Strona 1 z 1

Folia w płynie - jaką wybrać

: 10 sie 2016, 19:39
autor: tiquet
Witam,
Planuję położyć płytki gresowe w piwnicy i chciałbym zaizolować podłogę (wylewka betonowa) folią w płynie, ale nie wiem jaką kupić.
Jest tego dużo, w różnych cenach, jedno- i dwuskładnikowe.
Zależy mi, żeby preparat był dobry, aby zrobić to raz a porządnie. A może są inne lepsze preparaty?
Czy można zagruntować powierzchnię uni-gruntem z Atlasa (akurat taki mi jeszcze został) czy trzeba użyć innego?
Jaki później zastosować klej do płytek?
Bardzo proszę o poradę.

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 10 sie 2016, 21:11
autor: Gość10463
nie lepiej zlecić to komuś kto ma pojęcie o tym i daje gwarancję ?

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 10 sie 2016, 21:34
autor: Piotr Nowik
Krystian_Tarnowski pisze:nie lepiej zlecić to komuś kto ma pojęcie o tym i daje gwarancję ?

A po co zlecać komuś robotę? Przecież nałożenie folii w płynie jest banalnie proste.
Ja u siebie najpierw stosowałem folię firmy Atlas ale była droga, więc potem już kupowałem najtańszą jakieś nieznanej firmy, która w Leroy Merlin kosztuje 127 zł. za 15 kilogramów i bywała w promocji za 109 zł.
http://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/kleje-uszczelniacze-izolacje/folie-w-plynie/folia-w-plynie-primacol,p216652,l423.html

Tak naprawdę nie widzę różnicy w jakości powłoki - poza kolorem, co jest zupełnie nieistotne.

Dla dobrego uszczelnienia trzeba oczywiście położyć minimum dwie wartswy.

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 11 sie 2016, 6:36
autor: Gość10463
posadzka w piwnicy to nie łazienka tam jak wejdzie woda to koszty naprawy są znacznie większe, więc i materiały są inne niż folie w płynie czyli elastomery

ciekawe czy fasety uszczelniające Pan Nowik porobił i czy taśmy powklejał bo sama folia w płynie na h u j się nadaje w takim przypadku

żeby coś doradzać trzeba mieć jeszcze pojecie o tym jakie niesie to skutki za sobą :lol:
i jak reklamujesz Zostań Bohaterem w Swoim domu a nie cudzym

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 11 sie 2016, 8:57
autor: tiquet
A kto napisał, że wchodzi tam woda?

Wracając do tematu, ponawiam pytanie co i jakiej firmy zastosować? Chodzi mi o jakość produktu.

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 12 sie 2016, 6:57
autor: oporowpro
Polecam.

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 12 sie 2016, 21:55
autor: tiquet
Piotrze na jaką powierzchnię wystarczyło Ci 15 kg przy dwukrotnej warstwie?

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 12 sie 2016, 23:04
autor: Piotr Nowik
Krystian_Tarnowski pisze:ciekawe czy fasety uszczelniające Pan Nowik porobił i czy taśmy powklejał bo sama folia w płynie na h u j się nadaje w takim przypadku

Tak. Dałem taśmy w każdy kąt, w każde naroże. Nawet w pionie, w miejscach łączenia ścian. Łazienkę uszczelniałem od podłogi aż do sufitu, czyli wyrobiłem 300 % normy. Taki miałem kaprys, bo w większości przypadków uszczelnienie samej podłogi, wraz z różnymi elementami zabudowy łazienkowej (obudowa wanny, stelaż podtynkowy wc, itp.) w zupełniości wystarczy.

Poza 3 łazienkami, pomieszczeniem gospodarczym, wiatrołapem i garażem (czyli pomieszczeniami z mniejszym bądź większym narażeniem na lanie wody, folię w płynie kładłem także na zewnętrzne ściany całego domu - od wewnątrz pomieszczeń, pod klejone ocieplenie płytami Eurothane G. Te płyty mają swoją paroizolację i to podwójną lecz ja znowu miałem kaprys by zrobić wszystkio na 300 %, stąd dodatkowo folia w płynie na ściany.

Krystian_Tarnowski pisze:żeby coś doradzać trzeba mieć jeszcze pojecie o tym jakie niesie to skutki za sobą :lol: i jak reklamujesz Zostań Bohaterem w Swoim domu a nie cudzym

Nie upieram się, że musi być folia z Leroy Merlin. A bohaterem swojego domu oczywiście już dawno zostałem :mrgreen:

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 12 sie 2016, 23:27
autor: Piotr Nowik
tiquet pisze:Piotrze na jaką powierzchnię wystarczyło Ci 15 kg przy dwukrotnej warstwie?

Tego Ci nie odpowiem, bo nie liczyłem, ile w sumie wiader folii zakupiłem, gdyż jak napisałem wyżej, foliowałem więcej niż tylko jedną łazienkę. Musiałbym wertować stos faktur z lat minionych.

Z zasady koszt jednostkowy jest niższy przy zakupie większego pojemnika produktu. Proponuję kupić 15 kg, a jak coś zostanie, zawsze możesz położyć kolejną warstwę w łazience albo folię wykorzystać w innym miejscu. 15 kg powinno starczyć na uszczelnienie dwuwarstwowo podłogi jednej typowej łazienki, np 6 m2.

Wybór, jak sam zauważyłeś, jest ogromny: Atlas, Ceresit, Ultrament, Tytan, Mapei, Weber, Izohan, Soudal, Sopro... a to nie wszystkie wymienione.

Praktycznie wszystkie z wyżej wymienionych to znane marki. Obawiam się, że mało kto próbował je wszystkie i byłby w stanie stwierdzić wyższość jednych produktów nad drugimi.
Niektórzy testują folię na rozciągliwość. Raz taki test widziałem ale to była bardziej zwykła reklamowa pokazówka firmy Sopro, niż wiarygodny test. Wyszło na pokazie, że ta od Sopro bardziej się rozciąga i potem, jak gumka, wraca do swoich pierwotnych rozmiarów - czyli elastycznie pracuje.

Ps. Na balkon dałem uszczelnienie dwuskładnikowe. Uczyniłem to intuicyjnie. Poza tym chciałem poznać produkt, bo wiem, że folia w płynie również dobrze może spełniać swoje zadanie na balkonie czy tarasie.

Folia w płynie na pewno jest wydajniejsza od uszczelniacza dwuskładnikowego. Ten drugi tworzy masę nieco przypominającą zaprawę.

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 12 sie 2016, 23:36
autor: Piotr Nowik
Piotr Nowik pisze: Łazienkę uszczelniałem od podłogi aż do sufitu

Dopowiem sam sobie, że na przykład ściany kabiny prysznicowej, aż się prosi, by wyfoliować, zanim położy się kafelki.

To samo przynajmniej metr ściany nad wanną, gdzie chlapie się wodę.

Albo wszystkie elementy zabudowy łazienkowej wykonane z płyt gipsowo-kartonowych (wanna, stelaż wc, ścianki działowe, oslony rur, półki, wnęki...). Płyty G/K koloru zielonego niby są "wodoodporne" ale ja w to wierzę tylko cześciowo. Nie zaszkodzi zafoliować.

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 14 sie 2016, 12:10
autor: tiquet
Dzięki. Coś wyboiorę

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 30 kwie 2017, 6:16
autor: konkret2
Piotr Nowik pisze: Płyty G/K koloru zielonego niby są "wodoodporne" ale ja w to wierzę tylko cześciowo. Nie zaszkodzi zafoliować.


Nigdzie nie pisze, że są wodoodporne.

Re: Folia w płynie - jaką wybrać

: 30 kwie 2017, 9:11
autor: Piotr Nowik
Płyty gipsowo-kartonowe o kolorze zielonym (GKBI), mają zwiększoną odporność na wodę – są zaimpregnowane środkiem hydrofobowym (otrzymane są w wyniku dodatkowej hydrofobizacji gipsu), dzięki któremu nie pochłaniają tyle wilgoci co inne płyty. Nadają się do pomieszczeń, w których wilgotność powietrza nie przekracza okresowo 85% (do 10 godzin na dobę) , pod warunkiem pokrycia całej powierzchni materiałem odpornym na wilgoć (glazura przyklejona klejem wodoodpornym, z wykończeniem spoin materiałem wodoodpornym, wykładzina ścienna z PVC, malowanie hydrofobowe) oraz stosowania wentylacji.