Strona 1 z 5

iniekcja?? Czy to dobry wybór??

: 28 gru 2006, 12:24
autor: pkgasior
Witam
Mam dwuletni dom jednorodzinny i obserwuję kapilarne podciąganie wody od fundamentów (chyba) tzn jakieś kilkanaście cm nad podłogą pojawiły się wykwity solne. Jest to w podpiwniczeniu, jakieś 1,5m poniżej poziomu gruntu. Pan z pewnej firmy przyszedł, powiedział że ściany są mokre i że rozwiąże mi problem na zawsze metodą iniekcji, chemia Remmers za jakieś 3000-4000 PLN w tydzień. Mi to pasuje bo tanio i szybko i ogródka za kilkanaście tyś. żonie nie zniszczą ale czy to prawda, że to rozwiązanie na zawsze, naprawdę skuteczne i dobre?? Kiedyś to się kopało, suszyło, kładło folię kubełkową itp.... Co robić?? Firmy chętne do wykonania roboty zapraszam :)

: 28 gru 2006, 13:14
autor: fruzin
Najistotniejsze to określić przyczynę. Jeżeli faktycznie przyczyną zawilgocenia jest brak izolacji poziomej (lub jej nieskuteczność) to iniekcja będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Cena jaką zaproponował wykonawca jest... jeżeli problem dotyczy krótkiego odcinka ściany to cena jest dobra. Jeżeli do tego będą robione tynki renowacyjne w celu "zatrzymania" soli, to cena jest bardzo dobra.
Zwykle cena za 1mb iniekcji w ścianie gr. 25 cm wynosi ok. 150 - 250 zł netto.

Pozdrawiam

: 29 gru 2006, 10:14
autor: Krzysztof
Abstacując...

Znajomy też ma wykwity, i raz na rok podlewa kwasem z akumulatora... mówi, że pomaga, mam tylko pytanie, czy pomaga, czy tylko wizualnie czy całościowo...?

: 29 gru 2006, 10:54
autor: pkgasior
Kwasem z akumulatora nie chce podlewać, pachnie mi to prowizorką :D Czy iniekcja krystaliczna Remmers'a rozwiąże problem na zawsze? Mam zamiar tam mieszkać jakieś 50 lat albo więcej i nie chcę aby mi się chata zawaliła bo woda zniszczy ściany/fundamenty lub aby za kilka(naście) lat wylazl mi grzyb. Zwłaszcza że chcę tam położyć glazurę i nie będę widział co się pod nią dzieje.. Wolę zapłacić więcej i zrobić to raz a porządnie.

: 29 gru 2006, 11:16
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Najczęściej nie jest jedna przyczyna zawilgocenia sciany. Podciąganie kapilarne jest wisną, letem , jesienią, gdy zawilgocenie sie zwiększa, lub występuje wyłącznie w zimie i pod jej koniec , to jest to wilgoć z pomieszczenia, kondensat powstaje w ścianie niezabezpieczonej hydroizolacją. Folia kubełkowa odcina wody gruntowe od fundamentu, ale pozwala też (zimą ) na swobodne ściakanie kondensatu do gruntu. Działa coś jak dobra kurtka wody nie wpuści ale wypuści.

: 03 sty 2007, 12:51
autor: fruzin
Kiedyś był taki dowcip, za który można było pójść siedzieć:
Wymień czterech największych wrogów Układu Warszawskiego.
Odpowiedź:
Wiosna, lato, jesień, zima...

To jak to jest. Raz pisze pan, że kondensat spływa, kiedy indziej że kapilarne podciąganie jest albo go nie ma w zależności od pory roku. Jak to jest panie Tomku.

Ja wiem jak to jest.

Po prostu g...uzik się znasz Pan na hydroizolacjach.[/b]

: 03 sty 2007, 13:15
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Oczywiście, że tak. Już to Szanownemu Panu wyjaśniałem. Mury,to nie są materiały jednorodne. Ale wyjaśnię raz jeszcze, na prostym przykładzie. Rozleje Pan troszkę wody na blacie stołu, następnie położy Pan na to suchą gąbkę - czy podciągnie wodą kapilarnie? TAK! Następnie na suchym stole położy Pan suchą gąbkę (tą samą) teraz poleje Pan ją podobną ilością wody co w pierwszym przypadku. Czy nie ścieknie do blatu?? BLAT BĘDZIE MOKRY! i guziki nie mają nic do tego.
Może Pan też zimą założuć na ciepły dres wojskowy gumowany płaszcz OP1 , mimo, że woda z zewnątrz nie "wejdzie" dres będzie mokry! DLATEGO DOBRA IZOLACJA WODNA MA ZA ZADANIE WODY NIE WPUŚCIĆ ALE (zimą) WYPUŚCIĆ.

: 03 sty 2007, 14:46
autor: pkgasior
A jakbym tak chciał wrócić do meritum czyli jak z tą iniekcją? Czy macie opinie nt. środka Aida Kiesol firmy Remmers? Na jak długo rozwiąże mi to problem? Co z fundamentami, które przecież nadal będą stały w wodzie - czy nie grozi im erozja i w konsekwencji zawalenie się domku?? Czy nie będzie też tak, że nad barierą wykonaną iniekcyjnie przejdzie mi woda, gdyż po prostu podniesie się poziom wód gruntowych....

: 01 cze 2007, 20:58
autor: tomasz_z
Nie wypowiem się nt. konkretnego produktu, a na temat rozwiązania.

Każda !!! iniekcja daje ok 80% skuteczności. Może brzmi strasznie, lecz tak jest.
Już wyjaśniam:
mury są materiałem niejednorodnym, w związkuz tym, nikt nie może przeiwdzieć, czy iniekt rozpłynie się wszędzie w jednakowym stopniu, czy może będą miejsca nienasączone.
W celu zapewnienia lepszego wypełnienia muru iniektem stosuje się tzw. szlamy wypełniające, które wpuszcza się w mur celem wypełnienia pustych przestrzeni i porów, pustek. Następnie rozpoczyna się proces nasączania. Jednak i w tym przypadku prawdopodobieństow skuteczności rozwiązania rośnie, lecz nikt znowu nie obieca, że jednak wszędzie iniekt dotarł.

M.in. w celu zwiększenia skuteczności rozwiązania wykonuje się nawierty w dwóch rzędach z przesunięciem między szerokościami "w mijanke".

A to że będzie mur pod iniekcją mokry... to fakt będzie, to jest cena jaką trzeba zapłacić za ratowanie budynku. Dlatego też zaleca się wykonanie iniekcji nad powierzchnią gruntu, tak, by ściany i pomieszczenia wyżej były suche, licząc się tym samym z tym, że piwnice będą mokre.

Można też iniekcję przprowadzić pod powierzchnią gruntu, pamiętając o wykonaniu dokładnej izolacji pionowej, która połączy się z poziomą przeponą wykonaną przez iniekt.

Niestety (albo stety) różne firmy zalecają różne rozwiązania, a każde z nich (jak to w życiu bywa) ma swoje zalety i wady. Dlatego też, przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować temat konsultując się z firmami, których produkty miałyby być zastosowane. Firmy takie mają z reguły sporo doświadczeń i podpowiedzą, czego należy się obawiać i spodziewać.

Podobny problem

: 24 lip 2007, 14:07
autor: dlesniak
Mam podobny problem w piwnicy na jednej ze ścian pojawiła sie wilgoć, jeden z majstrów który robił u mnie remont stwierdził że płynna guma położona pod strukturę gipsową wystarczy, ale jak się teraz okazuje nie wystarczy bo wilgoć wyszła na ścianie na wysokości gdzie skończyła się ta guma. Co powinienem teraz zrobić??? Iniekcja ciśnieniowa okazuję się dobrym rozwiązaniem tylko mam problem ze znalezieniem firmy która to zrobi i zrobi to dobrze, czy ktoś może mi w tym pomoc i miał do czynienia z taką firmą.
Z gory dziękuję z apomoc

: 24 lip 2007, 16:34
autor: fruzin
Powyższy post jest tylko potwierdzeniem, że "majstry" g...wno się znają. Guma w płynie a na to gips :!: Kumpel kiedyś robił tynki renowacyjne i zostawił bez szpachlowania aż wyschną. Za 3 tygodnie klient dzwoni, że nie trzeba przyjeżdżać i że już sam ścianę wyrównał gipsem.:shock: No ręce opadają. I co z takim gostkiem zrobić :?:
A twój problem jest do rozwiązania. Jak dla mnie jest to podciąganie kapilarne. Źródło wody:
prawdopodobnie okolice izolacji poziomej. Sama iniekcja może nie wystarczyć. Być może iniekcja nie będzie konieczna.
Poszukaj w internecie firm zajmujących się osuszaniem i odgrzybianiem ścian, dopisz jeszcze iniekcje i coś znajdziesz. Odradzam metody hydro ...magneto...kinezy czy jakoś tam.
Jeżeli pochodzisz z okolic Lublina wyślę adresy na priva.

iniekcja?? Czy to dobry wybór??

: 04 wrz 2007, 13:24
autor: początkujący
Witam

Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. Po pierwsze do zagadnienia trzeba podejść kompleksowo. Nie mówić o samej iniekcji ale o KOMPLEKSOWYM ODCIĘCIU DOSTEPU WILGOCI. Tylko jakiej. Podciaganej kapilarnie, kondensacyjnej itp. Sama iniekcja nic nie da, gdy przyczyna nie jest podciągane kapilarne. Miejsce wykonywania iniekcji musi być skorelowane z układem izoalcji pionowej i izolacji podposadzkowej (iniekcja wcale nie musi być wykonywania nad poziomem gruntu) oraz tzw. środkami flankującymi (tynkami renowacyjnymi).

Pozdrawiam

MR :lol:

: 28 wrz 2007, 11:41
autor: go_lab
Myślę, że temat jest zbyt obszerny, aby odpowiedzieć jednoznacznie na forum.
Tam musi ktoś przyjść, sprawdzić i coenić.
I trzeba znaleść bardzo dobrego fachowce nie związanego z jakąś konkretną firmą (lub kilku). Cena 4000 zł wydaje się podeżanie niska jak za iniekcje.

Dr. Pieczyrak zawsze nam powtarzał:
"Jeśli źle zaizolowano fundamenty, najtańszym i najszybszym sposobem na ich uszczelnienie jest rozebranie budynku i postawienie od nowa!!!"

Być może jest to lekka przesada, ale woda w piwnicy może być bardzo szkodliwa i można na tym się nieźle przejechać.

Należy spytać dobrego specjalisty który kompleksowo wytłumaczy co i jak, zamiast siedzieć tutaj i czytać forum. Równie dobrze może być to niegroźna sprawa złej wentylacji jak i spieprzenie fundamentów.

Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

: 11 sty 2011, 23:20
autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA
w konkurencyjności dla remmersa polecam

INIEKCJA KRYSTALICZNA /dużo szybciej niż w tydzień/

www.greenteam-burza.pl

usuwanie wilgoci, osuszanie budynków, odtwarzanie izolacji przeciwwilgociowej

600 96 99 21 /wieloletnia gwarancja/

biuro@greenteam-burza.pl

Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

: 16 sty 2011, 1:08
autor: MTW
kolego
jaka jest wielkość tej piwnicy ?
4000 - 5000 to chyba 1 zaliczka
i musisz pamiętać że iniekcja tylko załatwia sprawę podsiąkania kapilarnego 2 rzędy iniektorów w odległości 20 cm na przemian, czyli odcięcie poziome , jeśli jest wada powyżej to woda i tak się wleje górą
jeśli wada jest w innym miejscu poniżej to woda wleje się podłogą
na działanie kompleksowe w w/w cenie przy budynku 10x10 x 1.5h pod ziemią -nie masz szans
pozdrawiam