Strona 1 z 2

Łączenia płyt G-K na skosach

: 11 kwie 2008, 14:08
autor: Daytrid
Witam

Obcowanie z profilami zacząłem od niedawna, około miesiąc temu.
Bez praktyki zabrałem się za mocowanie profili CD60 i UD
Czytałem wcześniej wiele o tym ale nie wszystko było do końca wyjaśnione.

I mam następujące problemy i wątpliwości czy to będzie dobrym rozwiązaniem i czy nie będą w przyszłości wychodziły pęknięcia na łączeniach płyt

Pierwszym moim problemem jest brak źródeł informacji które pokazały by jak przymocować i czy trzeba wogóle mocowac płyte G-K do belki przy załamaniu się dolnej części skosu.

Zamieszczam zdjęcie jak to wygląda w moim przypadku:

Obrazek

Obrazek

Słyszałem, a dokładniej czytałem, że isnieją profile TYPU V do których się przykręca płytę, ale w Lublinie niegdzie nie mogłem ich znaleść.

Stąd rodzi się moje pytanie: Czy płyta musi być przymocowana do czegoś czy może wisieć w 'powietrzu' ?

Moim następnym problemem jest łączenie płyt G-K przy załamaniu się górnej części skosu z sufitem.
Czytałem o różnych sposobach łączenia ich ze sobą

Pierwszym z nich jest system rigips 4.70.08
Obrazek

U mnie wygląda to tak:
Obrazek

Chciał bym się dowiedzieć czy to jest dobry sposób łączenia płyty i czy jest małe prawdopodobieństwo pęknięć w przyszłości.

Rozmawiałem też z jednym 'fachowcem' ktory mówił i poradził mi żebym zrobił tak jak on zawsze to ribił. Posłuchałem go no i zmontowałem według jego teori i praktyki, wygląda to tak:
Obrazek

płyte przykręca się do skośnej części dachu a jej koniec dochodzi do połowy profila CD 60 przymocowanego do sufitu, i zostaje przykręcona dłuższymi wkrętami pod odpowiednim skodem do niego, natomiast płyta którą się przymocowouje do sufitu dosówa się do skośnej płyty i przykręca do profilu.

Czy to jest dobre rozwiązanie?
Jeszcze nie przykręciłem płyty w tych miejscach i nie wiem który sposób wybrać.

Prosze o konkretne odpowiedzi osób które specjalizują się w tej branży.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 26 gru 2010, 21:50
autor: kapsel14
o tym rozwiązaniu mozna poczytac na www.profiltech.pl][/b]

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 26 gru 2010, 21:55
autor: kapsel14

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 29 gru 2010, 0:41
autor: sfirma
Profil v nie jest taki tani. Zdecydowanie tańszym sposobem jest połączenie ślizgowe. Robię tak od wielu lat na licencji rigipsa i jest ok. Poza tym wieszaki es są obarczone większym ryzykiem braku zachowania sztywności konstrukcji. Powinny być grzybki czyli wieszaki do poddaszy. A paroizolację montuje się na profilach a nie pod.Pozdrawiam.

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 29 gru 2010, 14:51
autor: kapsel14
poruszyles wiele tematów :D a ESy czy WP-grzyby, kazdy ma zalety i wady jak wszystko mysle ze warto by to rozstrzygac jako nowy temat ale krótko : ESy masz racje są bardziej elastyczne i uginaja się we wszystkich kierunkach czy można uznac to za ich wade ? dzięki temu zredukuja napręzenia nie przenoszac ich bezpośrednio na profil główny CD 60 i płyte GK. ja mysle że to zaleta tzw wieszak elastyczny. a w praktyce upierdliwy w montazu ,da sie ewentualnie nagiąc lub skorygowac nie grzebiąc w precyzyjnie ułożonej wełnie i nie zrywając paroizolacji .WP lepszy na skosie bo nie zjeżdża w dół, fajny montaz CD. Ale WP sie nie ugnie ani nie wydłuzy jak krokiew pociagnie CD i płyte itd. mysle ze to kwestia wyboru wykonawcy. Sprawy połączeń ślizgowych to długi też temat . tak jak ultrastil nie neguje tu rigipsa bo to taki sam moloch jak knauf zanim coś nowego wprowadza to 100 biurek i 100 pomysłów ludzi co sie nie znaja na budowaniu. Profil -V jest za drogi w Castoramie ale w PSB dużo tańszy poza tym eliminuje jeden CD 60 z wieszakami z węzła co w sumie na jedno wychodzi kosztowo.tego sie nie dopatrzyłes

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 29 gru 2010, 15:02
autor: kapsel14
A paroizolacje dla ES-ów mozna i tak i tak dawac i nie dawać też można a dla WP-grzybów tylko na profil nie rozumie twojej sugesti ? :( co tam jest nie tak według ciebie

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 04 sty 2011, 22:16
autor: sfirma
Paroizolacja musi być mocowana tuż pod płyta z zachowaniem dystansu od wełny- każdy kto to robi przynajmniej parę lat to wie.A jak nie wie to po to są szkolenia. Wyższość grzybków została już dawno udowodniona systemem rigistil. Byłem na pokazach jak pracują krokwie i esy przepadły, bo są mocowane na sztywno przez co uniemożliwiają zachowania kierunkowej - wzdłużnej pracy profila cd. Uwierz mi, przerabiałem ten temat 10 lat temu.
Pozdrawiam

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 04 sty 2011, 22:26
autor: Boggi71
Slawek (przepraszam za forme Ty) ma racje. Chociaz Richter(producent systemow stelazy GK dla knauf) ma wypuscic w polowie tego roku calkiem nowy, ponoc rewelacyjny system :roll: . Mam zaproszenie na prezetacjie :P Tylko ze juz dwa razy przesuwali termin :? :lol:

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 04 sty 2011, 22:29
autor: sfirma
Jestem ciekaw każdej nowinki i jak zawsze rychło ją przetestuję u siebie. dzięki z info.
Pozdrawiam

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 05 sty 2011, 17:01
autor: kapsel14
Panowie kto was szkolił z tą wełna i paroizolacja ? :( pogubiliscie sie towarzysze
co za bzdury powiem wam więcej paroizolacje można dać nawet miedzy wełne tak wypada jak dla esa dasz paroizolacje do krokwi i pojedziesz jesze 5cm wełna miedzy CD.
Rigips w Rigistila wpakował kupe forsy i może udowadniac co chce tym co mu we wszystko wierzą ale tak jak mi to nie wszystko przejdzie. W 90 tych latach chłopaki z poznania przeryflowali profile CD 60 i UD 30 tak samo jak w rigistilu ale o dziwo :( nic wiecej sie z tego nie udało wyciagnać parametrów dla profili). podobnie jest z grzybami wszystko mozna sprzedac jak sie ładnie zapakuje .
Zapytaj polskich producentów profili bo jak by tak naprawde ten profil był lepszy to wszyscy by jechali a jada ostro.Richter i innych producentów z niemiec znamy i cenimy.A jak byscie zobaczyli zobaczyli panowie ile rozwiazan polskich lezy w szufladach to by wam półki opadły . I nie podniecajcie sie zbytnio tym nowym systemem bo rozczarowanie może wam zaszkodzic.

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 05 sty 2011, 17:17
autor: kapsel14
Nawiasem mówiac to " CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE" a kolega z niemiec to na deseczkach krecicie regipsy jeszcze co ? i raufaze na to pózniej bo nie widac jak popęka

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 05 sty 2011, 21:42
autor: kapsel14
Nie chce kaleczyc Rigistila dalej bo to dobry profesjonalny system który nie tylko moim zdaniem wymaga małego liftingu z systemami V2 który mu nie zaszkodzi a pchnie cała sucha zabudowe o krok do przodu problemem sa tylko jego emerytowani twórcy .

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 06 sty 2011, 0:23
autor: kapsel14
Boggi numer 1 w deutchland jest Protector powiem ci ze Richter System nie podskoczy chyba ze Knauf za tym stanie i forse wpompuje w sztuczny miód tzw. Ewentualnie poszli w strone USG aby wklikiwac profile w siebie z zamkiem i nowe zawiesie wklikiwane i stworzono system dla głupków bo deutschland potrzebuje zmian z deseczek na cos prostszego ale poczekamy jak naprawde czym zaskoczą to oficjanie cie przeprosze na forum.

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 07 sty 2011, 20:37
autor: Boggi71
W necie moze Pan duzo przeczytac. :D Nie bede prowadzil tej dyskusji dalej bo czytam tu jaka jakosc panuje w Polsce.( nie obrazajac nikogo) A najgorsze w tym wszystkim jest ze Deutschland wraca do deseczek i jakos bez tapety sie obchodzi i nie peka szpachla po paru miesiacach nie mowiac juz o rysach w rogach :roll: Pozdrawim

Re: Łączenia płyt G-K na skosach

: 07 sty 2011, 21:29
autor: kapsel14
Nie gniewaj sie. Polski rynek suchej zabudowy w istocie rózni sie od niemieckigo znaczaco masz racje. Powodów jest wiele brak norm i ich respektowanie i nieustanna presja cenowa zarówno na produkty i usługi. Trudno pogodzić jakość w takiej sytuacji . Profile w niemczech w rzeczywistosci odpowiadaja normie DIN bo dziadek Knauf miał racje gdy powiedział ze profil nie może być cienszy niz 0,6mm w tolerancji +,- 0,02mm ale tendencja jest tez na liczenie kazdego centa za sztuke. Nasz rynek zjechał nawet już poniżej 0,5mm i nadal jest presja na cene i sa tacy co udowadniac beda ze niby da sie. To boli nas wszystkich tutaj wykonawcy próbuja cos nadrobic ale inwestor dyktuje warunki i niekontrolowany rynek W sprawie drewna to sie do konca z toba nie zgodze bo wynika to z róznicy cenowej drewna i profili w niemczech, u was tez liczyc potrafia doskonale :lol: .Nawiasem wschodnie landy zaczynaja tez kupowac nasza tandete.