Strona 1 z 1

Ocieplenie sufitu nad poddaszem

: 01 mar 2020, 0:40
autor: cudak
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak poprawnie wykonać ocieplenie sufitu na poddaszem. Obecnie bezpośrednio na kleszczach / jętkach mam ułożone dwie warstwy (dla lepszej sztywności podłogi) płyt OSB, każda po 18mm. Gdybym nie robił zmian to zastosowałbym się do projektu. W projekcie jest to fajnie pokazane, ale tam jest tylko OSB na dojściu do rekuperatora. Stryszek będzie ocieplony tak jak w projekcie, wełna pomiędzy krokwiami, ale nieogrzewany. Szkoda mi tyle miejsca na stryszku, dlatego postanowiłem zrobić podłogę na całej powierzchni. Dlatego zwracam się do Was z powyższą prośbą. W domu oczywiście wentylacja mechaniczna.

Kilka pytań:

1. Czy należałoby zastosować szczelinę pomiędzy płytami OSB i ułożoną wełną pomiędzy kleszczami / jętkami ? Trzeba ją wentylować ? Jeśli tak to jak ją wentylować ?
2. Czy mógłby mi ktoś podać schematy patrząc od góry bądź dołu kolejnych warstw ?
3. Idąc dalej, czy potrzebna jest wentylacja takiego stryszku ? Jeśli tak to jak najprościej to wykonać ? Myślałem o dwóch otworach w ścianach szczytowych, dobra droga ?

http://prntscr.com/r9oc87

http://prntscr.com/r9ocy7

Jak tu wstawić obrazki ? BBCode wyłączone ?

Pozdrawiam

Re: Ocieplenie sufitu nad poddaszem

: 16 mar 2020, 13:01
autor: Tomek W.
Witaj
1. Szczelina między osb a wełną powinna się znaleźć dobrze byłoby aby na jętki czy kleszcze nabić łaty dystansowe 2-3cm . Dodatkowo dobrze jest takie osb ponawiercać np. w siatce kwadratu co 25x25cm otwory fi 16-20mm
2. Przy wentylacji mechanicznej pamietaj koniecznie o folii paroizolacyjnej od wewnątrz.
3. Jeżeli będziesz miał juz folie to stryszku nie musisz dodatkowo wentylować . Mało tego, nawet bym był od tego daleki ze względu na to że wówczas izolacja która dochodzi do kalenicy nie będzie efektywna. jeżeli na krokwiach masz deskowanie to wentylujesz tylko miedzy deskowaniem a wełną