Strona 1 z 1

Ściany zielone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: 08 wrz 2007, 20:21
autor: karo369
Mój sąsiad docieplał domek jednorodzinny styropianem około 2 lata temu. W tej chwili ściany domu robią mu się zielone, tak jakby wychodziła zgnilizna. Mam zamiar też docieplić domek. Jaki błąd popełnij sąsiad? Nie chcę takiego samego błędu zrobic ...

: 09 wrz 2007, 12:08
autor: _Bob Budowniczy_
A gdzie ten kolorek uaktywnił się? W środku czy na zewnątrz, może w narożach lub przy oknach? Podaj więcej informacji to pomyślimy. 8)

: 09 wrz 2007, 17:52
autor: karo369
Cała ściana zachodnia jest zielona.Reszty nie widziałam więc nie wiem jak tam jest.

: 09 wrz 2007, 18:55
autor: bau-technik
Podane zostało mało danych ale najprawdopodobniej są to algi i powstały na północnej lub zachodniej ścianie, ewentualnie ściana osłonięta jest od promieni słonecznych jakimiś drzewami lub krzewami. Wpływ na powstawanie alg ma wilgotność i rozbryzgująca się woda, np. złe obróbki blacharskie. W Pana przypadku planując ocieplenie należy użyć jako ostateczną wyprawę tynkarską tynk akrylowy lub sylikonowy. Ich powierzchnie są wprawdzie zdolne do dyfuzji, przepuszczają więc parę wodną na zewnątrz, ale jednocześnie posiadają właściwości hydrofobowe. Woda więc nie może wnikać w tynk i pozostaje na powierzchni, gdzie szybko wysycha. Wszystkie wysokowartościowe tynki na bazie sztucznych żywic są algobójcze i chronią fasadę przed porostami glonów przez okres od 5 do 7 lat.

: 10 wrz 2007, 13:10
autor: karo369
Dziękuję za odpowiedź. W moim przypadku to jest trochę inaczej. Mój dom pomalowany jest farbą fasadową, taka która nie chłonie wody. W czasie deszczu spływa jak po szkle. Czy można na taką farbę kłaść bezpośrednio styropian?

: 10 wrz 2007, 14:43
autor: bau-technik
Jak najbardziej nie widzę żadnych przeszkód pod paroma warunkami które należy zachować a ich opis znajduje się na http://www.bau-technik.pl/content/blogcategory/36/52/

: 10 wrz 2007, 17:40
autor: karo369
Bardzo dziękuję za cudownie wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam

ocieplanie tanim kosztem

: 15 paź 2007, 9:06
autor: best_bolek
Jeśli ściany sa zielone, to moze oznaczać, że Pana sąsiad zastosował tani tynk akrylowy.

Jeśli by zastosował droższy silikatowy lub silikonowy to takiego problemu by nie było.

ps.
Oferuję usługi:
- budowlane,
- remontowe,
- wykończeniowe (tynki, płytki, itp.)
- ociepleniowe / dociepleniowe,
- naprawa balkonów i tarasów,
- ocieplenie stropów nową szybką metodą,
- malarskie,
- instalacje alarmowe + monitoring,
- inne usługi.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani to proszę o kontakt.

: 02 lis 2007, 17:53
autor: ikabud
bau-technik pisze:. W Pana przypadku planując ocieplenie należy użyć jako ostateczną wyprawę tynkarską tynk akrylowy lub sylikonowy.



best_bolek pisze:Jeśli ściany sa zielone, to moze oznaczać, że Pana sąsiad zastosował tani tynk akrylowy.

Jeśli by zastosował droższy silikatowy lub silikonowy to takiego problemu by nie było.





Troche wykluczające się odpowiedzi ( czesc o tynku akrylowym ). Niestety żadnego tynku akrylowego nie powinno stosowac się w wilgotnej okolicy ( lasy,pola itp ).

Pozdrawiam
Ika Bud s.c.
Kompleksowe wyposażenie systemów dociepleń.

: 10 lis 2007, 16:29
autor: fruzin
Dokładnie. To na akrylu najwcześniej pojawią się algi.

: 03 gru 2007, 1:50
autor: bau-technik
Przepraszam za pomyłkę w wcześniejszej odpowiedzi i dziękuje kolegom za czujność. Oczywiście, że nie akrylowy tynku silikatowy lub jak już wcześniej wspomniałem sylikonowy.

: 12 cze 2008, 14:33
autor: elektronik25
przecież można zastosować tynk akrylowy z domieszką preparatu przeciwko algom grzybom itp. Natomiast jeślichodzi o samą jakość tynku akrylowego to przyłączam się do kolegów którzy radzą tynk silikatowy. Jest jeszcze tynk silikatowo-silikonowy - a nie taki drogi..bardziej elastyczny i paroprzepuszczalny

: 15 cze 2008, 22:05
autor: JBZ
Głupota goni głupotę w tych wypowiedziach.
Przyczyną zielenienia elewacji jest kondensacja pary wodnej w warstwie wyprawy. Żaden tynk tego nie wyeliminuje ani żaden dodatek w postaci pestycydów, a wyłącznie projekt ocieplenia. Ile jeszcze ma upłynąć wody w Wiśle, zanim dotrze do naiwnych, że ocieplanie to nie kwestia styropianu czy wełny i wyprawa? To projekt z wykonaną analizą cieplno-wilgotnościową daje gwarancję powodzenia - wyłącznie. Jerzy Zembrowski