Strona 1 z 1

Koszt podniesienia dachu

: 07 gru 2005, 10:03
autor: murr
Witam
Jaki jest koszt podniesienia dachu (w celu adaptacji niskiego poddasza na mieszkanie)?
Powierzchnia poddasza to około 80 m kw. Nie wiem dokładnie o ile trzeba podnieść dach, więc pojawia się kolejne pytanie: jak zmienia się koszt w stosunku do dodanej wysokości- im więcej trzeba podnieść, tym cena za metr (albo inną jednostkę miary-nie mam pojęcia)podniesienia rośnie, czy odwrotnie, a może cena jest stała?

: 07 gru 2005, 10:21
autor: Kryspin
Po pierwsze - jaki kąt dachu??? To bardzo istotne.
Polemizując: patrząc na koszt robocizny i materiałów jednoznacznie ciężko odpowiedzieć ale im więcej podniesiesz tym większą uzyskasz powierzchnię użytkową.
Prace przy przekonstruowaniu dachu są takie same niezależnie czy podnosisz metr czy dwa. Zmienia się tylko koszt podbudowania ściany kolankowej (niewieliki w stosunku do uzyskanej powierzchni) - logiczne im wyższa ściana tym koszt większy ale też większa powieżchnia.
Jeśli bym się decydował na takową modernizację zdecydował bym się na takie podniesienie w którym najniższa wysokoś byłaby około 160cm przy dachu o małym spadku oczywiście.

Bym nawiet powiedział sens przebudowy jest odwrotnie proporcjonalny do stopnia kąta spadku dachu. Im większy spadek tym mniej sensowne.

: 07 gru 2005, 10:33
autor: murr
Dzięki, trochę mi się rozjaśniło. Jaki kąt nachylenia-nie wiem, właściciel budynku jest chwilowo nieuchwytny, dysponuję tylko takimi informacjami, jakie podałem w pierwszym poście. Nie wiem nawet, jak bardzo trzeba podnieść dach. Załóżmy, że 1 metr, to daje ścianki o powierzchni równej powierzchni poddasza, czyli około 80 m kw. Ile może (mniej więcej) kosztować materiał i robocizna przy takim układzie? Jeśli możesz mi odpowiedzieć też, ile może kosztować ocieplenie takiego dachu (załóżmy, że to dach dwuspadzisty, o niedużym kącie nachylenia-w okolicy nie kojarzę nic innego), będę wdzięczny.

: 07 gru 2005, 10:42
autor: Kryspin
Co do kosztów to najlepiej zasięgnąć porady u wykonawców i hurtowniach budowlanych. W różnych regionach różne ceny a poza tym to zależy od zastosowanych rozwiązań.

PS. Zacznij od sprawdzenia w Urzędzie Gminy czy innej stosownej placówce czy możesz podnieść poddasze (warunki zabudowy).

Podniesienie dachu

: 22 kwie 2006, 15:11
autor: jandecorator
Czy ktos wykonywał podobna operację?
Dach jest dość skomplikowany,kopertowy.

: 26 kwie 2006, 23:11
autor: Andrzej Wilhelmi
Takie lewarowanie dachu zazwyczaj udaje się tylko przy prostych dachach. Na takim Forum trudno dać profesjonalną odpowiedź nie widząc dachu. Pozdrawiam.

Podnoszenie dachu

: 24 cze 2009, 21:37
autor: Adulla
Andrzej Wilhelmi pisze:Takie lewarowanie dachu zazwyczaj udaje się tylko przy prostych dachach. Na takim Forum trudno dać profesjonalną odpowiedź nie widząc dachu. Pozdrawiam.


Witam,
Przymierzam sie do adaptacji części poddasza w moim 2poziomowym mieszkaniu. Pomieszczenie ma ok 40m2, i obecnie jest uzytkowane jedynie 17m2, reszta jest ponizej 1,40 i spada do wysokosci ok 25cm. Jest to dach o niskim kącie nachylenia i obecnie posiada 2 okna połaciowe. Architekta juz mam, ale szukam dobrego, sprawdzonego i doswiadczonego w podnoszeniu dachów wykonawcy, który dałby długą gwarancje (wymagana przez wspólnote mieszkancow) na swoja prace. Jeśli ktoś mógłby polecić, lub wskazać gdzie i jak szukac takowej firmy w mazowieckiem, to byłabym wielce zobowiązana.
Pozdrawiam,

Re: Koszt podniesienia dachu

: 20 wrz 2009, 10:06
autor: newbie
Witam, też mi architekt wymyślił coś podobnego. Pokrycie dachowe jest deskowo-papowe; nakazał je zerwać, nad istniejącymi krokwiami położyć nowe krokwie 4*24cm, podnieść ścianę attykową dachu o 30cm i nadbudować nową konstrukcję dachu z nowych desek i nowej papy termozgrzewalnej z cechą NRO a wewnątrz dzieki temu ma powstać wentylowana pustka powietrzna nad folią paroprzepuszczalną. Przy czym kąt spadku dachu ok 20stopni w jedną stronę (to taki dziwny dach - ściana kalenicowa jest jednocześnie ścianą boczną budynku i spad jest tylko w jedną stronę) ma pozostać niezmieniony. Popytywałem dekarzy ile takie coś może kosztować to "śpiewali" od 7 do 11 tysięcy za samą robotę a materiał w okolicach 3000. Spory to koszt i dlatego zdecydowałem się zostawić ten temat na sam koniec a robić wewnątrz po to by móc w międzyczasie już się tam wprowadzić gdyż aktualnie nie mam innego mieszkania póki tego nie zrobie i muszę płacić za wynajem a nie chcę też pakować na starcie tyle szmalu w dach bo boję się, że później może mi zabraknąć. Jeśli teraz kładę normalną izolację na górę to chyba nie powinno być problemu później z nadbudowaniem konstrukcji dachowej gdyż cała praca jest wykonywana z góry i wewnątrz w tym czasie można mieszkać.