Wybór kotła do domu ok 250m2

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

abaddonix
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2019, 18:30
Wybór kotła do domu ok 250m2

autor: abaddonix » 11 mar 2019, 18:33

Szanowna społeczności,

stanąłem przed decyzją zakupu nowego pieca centralnego. Przez ostatnie 13 lat używałem kotła Cichewicz Logica 20-27Kw. Niestety, w tym roku piec odmówił współpracy, ponieważ zaczyna cieknąć.
Po długich lekturach, porównywaniu i niemal doktoryzowaniu się z tematu pieców, nadal wiem, że nic nie wiem.

Na tapecie zostały (wstępnie) 2 marki: Cichewicz Logica oraz Defro. Jakie są moje warunki domowe: ok 250m2 do ogrzania, paliwo mieszane (pół drewno - pół węgiel). Chciałby, aby piec był używany przez cały rok (bojler z wodą do kąpieli/ mycia naczyń itp.). Dobrze by było, gdyby spełniał najnowsze normy czystości, najchętniej piec dolnego spalania.

Czy możecie polecić ze swojego doświadczenia coś, co spełnia powyższe wymagania?

Afirmowany
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2019, 14:36
Re: Wybór kotła do domu ok 250m2

autor: Afirmowany » 14 mar 2019, 14:46

abaddonix pisze:Szanowna społeczności,

stanąłem przed decyzją zakupu nowego pieca centralnego. Przez ostatnie 13 lat używałem kotła Cichewicz Logica 20-27Kw. Niestety, w tym roku piec odmówił współpracy, ponieważ zaczyna cieknąć.
Po długich lekturach, porównywaniu i niemal doktoryzowaniu się z tematu pieców, nadal wiem, że nic nie wiem.

Na tapecie zostały (wstępnie) 2 marki: Cichewicz Logica oraz Defro. Jakie są moje warunki domowe: ok 250m2 do ogrzania, paliwo mieszane (pół drewno - pół węgiel). Chciałby, aby piec był używany przez cały rok (bojler z wodą do kąpieli/ mycia naczyń itp.). Dobrze by było, gdyby spełniał najnowsze normy czystości, najchętniej piec dolnego spalania.

Czy możecie polecić ze swojego doświadczenia coś, co spełnia powyższe wymagania?


Hej. Jeżeli nie zdecydowałeś się jeszcze na sto procent, to polecam zastanowić się nad wyborem ogrzewania pod kątem paliwa. Ja osobiście wysoce rekomenduję ogrzewanie paliwem gazowym. Na rynku jest bardzo wiele fajnych pieców, a osobiście jestem fanem wygody i komfortu związanym z użytkowaniem pieca który praktycznie "sam się użytkuje", czyli gazowego własnie. Jeżeli chodzi o koszty wcale nie są dużo większe niż węgla, o ile się ma dobry piec. Ja osobiście polecam ten który wisi u mnie w domu - od de dietrich. Sam posiadałem jakiś czas temu jeszcze piec węglowy i zdecydowanie gorzej się mieszkało z nim, niz moim obecnym. Przemyśl sprawę, taki piec to raz że wydatek a dwa no, będzie służył latami ;)

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Wybór kotła do domu ok 250m2

autor: Rafał Cichocki » 08 kwie 2019, 11:10

Witam,

A nie zastanawiał się Pan nad zastosowaniem bardziej ekologicznego źródła ciepła niż kocioł na paliwo stałe? Jezeli posiada Pan podłączenie sieci gazowej do budynku to wartym polecenia rozwiązaniem jest zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego. Wybór kotła na paliwo stałe wymaga od właściciela wykonywania uciążliwych czynności związanych z eksploatacją kotła. Do kotła należy dostarczać paliwo, czyścić go i jego otoczenie oraz wynosić popiół. Samo paliwo stałe cechuje się wartością opałową, więc nigdy nie mamy pewności, czy zakupione przez nas paliwo jest odpowiedniej jakości. Innym ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie pompy ciepła.
W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu urządzenia grzewczego polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych kotłach gazowych oraz pompach ciepła znajduje się na stronie [więcej informacji poprzez PW].
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wybór kotła do domu ok 250m2

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 kwie 2019, 8:27

Szanowny Panie Rafale! jaki jest sens grzać wodę, by potem grzać nią dom?
wady:
- znacznie droższa instalacja
-znacznie większe zużycie
-kiepski komfort

Jakaś jedna zaleta? Zna Pan?
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Gotowe projekty domów