Ach Project. Projektowanie, aranżacja wnętrz

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MartaPoznan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2020, 13:50
Ach Project. Projektowanie, aranżacja wnętrz

autor: MartaPoznan » 09 kwie 2020, 14:03


MartaPoznan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2020, 13:50
Ach Project. Projektowanie, aranżacja wnętrz

autor: MartaPoznan » 09 kwie 2020, 14:03

Oszustwo i tyle! Handlowiec mianował się projektantem i bawi w fachowca. Niestety jak to handlowiec potrafi jedynie dużo gadać. Praca jest totalnie amatorska. Przygotowuje wizualizację, która nie jest projektem. Twór ten jest niemożliwy do wykonania (ocena kilku fachowców z wieloletnim stażem). Mnóstwo technicznych błędów, zawyża koszty itp. Pomijam całkowicie, że w ogóle nie słucha o co się prosi, moje wytyczne zostały zignorowane bez uzasadnienia. Na zadawane pytania (np. dlaczego po ponad miesiącu nie ma nawet wyceny) odpowiada nerwowo, zbywa. Po telefonicznym zapytaniu gościu wpadł w szał i mnie zwyzywał od najgorszych. Jakoś nie czuję się winna, że chcę widzieć efekty pracy, a co najmniej być informowana o postępach lub ich braku. Na początku umawialiśmy się, że po 2 miesiącach jest szansa, że meble już będą, a faktycznie nie mogłam się doprosić nawet o wycenę. Współpraca zerwana z hukiem. Zaliczki niestety nie udało mi się odzyskać, jestem zmuszona do skierowana sprawy do sądu. Także jak komuś zależy na profesjonaliście, terminowości i kulturze osobistej, to tego buraka zdecydowanie odradzam. Dodam, że firmę założył na małżonkę, też nie bez powodu. Polecam unikać jak ognia, żeby nie wtopić kasy i nie robić sobie problemów z oszustem.

ACH Project
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2020, 19:14
Ach Project. Projektowanie, aranżacja wnętrz

autor: ACH Project » 09 kwie 2020, 19:18

Droga Pani Martyno R., wpłaciła Pani zaliczkę na wykonanie projektu- została Pani poinformowana o jego założeniach i zakresie. Projekt został wykonany zgodnie z ustaleniami. Został zaakceptowany przez Panią i wysłany do Pani. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy zapłaty za projekt, w związku z tym dalsza realizacja została wstrzymana.

MartaPoznan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2020, 13:50
Ach Project. Projektowanie, aranżacja wnętrz

autor: MartaPoznan » 10 kwie 2020, 12:26

Jaki projekt? Nie dostałam żadnego projektu tylko podesłano mi jakąś nędzną wizualizację i rzut, na którym nie było nawet połowy wymiarów, a już z tego było widać, że to ma mnóstwo błędów technicznych. Pomijając, że było to zupełnie co innego niż układ, o który prosiłam. Szczytem wszystkiego było zwyzywanie mnie od najgorszych za to, że oczekiwałam informacji o czymkolwiek, bo 1,5 miesiąca czekania i proszenia się to kpina. Żaden profesjonalista nie zwróciłby się do klienta słowami "s*********", "wieśniaro", "biedaczko". Także gratuluję parce oszustów, dorobiliście się 500 zł. Mam nadzieję, że moje opinie ustrzegą innych przed wami.

ACH Project
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2020, 19:14
Ach Project. Projektowanie, aranżacja wnętrz

autor: ACH Project » 11 kwie 2020, 6:51

Pani Martyno, łatwo jest pisać w sieci pod fałszywym imieniem. Oczywiście ze dostała Pani projekt (wizualizacje plus wymiary) przy założeniach nie było mowy o projekcie wykonawczym. Początkowo nie miało być nawet wizualizacji ze względu na bardzo mała kuchnię - o czym informowaliśmy Panią. Dostała Pani zatem więcej. Po otrzymaniu projektu nie zgłaszała Pani żadnych zastrzeżeń i była Pani zachwycona projektem. Projekt został wykonany zgodnie ze wszystkimi założeniami. Ale kiedy trzeba zapłacić pozostała cześć lub czekać cierpliwie w dobie epidemii na stolarza nagle projekt przestaje się podobać. Pozdrawiamy serdecznie.

MartaPoznan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2020, 13:50
Ach Project. Projektowanie, aranżacja wnętrz

autor: MartaPoznan » 11 kwie 2020, 16:34

Wizualizacja to nie projekt. To po A. Wymiarów nie było nawet połowy. A skoro umawiamy się, że zostanie zrobiony projekt, a go nie dostaję, to jaka zapłata? Wpłaciłam na dzień dobry zaliczkę, reszta miała być uregulowana po wykonaniu kuchni przez jakiegoś waszego dziwnego stolarza. Po fochu konrada nagle zaczął się drzeć o resztę pieniędzy, totalnie ignorując fakt, że ja nawet wyceny nie dostałam - to niby za co miałam płacić? Za obrazek niemożliwy do wykonania? Zapłaciłabym za projekt, gdybym go dostała. A to co dostałam to sorry bardzo, ale to fuszera. Potwierdziło to kilku fachowców. Jeden z nich nazwał taki typ pracy jak wasz "dupochron" :) W tej branży to ponoć popularne zjawisko wśród oszustów. Klient dostaje cokolwiek, ale nie całość, żeby czasem nie zrezygnował ze współpracy. Nie dziwie się, że się tego baliście, bo takie olewanie terminów i spychologia aż się proszą o zakończenie współpracy. Ja jestem cierpliwa, ale jak po 1,5 miesiąca z wielką łachą dostaję tylko wizualizację i żadnych konkretów, to niestety, ale to nie zadziała. Miał być projekt, wyszło gów.... Za takie coś się przeprasza, a nie żąda kasy... Szło się dogadać i rozejść w pokojowej atmosferze, ale po tym jak zostałam nazwana biedaczką, wieśniarą i nie wiadomo czym jeszcze postanowiłam opisać jak się z wami pracuje. Mam nadzieję, że nikt więcej się nie da tak nabrać na ładne gadanie handlowca. A jak dalej będziecie próbowali ze mnie robić winną całego nieporozumienia, to zacznę udostępniać screeny wiadomości albo nagranie ostatniej rozmowy z tym psycholem. Ani razu się nie uniosłam, nie przeklinałam - nic, co by mogło usprawiedliwić słowa, jakie padły w moją stronę. Burak jakich mało. "czekać cierpliwie na stolarza w dobie epidemii" - olał telefony od was, a wmawialiście, że jest chory. Żenujące są takie usprawiedliwienia. Jak nie umiecie robić projektów, to się do cholery nie oferujcie. Polecam wrócić do handlu, domokrąstwo by wam pasowało. Wciskanie komuś byle czego ładną gadką. Zarozumiali oszuści. Chociaż aniu, znamy się nie od dziś, wiemy jak nisko potrafisz upaść, więc się nie dziwię, że tak się szarpiecie o te 500 zł. Takimi metodami kariery nie zrobicie. A ludzie się o tym przekonają i bez moich opinii.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 31 gości

Gotowe projekty domów