Strona 1 z 1

ściana wew - docieplenie, problem z wilgoćią

: 05 gru 2010, 12:39
autor: dawid07
Witam serdecznie,

Mam taki problem założyłem okna PCV na szybkach bardzo dużo skrapla się mi wodoy, ciągle wymieniać szmaty na suche - syzyfowa praca.

Z oknami to jeszcze nie problem, ale cała zachodnia ściania robi się czarna bo na niej też skrapla się woda... są na niej meble kuchenne (bo to kuchania)
stare budownictow wygląda tak zewnątrz nieocieplony budynynek skała i cegła, rano w zimie tem. pomieszczenia ~14stopni, tak te ściany wychładzają ciepło.

Chciałbym zrobić coś takiego: docieplić od wew. ścianę zachodnią, aby nie skraplała się na niej woda. Docieplenie styrodurem bardzo strzelenie zrobić, ale nie wiem czy to nie zaszkodzi bo pod tym może rzowijać się grzyb.

Ocieplenie od zew. nie wchodzi tutaj niestety w grę przez te kamienie(tak to budowali kiedyś...)

Oczywiście zamontuję w kuchni wentylację mechaniczną do wlotu wentylacyjnego, wentylator automatyczny higrostat.

Nie wiem czy będzie to dobre rozwiązanie z tym dociepleniem, ale chyba innego sposobu tutaj nie ma, niedość, że ściana zimna to i na niej wilgoć i zaraz będzie grzyb.

Proszę bardzo o radę,
Pozdrawiam i dziękuję z góry.

Re: ściana wew - docieplenie, problem z wilgoćią

: 19 gru 2010, 8:32
autor: MTW
z 3 złego :)

przed założeniem izolacji wstaw do pomieszczenia osuszacz żebyś zamykał suche ściany - jest to warunek zasadniczy i podstawowy
pytanko co z ciągłością izolacji na resztę pomieszczeń bo za chwilę inna ściana będzie najzimniejsza ?
w między czasie tą wentylację nie zapomnij o nawiewach bo bez nich skuteczności wentylacji nie osiągniesz
pozdrawiam

Re: ściana wew - docieplenie, problem z wilgoćią

: 04 sty 2011, 23:04
autor: Klimateo
Witam,


Powodem jest brak cyrkulacji powietrza oraz mostek termiczny.
Priorytetem jest zastosowanie osuszania pomieszczeń/budynku, a następnie odgrzybienie.
Następnie należy zamontować nawiewniki higrosterowane w oknach oraz pozbyć się mostka termicznego.

Re: ściana wew - docieplenie, problem z wilgoćią

: 10 sty 2011, 20:09
autor: KatarzynaS
Tak jak radzą Przedmówcy - (1) przed izolacją termiczną przegród należy osuszyć ściany oraz (2) zamontować nawietrzaki okienne, powyżej 2 m nad posadzką (górna rama okna).
Każde ocieplanie od wewnątrz pomieszczeń ogrzewanych jest problematyczne i wymaga indywidualnych rozwiązań. Proszę koniecznie wykonać obliczenia cieplno-wilgotnościowe. Można je wykonać samodzielnie, np. w programie KI-Humidity lub innym, które można ściągnąć ze stron producentów materiałów termoizolacyjnych. W programie należy określić rodzaj i grubości poszczególnych warstw budujących przegrodę w kolejności od pomieszczenia ogrzewanego do środowiska zewnętrznego. W przypadku, gdy zdecydujesz się na wełnę mineralną, pamiętaj, że po ciepłej stronie izolacji (od pom. ogrzew.) należy zamontować folię paroizolacyjną. Folia, zwłaszcza w pomieszczeniach mokrych (kuchnia, łazienka), gdzie jest najczęstszy kontakt przegród z wilgocią, zapewni ochronę wełnie mineralnej. Zawilgocona wełna mineralna traci swoje właściwości termoizolacyjne.

Re: ściana wew - docieplenie, problem z wilgoćią

: 12 sty 2011, 0:17
autor: aqua-block
Witam, Tak jak wyżej zostało wymienione brak cyrkulacji powietrza oraz występujące mostki cieplne stąd kondensacja i skraplanie pary wodnej na oknach i blatach mebli. Wilgoć na ścianie może być związania z podciąganiem kapilarnym wody z gruntu, czego powodem może być brak izolacji poziomej ( jeżeli pomieszczenia są na parterze). Jeżeli występuje ten problem to należy wykonać izolację metoda iniekcyjną. Najlepszą i najtańszą metodą jest metoda w technologii Iniekcji krystalicznej jaka nasza ( aqua- block) firma wykonuje. Przed dociepleniem budynku należy należy odizolować go od nasiąkania wody, inaczej efekt ten będzie występował z zwiększonym natężeniem. W razie jakichkolwiek pytań, bądź większym zainteresowaniem proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy piotr.kusinski@gmail.com. ,
Pozdrawiam Aqua- block.

Re: ściana wew - docieplenie, problem z wilgoćią

: 09 mar 2011, 8:18
autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA
w starych kamienicach to już jest tak, że budowano je w latach kiedy nie myślano o izolacji poziomej i często gęsto występuje problem kapilarnego podsiąkania wody, natomiast skutkiem takiej zawilgoconej ściany jest bardzo szybka utrata ciepła z pomieszczenia, gdyż wilgotna ściana dużo szybciej wytraca temperaturę pomieszczenia niż sucha, na samym początku trzeba usunąć przyczyny by zlikwidować skutki, odtwarzanie izolacji za pomocą INIEKCJI KRYSTALICZNEJ, jak najbardziej, opiniuję te metodę bardzo wysoko w skali skuteczności i najwyżej w skali cenowości, także warto pomyśleć o odtworzeniu izolacji przeciwwilgociowej

INIEKCJA KRYSTALICZNA na

www.greenteam-burza.pl