Strona 1 z 1

Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 01 lip 2010, 13:50
autor: adka077
Serdecznie witam :)
Mam pewien problem , a mianowicie :
mam w kuchni stary piec kaflowy , kafle były białe ale wraz z upływem lat zmieniły kolor, zniszczyły się, ogólnie cały piec wygląda niekorzystnie.

Chciałabym "obudować" / "obłożyć" go z zewnątrz CZYMŚ .


I właśnie mam do Was prosbę , może ktoś ma jakieś rady i pomysły jak taki piec obłożyć czymś ? żeby wyglądał ładnie, a aby nie wymagało to sporych nakładów finansowych.
Z góry serdecznie dziękuję :)

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 08 lip 2010, 13:24
autor: wyjka
Zdziwiłam się jak przeczytałam w jakiejś gazecie, ze takie stare piece, czy kuchnie kaflowe wracają do łask - zaskoczenie było naprawdę nie małe, ale jak oglądnęłam sobie aranżacje z takimi kuchniami, to stwierdziłam, że nie ma się co dziwić - pomieszczenia, zazwyczaj kuchnie były tak wspaniale zaprojektowane, że kuchnia pasowała tam idealnie. Fajnie, że wraca się do takich starych rzeczy, bo bardzo ciekawie wyglądają w połączeniu z nowoczesnym designem.

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 25 wrz 2010, 15:30
autor: karas-81
Moze to nie na temat .ale czy sa jakies wymagania co do odlegloscki kuchni kaflowej od np. lodowki ,czy szafek?

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 26 wrz 2010, 8:22
autor: wito-pc
Witam , co do odległości - zalecane 40cm od pieca kaflowego , co zaś się tyczy odnowienia pieca kaflowego , można pomalować farbą żaroodporną - poszukać w goglarce , pozdrawiam

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 26 wrz 2010, 13:39
autor: kelis
moi teściowie taki piec obłożyli kafelkami :) myślałam, że im popękają ale one twardo ciągle są na swoim miejscu i w dodatku całe :lol:

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 21 paź 2010, 11:15
autor: cammell
kelis pisze:moi teściowie taki piec obłożyli kafelkami :) myślałam, że im popękają ale one twardo ciągle są na swoim miejscu i w dodatku całe :lol:


Heh, sprawdzone kafelki dobre na wszystko. :wink: Prawdę mówiąc nie mogę się już patrzeć na moje w łazience, ale kontrargument jest taki, że przecież są nadal w dobrym stanie. grrr. Co ja bym nie dała, aby zmienić je na inne i ułożyć je w jakiś ciekawy sposób. Co pewien czas, tak od niechcenia, podsuwam innym jakiś fajne aranżacje: "patrzcie jakie to fajne" i liczę w końcu na jakąś reakcję. :lol:

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 30 paź 2010, 17:11
autor: Kasztanek
To fakt, kafelki kiedy sie znudza sa okropne, ale remont łazienki, czy innego wykafelkowanego pomieszczenia to utrapienie i duzy wydatek.

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 18 lis 2010, 0:58
autor: drwal
Piece kaflowe faktycznie powracają do łask i powiem szczerze, że wcale mnie to nie dziwi, bo przeważnie są świetnie wkomponowywane w wystrój kuchni. Ale jeśli bardzo chcesz zakryć ten piec, to może zastanów się panelami - moi znajomi tak zrobili i całkiem nieźle to wygląda. Piec (który nie prezentował się najlepiej) już nie straszy i można przy nim spokojnie siedzieć. tyle, że już nie grzeje; )

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 19 lis 2010, 10:22
autor: Markiz_de_zet
Jak dla mnie, to nie powinno się używać niczego innego, jak nowych kafli! To trochę kosztuje, ale obkładanie pieca kaflowego czymś innym niż kafle, mija się z samą ideą. Przypominają mi się stare i piękne piece kaflowe z lat młodości... Sam chciałbym mieć teraz taki piec w domu i jak tylko będę mógł sobie na to pozwolić, na pewno zadzwonię po zduna!

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 24 lis 2010, 8:56
autor: Kasztanek
A to masz racje, piece kaflowe to ozdoba wnetrza, a ciepło z takiego pieca w moim przypadku również przywodzi na myśl dzieciństwo.

Re: Piec kaflowy w kuchni - obudowa

: 24 maja 2016, 8:31
autor: VitcasPolska
Witam,

dobrym pomysłem na odnowienie kafli jest pomalowanie ich odpowiednią farbą, zwłaszcza jeśli są gładkie i jednokolorowe. Na rynku dostępne są farby żaroodporne VITCAS w różnych kolorach. Najłatwiejsze w użyciu są te w formie sprayu – pojemnik wystarczy wstrząsnąć przez kilka minut, a następnie nanosić farbę na kafle z odległości około 30 cm. Aby uzyskać jednolity kolor, należy nanieść kilka warstw. Farba wysycha szybko, nawet po kilkunastu minutach. Warto pamiętać, że po około godzinie można zacząć proces utwardzania, czyli rozpalić w piecu do temperatury ok. 160°C i utrzymywać tę temperaturę przez 30-60 minut. Ważne, aby stosować farbę w odpowiedniej temperaturze otoczenia, minimum 15-25°C.