Strona 1 z 1

GAZOBETON czy SILKA czy POROTHERM ??????!!!

: 18 lis 2005, 8:45
autor: Sylwek
POSZUKUJE KONKRETNEJ FACHOWEJ ODPOWIEDZI KTÓRY Z MATERIAŁÓW WYBRAĆ. GRUBOŚĆ DOCIEPLENIE NIE MA DLA MIE ZNACZENIA. SZUKAM ODPOWIEDZI CO LEPSZE???
Podobno silka ma dobry mikroklimat - ale czy zima nie bedzie trzeba długo grzać by było ciepło????

czekam na wszelki rady i uwagi . sylqek@wp.pl

Z GÓRY DZIEKUJĘ.

: 18 lis 2005, 9:16
autor: T. Brzęczkowski
Bez znaczenia co wybierzesz. Za mikroklimat (zdrowy i przyjemny) odpowiada wentylacja a nie ściana! Jezeli rolę tworzenia mikroklimatu powierzysz ścianie, to ona odbierając przez pół roku wilgoć produkowaną przez Ciebie znacznie obniży swoje i tak znikome właściwości termoizolacyjne, a jeszcze grozi zagrzybieniem. Daj wełnę z folią jak w dachu i skuteczną wentylację, NIE MUSISZ PRZEJMOWAĆ SIĘ WTEDY RACHUNKAMI MIKROKLIMATEM.

: 23 lis 2005, 13:16
autor: Gość
panie TB można prosić o bliższe informacje tej teorii i jakie ma pan podstawy do niej?
Anna B.

: 23 lis 2005, 14:10
autor: T. Brzęczkowski
Trudno mówić o teorii po 15 latach doświadczeń. Cięzko będzie za parę lat utrzymać dom zużywający więcej jak 30-70 kWh/m2 rocznie. Czyli izolaja podłogi ściany dachu powinna być na pozinie 0,1 w/m2 xK .
Mam przed sobą tatelę przywiezioną z punktu konsultacyjnego Narodowej Agencji Poszanowania Energii wydaną przez firmę WEBER TERRANOWA Sp. z o.o. należącą do grupy SAINT-GOBAIn
Metr styropianu (różne źródła różnie podają, ale przyjmijmy najgorsze parametry) ma Uc = 0.04 W/m2K to 14 cm jak łatwo policzyć ma 0.28
podaję z tabeli rodzaje ścian + 14 cm styropianu i wpółczynnik Uc

keramzytobeton ALFA 24 cm + 14 cm styropianu = 0.26
------- 38 cm + 14 cm styropianu = 0.24
Żelbeton 25 cm + 14 cm styropianu = 0.28
pustak Alfa 24 cm+szczelina 4cm+cegła 12 cm+14 cm styropiany=0.24
wielka płyta system szczeciński 36 cm + 14 cm styropianu = 0.24
cegła dziurawka 38 cm + 14 cm styropianu = 0.25
cegła pełna 38 cm + 14 cm styropiany = 0.26
pustak ceramiczny MAX 44 cm + 14 cm styropianu = 0.21
gazobeton 37 cm + 14 cm styropianu = 0.20

Jak widać przy 14 cm styropianu praktycznie z czego jest reszta nie ma znaczenia. A jak jeszcze do tego dodamy ciepło odprowadzane przez fundament pod dom i ponieważ tego typu ściana musi chłonąć wilgoć z wnętrza domu co obiży znacznie jej izolacyjność, widać wyraźnie, że nie ma znaczenia który materiał wybierzemy bo wszystkie rozwiązania są złe, ale za to drogie!

: 25 lis 2005, 7:48
autor: Sylwek
Dziękuję Panu Pani TB za tak duż odpowiedź. MAm jednak pytanie.
Skoro ściany chłoną wilgoć to kiedyś powinny je oddać na zewnątrz - no tak mi sie wydaje - np. skoro recznik jest mokry i pod wzgleem ciepła oddaje wilgoć to chyba ściany też ???
Ale jesli folią oblepię ściany to musze mieć naprawde superwentylacje by wyprowdzić "stare powietrze. Prosz mi powiedziec jak i z czego konkretnie zobić ściany??? Jak zrobiłby Pan swój dom z czego i jakie grubosci????

A i niech mi Pan powie - bo nie wiem czy dobrze rozumiem -musi być po prostu niski spółczynnik ciepła tzn U musi być jak najniższe - to moze zrobić np 12 cm mur i 25 cm docieplenie np. styropian to wtedsy winno być w ogóle super prawda???

: 22 gru 2005, 11:50
autor: T. Brzęczkowski
oprócz "świetnie izolującej cegły " optiroc wprowadził tynki zastępujące wentylację. Jak tak dalej będzie szło to faktycznie skuteczna wentylacja i izolacja nie będzie potrzebna. Pan z .... poleci dobrą fimę od tynków i super chałupa.
Mimo wszystko żeczę zdrowia i małych rachunków. ::::

Inteligentny tynk
czwartek, 22 grudnia 2005


Naukowcy z firmy maxit (dawniej Optiroc) opracowali recepturę tynku o unikalnych właściwościach. maxit airfresh wykorzystując światło rozkłada szkodliwe substancje (formaldehydy, związki amoniaku, butanol, acetaldehyd) aż do dwutlenku węgla i pary wodnej, doskonale oczyszczając powietrze w pomieszczeniach, co jest szczególnie ważne dla alergików. Tynk ten niweluje także przykre zapachy, np. dymu tytoniowego, czosnku, kiszonej kapusty itp.

Oczyszczanie powietrza przebiega tym szybciej, im w pomieszczeniu jest więcej światła i powierzchni pokrytych tynkiem maxit airfresh. Sam tynk nie wchodzi w reakcję z ww. substancjami, stąd jego zdolność do ciągłego „filtrowania” powietrza, mimo upływu czasu.

Tynk można stosować na beton, prefabrykaty żelbetowe, nowe i stare tynki cementowo-wapienne, wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe itp. powierzchnie w budynkach nowych lub remontowanych.

Tynk dostępny jest w strukturze baranka o uziarnieniu od 0,5 do 3 mm i strukturze kornika - 2 i 3 mm, w workach 30 kg.

: 16 sty 2006, 22:47
autor: Gość
Ty Brzęczkowski........ pan cię zapytał więc odpowiedz jak nalezy a nie kombinuj...!!! Teraz widac jaki z ciebie fachowiec buhahahaha..... ośmieszasz się tylko kolego...!!!