje co może prowadzić do zagrzybienia, pleśni itp. stosowanie wielu warstw folii w miejscach gdzie jest wilgoć daje taki sam efekt jak wieszanie obrazu na ścianie z grzybem.
Fakt że jeśli producent tak zaleca to trzeba tak stosować.


Chyba nie masz racji a moze napewno! Po pierwsze folie PE 0,2mm paroszczelną daje się po to aby nie przepuściła wilgoci w postaci pary. Folia taka ma swoje "sd" czyli wartośc przenikania wilgoci co da sie obliczyc. Ale mniejsza z tym. nie kładzie sie folii na zagrzybione podłoże tylko na podłoż suche a więc maksimum 2% wilgoci.
Te 2% jest dzisiaj ale za poł roku na młodym (świeżym) stropie w wyniku przechodzenia wilgoci ze stropu do wylewki (zła blokada wilgoci) a następnie do drewna czy innej okładziny podłogowej spowoduje kosztowne szkody. Ułożenie grubszej min. o,4mm warstwy folii PE na zakładkę (blokada przeciew wilgoci) i wywinięcie na ściany spowoduje, że wilgoc z podłoża nie wejdzie w drewno tylko pójdzie w ściany a tam mozna sobie z nia łatwiej poradzic! Tak się robi gdy czas nagli a podłoże wilgotne! Można również zastosowac żywicę epoksydową w ilości minimum 0,5kg/m2