Strona 1 z 1

Pustaki ceramiczne - zasady murowania

: 19 lis 2013, 10:07
autor: Redakcja
Pustaki ceramiczne zajmują miejsce obok pełnej cegły i są powszechnie stosowanym materiałem do wznoszenia ścian zewnętrz Pustaki ceramiczne - zasady murowania >>

Pustaki ceramiczne - zasady murowania

: 19 lis 2013, 10:07
autor: Katarzyna Chola
potrzebuję opinii o producencie Porotherm i Max 220, duża różnica jest pod względem jakości? Porothem mniej więcej się orientując jest trochę droższy, wiadomo że lepiej zainwestować więcej, żeby potem nie było problemów? http://www.kreocen.pl/produkt/Wienerber ... 17640.html interesuje mnie coś w tym rodzaju, proszę o opinie

Re: Pustaki ceramiczne - zasady murowania

: 26 lis 2013, 23:19
autor: aliceinchains
Pustaki Porotherm to jest moim zdaniem najlepsza jakość - nie tylko jeśli chodzi o ceramikę, ale generalnie to jest IMHO najlepszy materiał na ściany zewnętrzne. Pustaki mają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i po zaizolowaniu nawet 12-15 cm stryropianu z grafitem masz naprawdę bardzo ciepłą ścianę - chociaż na pewno zaraz odezwie się "kilku" forumowiczów, fanów ocieplania od wewnątrz i technologii pasywnych. Jeśli chcesz mieć dom zbudowany w taki sposób, jak jakaś połowa polaków (tyle osób według statystyk muruje ściany nośne z porothermu!!) to wybierz tę technologię. Dodatkowo masz pewność, że absolutnie żaden murarz w tym kraju tego nie spierniczy, bo to jest po prostu murowanie z elementarza do pierwszej klasy :) Natomiast do ustalenia i rozważenia powinny być szczegóły: czy 25 cm czy może 30... Czy P+W czy może na suchej zaprawie Dryfix?

Re: Pustaki ceramiczne - zasady murowania

: 27 lis 2013, 0:48
autor: Enerbau
aliceinchains pisze: Jeśli chcesz mieć dom zbudowany w taki sposób, jak jakaś połowa polaków (tyle osób według statystyk muruje ściany nośne z porothermu!!) to wybierz tę technologię. Dodatkowo masz pewność, że absolutnie żaden murarz w tym kraju tego nie spierniczy, bo to jest po prostu murowanie z elementarza do pierwszej klasy :)

I to jest właśnie tzw. polskie budownictwo. Wiedza na poziomie 1 klasy szkoły podstawowej (elementarz), wysokie mniemanie o swoich umiejetnościach, przywiązanie do tradycji i odrzucanie
wszelkich technologii niezgodnych z posiadana wiedzą (1 klasa podstrawówki)!
Ciekaw jestem skąd ta wrogość do domów niskoenergetycznych?
Czyżby samemu wybudowało sie czarną dziurę energetyczną i kasy na opał nie staje?
Przecież to typowe, że Polak, Polakowi życzy jak najgorzej. Po co ktoś ma mieć lepiej niż ja!
Aby zbudować dziś dom, należy iść do architekta, zamówić projekt, w którym będzie napisane z jakich materiałów będzie ten dom zbudowany, jakie będzie jego zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania, a następnie znaleźć solidną firmę, która taki dom postawi.
Ci, którzy myślą, że wystarczy majster z pomocnikiem, to któregoś dnia stwierdzą, że nie stać ich jest by tak zbudowany dom ogrzać! Do kogo będą mieć wtedy pretensje?

Re: Pustaki ceramiczne - zasady murowania

: 08 gru 2013, 20:49
autor: Kamil Baczyński
Coraz więcej deweloperów stawiających apartamenty o wyższym standardzie buduje z porothermu. Buduje się z nich szybko i łatwo, a plusów ta technologia ma dużo więcej niż minusów. Cenowo też nie wychodzi strasznie, materiał jest trochę droższy, ale robota jest tańsza. Jak by się zastanowić, to taki deweloper na pewno kalkuluje żeby wydać jak najmniej, ale przy podwyższonym standardzie, nie może sobie też pozwolić reklamacje. Coś w tym jest...

Re: Pustaki ceramiczne - zasady murowania

: 28 gru 2013, 22:52
autor: aliceinchains
Enerbau pisze:
aliceinchains pisze:Aby zbudować dziś dom, należy iść do architekta, zamówić projekt, w którym będzie napisane z jakich materiałów będzie ten dom zbudowany, jakie będzie jego zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania, a następnie znaleźć solidną firmę, która taki dom postawi.
Ci, którzy myślą, że wystarczy majster z pomocnikiem, to któregoś dnia stwierdzą, że nie stać ich jest by tak zbudowany dom ogrzać! Do kogo będą mieć wtedy pretensje?


Proszę pana, ludzi nie jest stać na różne rzeczy w życiu - jednych na architekta, innych na prawnika, a jeszcze innych na budowanie domu zeroenergetycznego. Ale mimo wszytko ludzie potrzebują gdzieś mieszkać - więc budują systemem gospodarczym, robią we własnym zakresie ile się da i na tym oszczędzają. Pan natomiast potraktował właśnie tą grupę ludzi jak plebs i motłoch. Marny marketing dla pana firmy...

Przypomnę tylko, że z porothermu powstaje 50% domów w polsce. Większosć z nich jest murowana w systemie gospodarczym...

Re: Pustaki ceramiczne - zasady murowania

: 30 gru 2013, 13:25
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Sugerowanie, że dom 0-20kWh/m2 jest droższy do takiego z katalogu jest nieuczciwe. Podobnie jak to, że składając dom samemu i kupując elementy - robimy to taniej.
Proszę złożyć samochód z części na allegro - nie będzie tak tani i dobry jak fabryczny.
Choć przyznam, że podziwiam hobbystów - co sami składają, zwłaszcza stare auta.

Dom izolowany - jest tańszy od nieizolowanego, bo odpada centralne. Ale musi być bardzo precyzyjnie wykonany, tego się domowym sposobem nie zrobi.
Samemu można postawić tylko dom nieizolowany - a więc wcale nie tańszy w budowie, ale za to sporo droższy w eksploatacji.

Re: Pustaki ceramiczne - zasady murowania

: 30 gru 2013, 17:42
autor: bachus
Jasne, że dom 0-20kWhm2 jest tańszy według szalonego Tomka.
Bo wystarczy aby od środka było 5 cm wełny ,brak centralnego, 30 cm styro w podłodze i 40 cm wełny w dachu.
Nic tylko budować.