Strona 1 z 1

Ciśnienie w instalacji c.o.?

: 22 gru 2004, 12:54
autor: Gabriel
Witam
Jakie ciśnienie powinno być w instalacji c.o.?
Mam piec na koks, układ zamknięty z zespołem bezpieczeństwa +pompka i bojler
(grzałka + wężownica)
Trzyma się ok. 1 atm. czy nie za mało? Jaki wpływ ma ciśnienie panujące w
instalacji na obieg wody?

pozdr.
Gabriel

: 03 sty 2005, 12:46
autor: Jan
ciśnienie powinno być takie same jak dla każdej instalacji zamkniętej 2-3 bary

: 01 mar 2005, 18:11
autor: Gość
A potem uciekać .................

: 17 mar 2005, 19:17
autor: Gość
Gabriel
Kto Ci taką bombę zmontował. :evil: :evil: :evil:
To śmierdzi kryminałem jak coś... się stanie.
Rada zmień czym predzej na układ otwarty.
Widziałem skutki wybuchu takiego układu. Dom można wybudować drugi lecz życiu dziecka już nic nie wróci. Tak finał był tragiczny.
Na szczęście wykonawca instalacji ma długie wieczory na przemyślenia na darmowych wczasach i mam nadzieję że już nigdy nie wykona podobnej instalacji.

INSTALATOR

Popieram, kocioł na paliwo stałe + układ zamknięty = bomba

: 21 mar 2005, 13:52
autor: Jarek_79
:twisted: W układzie zamkniętym tylko kiepski instalator mógł zainstalować kocioł na paliwa stałe (m.in. koks) TEGO ZABRANIAJĄ POLSKIE NORMY !! WEZWIJ TEGO INSTALATORA, NIECH TO POPRAWIA, TO JEST KRYMINAŁ!! JEŚLI MASZ FAKTURĘ NA TĘ ROBOTĘ NIE ZASTANAIWAJ SIĘ I GO WZYWAJ!! Uświadamiam czym grozi instalowanie kotła w układzie zamkniętym: w przypadku kotła gazowego przy braku prądu świeci się jedynie "świeczka", czyli woda nie zostanie zagotowana. W przypadku kotła na koks, miał, drewno dysponując sterowaniem utrzymujemy np. 50st, gdy zabraknie prądu w kotle dalej zostaje paliwo (np. 40kg koksu) samo nie zgaśnie, a ciśnienie gwałtownie wzrasta (bo nie działa pompa) co grozi WYBUCHEM KOTŁA !! TAKŻE POPRAWIAJ INSTALACJĘ PÓKI CZAS! ( NIE UFAJ ZAWOROM BEZPIECZEŃSTWA W INSTALACJI ZAMKNIĘTEJ, JESTEM PRODUCENTEM KOTŁÓW OD 1973r I JEDEN Z MOICH PRODUKTÓW ŹLE ZAINSTALOWANY WYBUCHŁ MIMO, ŻE INSTALATOR ZAPEWNIAŁ KLIENTA O 100% DZIAŁANIU ZAWORÓW BEZPIECZEŃSTWA W INSTALACJI ZAMKNIĘTEJ. :evil:

: 13 cze 2005, 21:20
autor: tomciog
Tyle sie mówi złego o eutanazji w Polsce ,a nasi "hydraulicy" stosują ja nadal...

pewne nieprawidłowości

: 30 lip 2005, 20:53
autor: zelwerek
Cóż, z układami zamkniętymi i kotłem na paliwo stałe jest tak że większość krajów zachdnich posiada normy które nie zabraniają takich rozwiązań, jak to w Polsce bywa nie nadążamy i pod tym względem. Na chwilę obecną prawo tego zakazuje, ale jest taki układ stosowany. Osobiście widziałem takie układy i sądzę że jak się go wykona "prawidłowo" może on działać dość sprawnie nawet jeśli zabraknie prądu by zład pozostał bez krążenia. Jest wiele rozwiązań które "pomogą" spać spokojnie instalatorowi wykonującemu takie układy, mianowicie trzeba niedowymiarować taki kocioł, zastosować armaturę na ciśnienie 1Mpa i tem 110 C, wstawić podwójny zawór - jeden max na 1,5 bar, drugi upustowy który przy osiągniętej max tem 95 C swoim działaniem spuszcza część zładu uzupełniając go jednocześnie wodą o niższych parametrach - może być zimną -ale nie bezpośrednio na kocioł!, następnie przewymiarowanie naczynia , można też zastosować rozwiązanie dla bardziej zamożniejszych - układ UPS który podtrzyma pracę pomp przez kilka godzin. co do nie ufania zaworom bezpieczeństwa - wiadomo że to tylko materiał - osobiście odradzam okresową kontrolę tego typu urządzeń zabezpieczających, nie tylko przy kotłach węglowych. pozdrawiam!

pomyłka

: 30 lip 2005, 20:55
autor: zelwerek
oczywiście DORADZAM!!!!