Strona 1 z 1

papa i smoła/nie smoła?

: 11 cze 2018, 9:56
autor: gulnar
Staliśmy się z żoną posiadaczami działki ROD z domkiem. I mam pytanie apropo dachu.

Domek koło 30 m2, pokryty papą. Od starszej pani która go żonie sprzedała wiemy że papa wymieniona 6 lat temu, położona na deskach drewnianych. Rok temu część domku "siadła" i na dachu powstało pęknięcie.
Obrazek

Starsza pani kogoś do pomocy zawołała i pociągnął tę szczelinę "czymś". I za diabła nie wiem czy to smoła czy nie.

Na dachu pod wpływem słońca jest z wierzchu suche, po wetknięciu palca miękkie i świecące jak na zdjęciu

Obrazek

a wewnątrz domku w tych temp i nasłonecznieniu jakie ostatnio mamy sobie tak czasem przecieknie przez deski

Obrazek

I szukam rozwiązania TYMCZASOWEGO. Tak wiem że najlepiej pewnie nową papę na tę połać dachu. Ale to chciałbym zrobić jesienią. A teraz myślałem o czym tymczasowym. Są środki do konserwacji które w marketach budowlanych można dostać. Ale na wszystkich informacja że nie stosować do pap smołowych i smołowych. Ta papa to chyba smołowa nie jest ale za chiny ludowe nie wiem czy to co użyte zostało do uszczelnienia tego pęknięcia to smoła czy nie?

Myślałem żeby na fragmencie gdzieś z boku potraktować to Dacholeum czy czymś podobnym i zobaczyć co się stanie?

Ktoś doradzi jakieś rozwiązania? Druga połać dachu wygląda dobrze. Papa nie jest popękana i mógłbym to czymś pociągnąć.

Re: papa i smoła/nie smoła?

: 16 cze 2018, 8:45
autor: canada_waterproof
Proponuje nasz produkt CANADA WATERPROOF SYSTEM , CWS R - guma w płynie . Jeżeli to jedyne miejsce gdzie przecieka Państwu dach to po zastosowaniu naszego produktu nie będzie potrzeby dokonywać naprawy na jesień.

Guma w płynie jest elastyczna i przykleja się praktycznie do wszystkiego, odporna na pracę podłoża i dlatego świetnie sprawdza się przy naprawie dachów z papy , blachy EPDM itp , CWS R jest UV odporna.

Najpierw należy usunąć wszelkie luźne fragmenty z miejsca na które będzie nakładany produkt ( kurz , liście , odspojona posypka itd) Należy pomalować pas około 12cm wzdłuż pęknięcia , dosyć gruba warstwa . Następnie zatapiamy geowłókninę o szerokości 10cm , dociskamy aby przsiąkła gumą i dbamy aby jej krawędzie przylegały do dachu, Po 20-30 minut jak guma podeschnie należe pomalować druga warstwę i finito. Można od razu malować drugą warstwę ale wtenczas geowłóknina "pływa , porusza się" i trzeba ciagle ją poprawiać. Produkt pochodzi z Kanady i tamtejsze doświadczenia mówią o ponad 20 letniej trwałości produktu.

Zużycie w przypadku wzmacniania geowłóknina to około 0,25-0,3 l na 1 metr bieżący połaczenia , czyli 5 litrowe wiaderko wystarczy na ok 15-20 metrów połączenia.

produkt na bazie wody , bez rozpuszcalników - nie stosowac na mokrą powierzchnia lub przed spodziewanymy opadami - w letnich temperaturach powierzchniowo produkt wysycha po 3-4 godzinach - przetrzyma ulewny deszcz, Na całej grubości wysycha ok 24-48 godzin .

Zapraszamy na naszą stronę , tam są informacje i sklep online http://www.cws.expert

Re: papa i smoła/nie smoła?

: 16 cze 2018, 9:23
autor: canada_waterproof
Ciężko ocenić szerokość szczeliny ze zdjęcia ale jeżeli jest ono rzędu 0,5 cm to natryskałbym do środka pianki niskoprężnej choć zwykła tez będzie ok. Pozwolił wyschnąć i potem nożem do roóna z płaszczyzna dachu obciąć i na to nałożyć gumę CWS R pierwszą warstwę.

Gumą CWS R mozna też samodzielnie cały dach naprawic

pytania : kontakt@cws.expert

Re: papa i smoła/nie smoła?

: 31 maja 2019, 8:31
autor: robertkrajcarz
Jestem zadowolony z remontu dachu który mi zrobiła ekipa Termil. Zamiast papy mam specjalną gumę, nakładaną jako płynną, ale teraz fajnie związała i radzi sobie i z wodą i z promieniowaniem UV, które było bardzo niszczące dla papy wcześniej. Jest fajnie zrobiony opis tego na jakiej zasadzie działa guma i jak się ją w ogóle instaluje - http://termil-hydroizolacje.pl.