Strona 1 z 1

Okna dachowe z pakietem trzyszybowym

: 19 maja 2016, 11:02
autor: Eksperci firmy OKPOL
Drodzy forumowicze! Można śmiało powiedzieć, że okna fasadowe z pakietem trzyszybowym zdobyły już uznanie wśród dużej grupy osób budujących dom. W przypadku okien dachowych, pakiet trzyszybowy jest nadal wyrobem mało popularnym. Dlatego też, chcemy poruszyć tutaj istotną kwestię: czy zakup takiego produktu się opłaca? Obecnie na rynku można dostać okna trzyszybowe, które są minimalnie droższe od dwuszybowych, a ich atutem jest bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, mający znaczący wpływ na energooszczędność konstrukcji. W przypadku okien OKPOL taki parametr to nawet Uw=0,78 W/m²K (dla całego okna). Trzeba oczywiście brać pod uwagę, że na oszczędności związane z energią mają wpływ także odpowiednia izolacja ścian, właściwy system grzewczy etc. Jednak, jeżeli każdy z tych elementów będzie się charakteryzował bardzo dobrymi parametrami, jest duża szansa, że pozwoli to na zwrot inwestycji.
Zachęcamy Państwa do dyskusji na temat okien trzyszybowych. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania!

Re: Okna dachowe z pakietem trzyszybowym

: 29 wrz 2016, 8:54
autor: groninpbm
Moje uznanie zdobyły już dawno :D

Re: Okna dachowe z pakietem trzyszybowym

: 28 paź 2016, 7:26
autor: Eksperci firmy OKPOL
groninpbm pisze:Moje uznanie zdobyły już dawno :D


Dziękujemy za miłe słowa. Jak sprawdza się pakiet? Czy ma Pan jakieś sugestie w związku z użytkowaniem okna?

Re: Okna dachowe z pakietem trzyszybowym

: 30 gru 2016, 21:08
autor: mirrek
Ja z kolei słyszałem, że parametrami okna trzyszybowe niewiele różnią się od tych dwuszybowych. I tak naprawdę posiadając dobrej jakości produkt następnym krokiem powinno być skierowanie uwagi na dobry montaż, by te parametry wykrzesać na 100%.

Re: Okna dachowe z pakietem trzyszybowym

: 10 sty 2017, 11:53
autor: Eksperci firmy OKPOL
mirrek pisze:Ja z kolei słyszałem, że parametrami okna trzyszybowe niewiele różnią się od tych dwuszybowych. I tak naprawdę posiadając dobrej jakości produkt następnym krokiem powinno być skierowanie uwagi na dobry montaż, by te parametry wykrzesać na 100%.


Opłacalny dobór pakietów szybowych stanowi kwestię dość złożoną i w dużej mierze uzależnioną od danego projektu, systemu grzewczego czy przyjętych standardów konstrukcji i izolacji. Generalnie przyjmuje się zasadę, że im więcej przeszkleń w budynku lub im wyższa planowana izolacyjność przegród budowlanych, tym bardziej warto postawić na pakiet trzyszybowy, czyli o niższym współczynniku przenikania ciepła.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że oprócz pakietu szybowego, na parametry termiczne okna wpływ mają też inne elementy – m.in. szerokość komór w profilach, liczba uszczelek czy rodzaj ramki dystansowej w pakiecie szybowym. Rozwiązania OKPOL jako jedyne na rynku wyposażone są w profile wypełniane pianką poliuretanową, które dodatkowo wpływają korzystnie na termikę całego okna. W przypadku okien pionowych jest to standard.

Oczywiście, dostępne są “dwuszybówki”, które także zapewniają rewelacyjne parametry termiczne. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj nasze okno obrotowe IGO E2, które jako jedyne na rynku okien z pakietem dwuszybowym oferuje współczynnik przenikania ciepła na poziomie UW = 1,1 W/m2K. Jest to wynik spełniający nie tylko aktualne, ale przyszłe Warunki Techniczne 2021.

Dobry montaż to oczywiście podstawa – pełna zgoda, aczkolwiek dotyczy to tak naprawdę każdego okna. :wink: W przypadku okien trzyszybowych zdecydowanie rekomendujemy ciepły montaż, który pozwoli zniwelować ewentualne niedociągnięcia na poziomie konstrukcji, mogące przyczynić się do ewentualnych mostków termicznych.

Re: Okna dachowe z pakietem trzyszybowym

: 07 sie 2018, 14:45
autor: martinrekk
Mam sprawdzoną firmę OknoPlus co do plastików. W Lublinie można ich rzeczy dostać na Diamentowej i p. Daniela. Jeśli chodzi o izolację to dla mnie rewelacja, zimą kaloryfery chodzą w całym domu na minimum i jest komfortowo jeśli chodzi o tempkę. Wcześniej to mieliśmy przy starych oknach duży problem przy mocniejszym wietrze, bardzo nam wydmuchiwało ciepło. Teraz wiatru ani nie czuć ani nie słychać.