jaka frytkownica

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Zewa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:15
jaka frytkownica

autor: Zewa » 17 maja 2010, 9:59

Na co zwrócić uwagę przy kupnie frytkownicy, oprócz pojemności? Nigdy nie używałam, zawsze robiłam frytki w garze;) i nie zamierzam używać, ale kupuję na prezent i chcę żeby była dobrej jakości. Jakieś rady?

dreszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 19 kwie 2010, 9:27
Re: jaka frytkownica

autor: dreszcz » 17 maja 2010, 11:02

Jeżeli chcesz kupić dobrą frytkownicę, to przede należy zwrócić uwagę na termoizolację, materiał z jakiego jest wykonana, system rozprowadzania gorącego powietrza, czy ma powłokę nieprzywierającą. Zazwyczaj takie frytkownicę kosztują trochę więcej niż zazwyczaj, ale opłaca się je kupić, bo naprawdę dłużej posłuży. Zdaje się że na magicznaplaneta.pl mają taki sprzęt w niższej cenie niż w innych miejscach. Moim zdaniem warto w coś takiego zainwestować, a jak lubi się frytki, to już obowiązkowo.

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: jaka frytkownica

autor: tomma » 17 maja 2010, 11:16

heh, nie wiem co doradzić:), ja używam kilku gastronomicznych:), i proponuje za taką się obejrzeć, do częstego używania całą wykonaną ze stali,4- 6 l powinno wystarczyć, będzie służyć latami- kup jakiegoś znanego producenta z niższej półki typu bartscher, chodzi o serwis, inaczej zakup do wyrzucenia w przypadku uszkodzenia. Lub, kup jakąś domową niby z łapaczami tłuszczu i oparów oleju, ale pewnie więcej z tym zabawy w mycie niż to warte.

modern777
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 21 wrz 2009, 9:54
Re: jaka frytkownica

autor: modern777 » 17 maja 2010, 11:35

frytki jak się smaży w garze to nie jest to zbyt wygodne na dłuższą metę;/
już chyba wszystko na co zwrócić uwagę zostało powiedziane, ale jeszcze myślę, że warto byłoby się przyjrzeć producentowi, bo wiecie frytkownica frytkownicy nie równa, Moim zdaniem bardzo dobre frytkownice produkuje firma MOULINEX więc może rozważysz jej zakup??

lava
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 lis 2009, 16:24
Lokalizacja: Kraków
Re: jaka frytkownica

autor: lava » 17 maja 2010, 12:32

E tam, ja robię frytki w garnku tylko mam do niego takie sitko specjalne i jest spoko. Nie będę kupowała frytkownicy bo frytki robię rzadko i nie wiem czy byłoby to bardzo przydatne u mnie w kuchni. Ale jak Ty czegoś poszukujesz dobrego to możesz sprawdzić tą: -1komp.pl/produkt-41-170-512-32135,frytkownice_frytkownica_tefal_ff_1006.htm

Przemek
Re: jaka frytkownica

autor: Przemek » 17 maja 2010, 14:44

odradzam frytkownice beztłuszczową
chyba Philipsa ... gów... jakich mało !

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: jaka frytkownica

autor: tomma » 17 maja 2010, 14:47

tak, jak napisałem, prostota i jakość- najtańszą gastronomiczną, będzie działać, i nie będzie kłopotu w utrzymaniu w czystości.

FLIZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2010, 9:23
Re: jaka frytkownica

autor: FLIZ » 18 maja 2010, 17:09

ja polecam frytkownice z firmy zelmer mam jo juz4lata i puki co działa jak nowa :D

Zewa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:15
Re: jaka frytkownica

autor: Zewa » 21 maja 2010, 9:52

A jaka to jest gastronomiczna? Pewnie jakaś wielka? Mi chodzi o taką do użytku domowego. Myślałam o czymś takim: ze stali, pojemna i producenta którego znam. Ma ktoś taką? Warto?

lava
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 lis 2009, 16:24
Lokalizacja: Kraków
Re: jaka frytkownica

autor: lava » 21 maja 2010, 10:30

No wygląda fajnie ta frytkownica z 1komp.pl i przynajmniej wizualnie nie jest jakaś bardzo plastikowa jak większość takich sprzętów. Nie wiem jak się spisuje w użytku bo ja wolę robić frytki w garnku, mam pilniejsze wydatki niż frytkownica :)

lava
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 lis 2009, 16:24
Lokalizacja: Kraków
Re: jaka frytkownica

autor: lava » 31 maja 2010, 9:52

Frytkownica beztłuszczowa? Ojej pierwsze słyszę o czymś takim. A jak się w takowej frytki robi skoro tam tłuszczu nie ma? Robienie frytek traci sens wtedy hehe ;-)

szaf-paf
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 07 sty 2010, 12:42
Re: jaka frytkownica

autor: szaf-paf » 05 lip 2010, 12:00

Odradzasz frytkownice beztłuszczową? Dlaczego?
A ja myslałam, że to dobry wybór szczególnie dla tych, którzy dbają o linie i brak cholesterolu w diecie.
Co prawda mam tłuszową z electro, ale myslałam, że różnicy między beztłuszczową a tłuszczową nie ma...

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: jaka frytkownica

autor: tomma » 05 lip 2010, 17:06

normalna frytownica, i do tego olej bez cholesterolu, ma być smacznie.

cirrus
Aktywny
Aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 24 cze 2009, 15:49
Re: jaka frytkownica

autor: cirrus » 08 lip 2010, 15:35

frytownice chyba za bardzo nie różnią się od siebie funkcjami, ja osobiście wybrałam tą: //www.electro.pl/produkt-MOULINEX_Frytownica_MOULINEX_AKGC_44_Supralys_2B_patelnia_Tefal_GRATIS_-53713,123.html bo jest łatwa w czyszczeniu, frytki z niej wychodzą smaczne, także mogę ją spokojnie polecić

wyjka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 21 gru 2009, 15:05
Re: jaka frytkownica

autor: wyjka » 28 paź 2010, 12:36

Tefal ma świetne frytkownice. Są w sumie trochę droższe, niż tradycyjne, ale o wiele lepsze. Na magicznej planecie widziałam model FZ7000 Actifry - to już sprzęt z wyższej półki, ale jeżeli ktoś ma troszkę więcej kasy, to jak najbardziej warto coś takiego sobie kupić.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów