Strona 1 z 3

Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 01 maja 2012, 20:18
autor: MindTheCrap
Witam,

Ciezko bylo znalezc podobny temat wiec zakladam:

nie zamierzam za bardzo oszczedzac na hydroizolacji scian piwnic bo grunt jest dosc mokry a dom na stoku wiec woda bedzie napierac...

Opaska drenazowa juz sie robi i szacuje koszty izolacji scian piwnic; powierzchnia do zaizolowania ok 65 - 70m2 muru.

Jakich producentow polecacie i ktory jest najlepszy? Slyszalem ze Botament (botazit bm92) jest solidny. A jakie masy i grut wybrac do ciezkiej izolacji np Izohanu.
Dzieki za informacje i namiary jakies na dystrbutorow w okolicach Bochni czy Krakowa

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 01 maja 2012, 20:52
autor: IWB
materiałów jest tyle ile firm i dystrybutorów oraz handlowców na forum, czyli dziesiątki.
ale rozsądny wybór - poszukaj lepiej co co nazywa się Nafuflex 2K, ta sama firma to robi. W krakowie mają przedstawiciela.

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 01 maja 2012, 21:19
autor: MindTheCrap
Dzieki
Majster poleca zgrzewanie jakas porzadna papą ma byc solidnie zrobione i nieco taniej niz masy bitumiczne: 80zl za m2 + robocizna

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 01 maja 2012, 21:51
autor: IWB
uszczelniam zbiorniki retencyjne! za 65,00 zeta z robocizną. Jeśli twojego majstra izolacja ( papa nie jest izolatorem wodochronnym uwierz mi robię to na codzień i żaden inspektor nie odbierze tej roboty) oraz wytrzyma 130 metrowy słup wody tu możesz zobaczyć jakie to są wartości http://www.convertworld.com/pl/cisnieni ... +wody.html. Izolacja nie musi być droga, ale trzeba wiedzieć jakie materiały uzywać więc już przepłacasz na dzień dobry. Pracujemy dla SKANSKA MOSTOSTALU WARBUDU czyli tych największych molochów w Polsce.

zapytaj majstra jak ma zamiar przykleić papę do wilgotnego betonu i jak wyrobi fasety na ławie. Jeśli to pominie to poplyniesz w kosztach na osuszanie i izolację poziomą. Bierz na wszystko papier z podpisem majstra że daje ci gwarancję na piśmie z własnym podpisem! bez tego nawet nie zlecaj takich robót jak izolacje wodochronne. Wiem co mówię i wiem jak płaczą inwestorzy i plują sobie w brodę. Firma zrobiła izolację która pusciła pod wodą mam 2 kondygnacje garaży i problem bo firmy nie ma.

gdybyś chciał porozmawiać zapraszam 606595043

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 02 maja 2012, 13:36
autor: MindTheCrap
Moze i papa nie nadaje sie do zbiornikow renetncyjnych ale do izolacji scian fundamentowych domow raczej taK:

[link do strony Murator Dom wygasł]

Nie dezinformuj i nie zajmuj się drobnicą skoro pracujsz dla ''molochów'.

Pozdr

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 02 maja 2012, 13:54
autor: IWB
wierzysz reklamie czy sprawdzonym metodą ???
poproś redaktora z muratora aby własnoręcznym podpisem zatwierdził ci roboty.
Oni pisza to, co im my jako firmy zlecamy za grubą kasę ;-)

mogę im za 100.000 pln zlecić napisanie atrykułu że g...... można szurkiem wiązać i będzie stabilne i się nie rozpadnie podczas przenoszenia. I tak napiszą ... problem w tym że sami im często zlecamy pisanie takich głupot aby mieć do za 2-3 lata co robić. To tylko reklama czegoś co się nie sprzedaje i nie sprawdza ale chwała im za pier... głupot naiwnikaom, dzięki nim mamy roboty i to za duże pieniądze.

Tak się robi biznes w Polsce i nie tylko w budownictwie.... :lol: :lol: :lol:

pozdrowienia dla redakcji muratora :wink:

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 02 maja 2012, 13:58
autor: IWB
http://www.bauwissen-online.de/PDF/DIN% ... chtung.pdf
pobierz sobie i poczytaj w czym jest rzecz

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 02 maja 2012, 14:18
autor: MindTheCrap
Nie chce mi sie bo to po niemiecku. Jaka firme reprezentujesz?

Rzecz w tym ze w artykule jest przedstawionych kilka mozliwosci hydriozolacji jednym z nich jest to co mi majster (20 lat doswidczenia) doradzal - papy. Sa juz takie z bitumu modyfikowanego

Pewnie ze wiele artykulow powstaje z inspiracji danej branzy ale poki co jest kilku producentow tych izolacji i jest jakis wybor.

Tutaj wiecej informacji nie z Muratora i jeszcze raz zgadza sie z tym co mi doradzono:
http://www.geotest.pl/poradnik_dla_budu ... any_piwnic

Jak mi zacznie przeciekac odezwe sie do Ciebie, ok?
:lol:

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 02 maja 2012, 23:34
autor: Art-eko
Witam,
również zastanawiam sie nad zastosowaniem papy termo.....ej, powiedzmy dwie warstwy, a następnie folia kubełkowa .
Zastanawiam sie czy folie kubełkowa dać wytłoczeniami do muru czy na płasko ?

Po 11 latach jak odkopałem dom to stara folia kubełkowa połozona wytłoczeniami do muru tak naprawde niewlele pomogła :( . Może tuz nad ziemia jakies 50-70 cm faktycznie sciana jest wietrzona/osuszana, ale juz poniżej poprostu sciana była mokra. Czyli jak dom był zagłebiony na 1,20 m to tak naprawdę 0,5m ściany ( od ław) była wilgotna. Do tego dochodza róznego rodzaju robactwo, które poprzenosi i tak ziemię za folie kubełkową i wentylacja będzie malo skuteczna .

Szukam rozwiązania na wykonanie ciezkiej izolacji ( raczej drenaz nie wchodzi w gre poniewaz nie mam mozliwosci odprowadzenia wody- brak kanalizacji deszczowej. Grunt słabo przepuszczalny.
Pamiętam 11 lat temu po wykopaniu wykopu dosłownie 0,7 m ( bo póxniej podniosłem działkę jakieś 0,5 m) po ulewnym deszczu , woda kilka dni stała w wykopie. Jak wybierałem troche ziemi z piwnicy żeby podsypać troche piasku pod chudziaka to pamietam jak ziemia była gliniasta dośc mokra. Niestety wtedy nie perzyszło mi do głowy że moge miec problem z wilgocią :( i teraz trzeba za to płacić :(.

Jeżeli papa teremozgrzewalna to jak jest technika/technologia układania takiej papy ? czy ktos może ma jakies doświadczenie w temacie ? ( ukladamy pionowo na zakładke czy poziomo /)

Jeżeli inne rozwiazania izolacji to jakie ? bardzo prosze ekspertów o kilka słów...

z góry dziekuje,
pozdrawiam
Artur

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 24 maja 2012, 12:24
autor: Klimateo
Witam,


Reprezentuje firmę Klimateo i jej markę Kaster Polska. Zajmujemy się wilgocią w budynkach od przyczyn wilgoci przez usuwanie przyczyn po usuwanie skutków czyli ekspertyzy, izolacje, drenaże, odgrzybianie i osuszanie.

Posiadamy własne labolatorium w którym testujemy wszelki izolacje producentów materiałów izolacyjnych. Dzięki temu wybieramy te najlepsze pod względem jakości i skuteczności, a przez to możemy wydać gwarancje na swoje prace.
Jeśli posiadamy wody pod naporem należy zastosować grubopowłokowe masy bitumiczne, izolacje termiczna i zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Najlepszym rozwiązaniem było by nałożenie izolacji agregatem wtedy mamy izolacje bez łączeń, mocno trzymającą się podłoża i odpowiedniej grubości.

Papy na pewno odpadają ponieważ mają łączenia które po iluś tam latach ulegną degradacji, papy często się odklejają od podłoża, i ogólnie nie proponujemy ich ze względu na złe wyniki naszych badań.

Co do Art-eko folia kubełkowa to nie izolacja przeciwwilgociowa, to zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i gruntem. Tak więc porządna izolacja składa się z mas bitumicznych, izolacji termicznej i zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Folia ułożona wypustkami do muru i nie zabezpieczona od góry powoduje wpływanie wody deszczowej między folie,a mur więc...

Znajdziesz nas na [Klimateo]


Pozdrawiam
Technik Klimateo / Kaster Polska

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 24 maja 2012, 16:09
autor: Art-eko
Witam ,
mam pytanko do kolegi MindTheCrap : jaka kolega wybrał izolację pionową jakie materiały ?

Wszyscy krytykuja papy termozgrzewalne , a chwala tylko swoje produkty :(

Moje przemyslenia są nastepujace :

1/połozenie papy termozgrzewalnej ( przeznaczonej do tego typu izolacji) 2 x - to koszt 1/3 tego co należałoby wydac przy masach bitumicznych

2/w moim przypadku papa termozgrzewalna dodatkowo zabezpieczy mi powstałą dylatację/szczelinę na podniesionej ( podmurowanej ławie) , podejrzewam że w tym miejscu zawsze bedą minimalne ruchy budynku , a dzięki papie nie powstanie znowu pekniecie :)

3/jakoś nie mam przekonania do tych mas bitumicznych :( już raz pomalowałem ... i musiałem odkopywac piwnice :(

4/kogo stać wyrzucić 20-50 tyś w poprawe izolacji piwnic przez FIRMĘ !? pewnie wolałbym sprzedac dom i pobudowac nowy :))

pozdrawiam
Artur

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 24 maja 2012, 17:49
autor: IWB
papa izolacja
Obrazek

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 24 maja 2012, 17:58
autor: IWB
a kto z was zapyta jak odporna jest papa termozgrzewala na ciśnienie negatywne przy wodzie napierającej, 10 na 10 poprawek w izolacji fndamentów jest winna papa termozgrzewalna, więc o czym to świadczy, czyżby wadliwa robota czy materiał a może jedno i drugie.

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 24 maja 2012, 18:13
autor: Art-eko
Bardzo proszę o wypowiedzi innych ekspertów !

Nie zgodzę się ze stanowiskiem ITB !


Czy ktoś mógłby zabrać głos w powyzszym dośc kontrowersyjnym temacie ?

GDZIE LEŻY PRAWDA !

pozdrawiam
Artur

Re: Hydroizolacja ciezka, masy bitumiczne koszty

: 24 maja 2012, 18:27
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Szczelna bitumiczna izolacja na fundamenty to kompletne niezrozumienie roli hydriozolacji - To powinno być prawnie zakazane - Fundament - jak i cała przegroda powinny być suche!!!