Strona 1 z 3

Więźba dachowa - porady

: 01 lip 2009, 11:38
autor: Przemek

Re: Więźba dachowa - porady

: 07 sie 2011, 19:33
autor: MOBILARCH
Witam

Co sądzicie o pokryciu dachu łupkiem?

Pozdro

Re: Więźba dachowa - porady

: 05 paź 2011, 21:16
autor: ecodach
Czemu nie ? jak najbardziej

Re: Więźba dachowa - porady

: 09 paź 2012, 6:27
autor: GraS
Szukam ubezpieczenia tzw domu w budowie, tragedia, a gdyby był pokryty jeszcze łupkiem to bankrucja zapewniona :?

Re: Więźba dachowa - porady

: 19 sty 2013, 17:12
autor: DURSKI DOMY
Witam.

Budowa dachu kopertowego to spore wyzwanie. Trzy lukarny, wykusz, balkony. Trzy kominy itp. Aby wykonać taką więźbę bez podparcia jej za pomocą słupów to prawdziwa sztuka. Czy można nauczyć się tego w internecie? Przynajmniej można spróbować:)

Pozdrawiam serdecznie. Paweł Durski

Re: Więźba dachowa - porady

: 10 lut 2013, 23:02
autor: laik2304
Można się nauczyć teorii pod warunkiem że nie będzie się korzystać z Pańskich filmików "instruktażowych".

Pozdrawiam

Re: Więźba dachowa - porady

: 18 mar 2013, 12:13
autor: gladi
ja robiłem indywidualne zamówienie na więźbę dachową na www.pako-bud.pl. Najpierw skonsultowałem się z wykonawcą w sprawie projektu, potem zamówienie i wszystko było tanio, szybko i cacy

Re: Więźba dachowa - porady

: 20 mar 2013, 19:07
autor: Racek
A u mnie było drogo wolno i nie cacy.

Re: Więźba dachowa - porady

: 10 cze 2013, 10:40
autor: outsiderp
Warto opierać się na poleceniach. Ja na przykład zamawiałem wszystko w tym tartaku i było bezproblemowo. Dowożą materiały na pół Polski, więc mogę polecić, może się komuś przyda.

Re: Więźba dachowa - porady

: 20 mar 2014, 17:30
autor: mat641
TARTAK KASTOR KONIN. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości więźb dachowych, zwracając szczególną uwagę na klasyfikację każdego elementu, aby zagwarantować jak najwyższą jakość. Więźby dachowe wykonane są z drewna iglastego na podstawie otrzymanej specyfikacji wymiarowo-ilościowej. Tradycyjny asortyment tarcicy obejmuje również m.in. Deski, belki, bale,łaty, listwy, krokwie, podbitka dachowa, deski elewacyjne, deski do naczep czy drewno strugane. W ofercie również drewno kominkowe pellet brykiet. Zapraszamy ! 503-084-100 tartak więźba dachowa cieśla stolarz konin słupca września gniezno poznań inowrocław jarocin pleszew turek koło
Obrazek

Re: Więźba dachowa - porady

: 24 mar 2014, 12:33
autor: StefanBudowniczy
Witam. U mnie właśnie zaczęli montować więźbę dachową. Jako, że układ domu sam wymyśliłem, to i więźba musiała być na zamówienie. Byłem w tartaku http://www.mat-bud.szczecin.pl gdyż jest w sumie najbliżej budowy. Facet od razu powiedział, jakie drewno będzie potrzebne, co ile kosztuje i jak sprawnie ogarnąć temat, żeby potem nie było komplikacji. Sam bym pewnie narobił sporo błędów przy konstrukcji.

Re: Więźba dachowa - porady

: 09 kwie 2014, 10:09
autor: andrzejparko
Z więźbą jest to rzeczywiście powazna sprawa. Ja mam dość wysoki dom i nie mogliśmy sobie poradzić z montażem niektórych elementów. Rozwiązaniem było wynajęcie podnośnika koszowego od http://www.lisowski.net.pl - to jest dobre wyjście, bo można swobodnie podjechać tam, gdzie się potrzebuje.

Re: Więźba dachowa - porady

: 13 kwie 2014, 9:57
autor: outsiderp
Pokrycie łupkiem to fajny pomysł, tylko trochę eksperyment. Ja zrobiłem tradycyjnie, zamówiłem więźbę w www.tartakjaslo.pl - oczywiście jodła.

Re: Więźba dachowa - porady

: 24 lip 2014, 21:47
autor: bud_bud
Zgadzam się z outsiderp, że warto kierować się poleceniami. Jeśli chodzi o więźbę, istotne jest wiele rzeczy, nawet takie szczegóły, jaką ilość sęków, jaką może posiadać drewno. Dlatego prace przy więźbie warto powierzyć sprawdzonym fachowcom. Osobom z polecenia, bądź to rodziny, bądź znajomych. Jeśli ktoś z Was jest z Waw-y lub okolic, to mogę polecić firmę Fachowy Dach (http://www.fachowydach.pl/). Pracuje u nich niejaki Pan Hirek, który na dachach zna się jak mało kto. Pozdrawiam.

Re: Więźba dachowa - porady

: 23 sie 2016, 21:13
autor: karolek256
Dobrze wykonana więźba jest zawsze sumą szczegółów i warto mieć to na uwadze. Drewno odpowiedniej jakości to raz, ekipa to dwa, a techniki zamocowań to trzeci element. Łączenia z eArmet zapewniają optymalną wytrzymałość, dlatego można je śmiało polecić. Co do drewna - modrzew wydaje się najlepszy, choć cenowo wypada nieco drożej. Jodła nie jest zła, ale mniej wytrzymała i warto o tym pamiętać.