Strona 1 z 1

MECHANICZNA Z OGRZEWANIEM NADMUCHOWYM?

: 01 lip 2006, 14:31
autor: Aremi1
Witam,

Pilnie poszukuję informacji czy ktoś ma doświadczenia z ogrzewaniem nadmuchowym.

Interesuje mnie jak się taki system sprawdza w naszych warunkach klimatycznych? Na co zwrócić uwagę przy instalacji tego systemu? Czy ruch powietrza w mroźne zimy jest odczuwalny dla użytkowników. Czy hałas powietrza w instalacji jest słyszalny co w dłuższym okresie czasu będzie uciążliwe? Czy system jest na tyle funkcjonalny, że nie potrzeba zabezpieczenia w postaci tradycyjnych systemów?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.

: 03 lip 2006, 8:23
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Ogrzewanie nadmuchowe dobrze zrobione to jedno z najdroższych w motażu, najdrozszych w eksploatacji( przy tych samych warunkach porównawczych) i najmniej komfortowe. Jeżeli potrzeba to chętnie każdy z tych punktów wyjaśnię. Odrębą sprawą jest łączenie rekuperatora z ogrzewaniem. Jest to zupełnie wykluczone.

: 09 lip 2006, 15:49
autor: Aremi1
Witam,

Czy możesz bardziej rozwinąć odpowiedź i uzasadnić dlaczego tak sądzisz? Jakie rozwiązanie według Ciebie jest najoptymalniejsze?

: 10 lip 2006, 15:46
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Na wysoki koszt montażu ma wpływ drogi piec, i siłowniki z termstatami do ustawiania wmiarę dokładnie temperatury w pokoju. Koszty eksploatacji zawyża brak powrotu choć części ciepła niewokorzystanego (jak to jest przy wodnym) Mimo siłowników i automatyki pokojowej , odczuwalnośc temperatury a jest natychmiastowa, więc spory dyskomfort spowodowany jej wahaniami . Natomiast łączenie ogrzewania z wentylacją to już skrajna głupota. Strumień wentylacji dopasowany powinien być do ilości osób 15m3/osobo- godzinę, zaś ogrzewanie sterowane jest wyłącznie temperaturą, wielkość tych strumieni się nie pokrywa.. Palimy w kominku, mamy gości itp świeżego powitrza potrzebujemy więcej, ciepła mniej i jak to półączyć? Anemostaty do wentylacji są na syficie, wloty ogrzewania przy podłodze, jak to zgrać? I na koniec , nowe dyrektywy UE dotyczące izolacji i emisji CO2 wykluczją centralne systemy rozprowadzania ciepła.