Strona 1 z 2

Jaki strop wychodzi taniej?

: 21 sty 2009, 20:58
autor: marko009
Witam wszystkich :D
Jestem tu nowy ale od dawna wyczytuje wypowiedzi.Myślę o budowie i po długim szukaniu zdecydowałem się na ten projekt wybieramydom.pl/projekty_domow/95-marysia.html Tak jak większość szukam tanich rozwiązań.W projekcie przewidziany jest strop teriva ale ja myślę o zwykłym zbrojonym.Czy wiecie może jak wyglądają koszty stropów i któryi wychodzi najtaniej?? :?: Szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem odpowiedzi
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

: 22 sty 2009, 15:45
autor: qg
Tez jestem obecnie na etapie dobierania stropu i narazie z tego co wyczytalem i dowiedzialem sie od ludzi, to zdecydowalbym sie na strop prefabrykowany Filigran. Jest to strop monolityczny i wlasciwie takie same wlasciwosci jak zelbetowy, natomiast nie trzeba zatrudniac zbrojarzy i tracic czasu na szalunki. Zamawia sie plyty z dolnym zbrojeniem i w jeden dzien mozna go polozyc. Minus jedyny to dzwig, ale nie sa to jakies wielkie koszty. Mysle ze wiecej skasuja praownicy ukladajac gestozebrowy. A jednak do monolitycznych stropo jestem najbardziej przekonany..

: 22 sty 2009, 17:11
autor: marko009
Witam!
Jestem ciekawy jaki jest koszt stropu filigramowego na gotowo.Z tego co wiem to też trzeba go dozbrajać.Wymaga mniej szalowania ale musi być wyparty no i jakaś warstwa betonu go okrywa.Ile kosztuje 1m/2 gotowego prefabryketu??

: 23 sty 2009, 10:29
autor: qg
wlasnie probuje sie zorientowac, dzisaij jade do wytworni zeby sie zorientowac w cenach tych stropow. Jak sie dowiem to napisze. Ja sie generalnie waham miedzy filigranem a zeranem. Zeran montuje sie podobnie, ale jest o tyle lepszy ze faktycznie nie wymaga jeszcze dozbrojenia. Tylko ponoc mniejsze mozliwosci jesli chodzi o zamowione ksztalty. Tak czy inaczej jesli chodzi o ich wytrzymalosc to nie ma co nawet porownywac z gestozebrowymi.

: 23 sty 2009, 21:26
autor: arexus
Witam, wg. mnie najlepszym stropem jest gestozebrowy Wienerberger, w drugiej kolejnosci teriva - nie mowie o cenie lecz o jakosci stropu.

: 24 sty 2009, 14:10
autor: marko009
arexus
Czym według Ciebie wyruznia się ten strop?

: 26 sty 2009, 21:07
autor: arexus
90% inwestorow wybira strop gestozebrowy, 10% lany monolityczny.

: 27 sty 2009, 17:05
autor: marko009
Z tego co czytałem to masz rację że jest to naczęsciej wybierane rozwiązanie.Ale jaki jest tego powód czy to że jest prostszy w montarzu czy może cena :?: Ja szukam taniego rozwiązania :roll:

: 27 sty 2009, 20:48
autor: arexus
Strop gestozebrowy ma lepsze wlasciwosci akustyczne niz caly lany - monolityczny.
Wg. mnie strop gestozebrowy jest prostszy w wykonaiu i nie zajmuje tyle czasu co monolityczny, roznica kilku dni.

: 03 mar 2009, 19:52
autor: Leviathan
Filigran pomimo szybkiego wykonania wymaga w takiej samej ilości szalowania co Teriva. Bo co szalujemy w Terivie - wieńce, i żebra rozdzielcze - no i tak samo jest w Filigranie (odpadają żebra ale to pier...). Podobnie jest też również z podporami zasada 40 cm od murów a potem nie więcej niż 150 cm stempel od stempla jest w obu stropach taka sama.
Zbrojenie dolne w Filigranie może i jest gotowe ale trzeba również zrobić górne zbrojenie i niekiedy jeszcze na to siatkę wrzucić. W Terivie masz do zbrojenia wieńce i żebra rozdzielcze i koniec, przy większej rozpiętości jeszcze dochodzą wzmocnienia przy podporowe ale one są prefabrykowane.
Filigran może i jest tańszy materiałowo, ale potem wymaga większej izolacji akustycznej.

Re: Jaki strop wychodzi taniej?

: 19 mar 2013, 10:32
autor: Michał1234
Znajomy projektant zaproponował mi strop gestożebrowy sprężony GRANORD. Zdecydowałem się i jestem bardzo zadowolony. Firma wypracowała mi bezpłatnie zmianę z terivy. Montaż poszedł szybko i sprawnie. Wykonanie jest o wiele prostsze, a tym samym miałem większą kontrolę nad kosztami materiałów. Poza tym mało jest dobrze wyprojektowanych stropów teriva. Zwykle projektant rysuje belki rozstawiając je co 60cm nie zważając na dodatkowe obciążenia od słupków i ścian działowych. Projektant powiedział że najnowsze normy (w przypadku oparcia na stropie ścianek działowych i wykończenia terakotą) zalecają max. ugięcie stropu 1/500 w przypadku terivy będzie dużo większe. Cena belek i pustaków stropu GRANORD jest wyższa niż konkurencji ponieważ materiały są najwyższej jakości - belki z betonu B60 sprężone strunami i pustaki po których można swobodnie chodzić w czasie montażu na terivoskich trzeba kłaść deski bo inaczej człowiek przeleci przez strop. Także polecam ten strop w ostatecznym rozrachunku wychodzi dużo taniej.

Re: Jaki strop wychodzi taniej?

: 19 mar 2013, 19:01
autor: laik2304
Spytaj projektanta co to za normy?? " Projektant powiedział że najnowsze normy (w przypadku oparcia na stropie ścianek działowych i wykończenia terakotą) zalecają max. ugięcie stropu 1/500".
Takiego betonu też już nie znam "belki z betonu B60"

Reklama niewypał, pozdrawiam

Re: Jaki strop wychodzi taniej?

: 25 mar 2013, 16:07
autor: Michał1234
Jeżeli chodzi o norme to PN-EN 15037-1, jeżeli chodzi o beton to jeśli nie znasz takiej klasy to chyba niedawno się urodziłeś i nie sięgasz pamięcią rok wstecz.

Re: Jaki strop wychodzi taniej?

: 25 mar 2013, 18:30
autor: laik2304
Raczej staram się wypierać rzeczy już nieobowiązujące albo raczej przyswajam nowe. A co do normy czy ta aby na pewno jest najnowsza? Jak już wspomniałem reklama dno.

Pozdrawiam

Re: Jaki strop wychodzi taniej?

: 25 mar 2013, 20:11
autor: Lwówecka Grupa Budowlana
Witam...

marko009 pisze:Witam wszystkich :D
Jestem tu nowy ale od dawna wyczytuje wypowiedzi.Myślę o budowie i po długim szukaniu zdecydowałem się na ten projekt wybieramydom.pl/projekty_domow/95-marysia.html Tak jak większość szukam tanich rozwiązań.W projekcie przewidziany jest strop teriva ale ja myślę o zwykłym zbrojonym.Czy wiecie może jak wyglądają koszty stropów i któryi wychodzi najtaniej?? :?: Szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem odpowiedzi
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Ja poleciłbym Panu wykonanie stropu płytowego wylewanego na budowie.
Strop płytowy można tak zaprojektować, aby miał odpowiednią"
- izolacyjność akustyczną - płyta stropowa o gr. min. 14 cm nie przenosi już dźwięków uderzeniowych, jest to już strop masywny, którego masa przekracza 300 kg/m2,
- nośność ogniową - zastosowanie właściwej grubości otuliny zbrojenia jaki i samej grubości płyty spowoduje, iż strop nie ulegnie awarii przed przyjazdem strażaków (nośność ogniowa może dochodzić nawet powyżej 120 minut),
- wytrzymałość - poprzez zastosowanie właściwej grubości płyty oraz poprzez zastosowanie odpowiedniego zbrojenia strop można obciążać w dowolny sposób i dowolnym układem sił.
Ponadto stropy płytowe mogą mieć dowolny kształt i zapewniają odpowiednią sztywność przestrzenną budynku.
Koszt wykonania stropu płytowego jest bardzo zbliżony do kosztu wykonania stropu gęstożebrowego, a w niektórych przypadkach nawet tańszy - zwłaszcza kiedy strop jest mocno obciążony słupami więźby dachowej.

Pozdrawiam..