Strona 1 z 1

Remont dachu płaskiego - jaki rodzaj pokrycia i izolacji

: 05 cze 2018, 20:14
autor: RobertMm
Witam,

Obecnie jestem przed remontem dachu płaskiego krytego papą. W ramach remontu chciałbym całkowicie wymienić pokrycie i ocieplenie( obecnie każda część dachu ma inny rodzaj papy i ocieplenia - dom budowany w latach 80tych).

Obrazek

Obrazek

Jestem po rozmowie z kilkoma firmami i każdy mówi co innego.
Przedstawione rozwiązania przez firmy:

1) Zostawienie obecnej papy na której zrobiłoby się poprawki i położenie kolejnej warstwy papy albo styropapy

2) Ściągniecie aktualnego pokrycia i położenie styropapy - tutaj z wymianą desek

Obrazek


i wersja, którą po różnych konsultacjach uważam, że najbardziej optymalną



3) ściągnięcie obecnego pokrycia, deskowania i starego ocieplenia. Zrobienie ocieplenia wełną mineralną. Pod wełną od strony mieszkalnej byłaby folia paroizolacyjna. Nad wełną wolna przestrzeń. Potem deski albo płyta OSB, na tym papa podkladowa i potem papa wierzchnia.
Obrazek


i teraz pytania

1) Czy przy dachu płaskich lepiej się sprawdzi wełna czy opcja ze styropapą? Jak styropapa to wtedy jest spora przestrzeń między sufitem z części mieszkalnej, a styropapą.

2) Jeżeli wełna to jaką grubość minimum brać pod uwagę?

3) Czy przy wełnie obowiązkowo musi być wentylacja?(obecnie nie ma)

4) Czy wentylacja może być z jedną kratką wybitą po środku(czerwona kropka)? Czy też powinno ich być więcej(zielone kropki)?
Obrazek


5) Pod wełną od strony mieszkalnej powinna być folia paro-izolacyjna czy paro-przepuszczalna? Pytam bo jeden z fachowców ostatnio mi mówił, że paro-przepuszczalna, a wszystkie konsultacje, które przeprowadzałem mówiłi o paroizolacji.

Re: Remont dachu płaskiego - jaki rodzaj pokrycia i izolacji

: 16 cze 2018, 8:56
autor: canada_waterproof
1. Jeżeli budżet pozwala to zdjęcie obecnej papy i starej izolacji jest optymalne , oczywiscie pod warunkiem ze nie jest problemem potencjalne zalanie pomieszczeń w przypadku gwałtownych burz lub ulew. Najpewniejsza jest piana natryskowa ale tez najdroższa .

2. Mozna tez natryskac pianę PUR zamkniętokomorowa na obecną papę i potem przemalowac naszą gumą CWS R lub natryskać CWS 1000N ale to juz droga zabawa.

Jeżeli nie ma problemu z termoizolacją albo jest możliwość uzycia otwartokomorowej piany od srodka to wystarczyłaby renowacja papy . Nasz produkt CANADA WATERPROOF SYSTEM uzywany jest na halach przemysłowych i blokach mieszkalnych jak i na domach prywatnych.

więcej na www.cws.expert