Strona 1 z 2

elewacje

: 02 sie 2017, 12:40
autor: misia22
Ja mogę polecić taką może mało popularną elewacje z blachy , najczęściej jest ona spotykana na budynkach przemysłowych , ale w domkach jednorodzinnych także stosuje się ją coraz częściej . Jest bardzo fajna w utrzymaniu .

Re: elewacje

: 13 sie 2017, 9:45
autor: antonimisiek
Obrazek
Obrazek

Re: elewacje

: 23 sie 2017, 12:42
autor: tokarskirob
Ja znam i mogę polecić deski Tabulo - nie jest ona sama w sobie tania,ale za to jako jedyna jest certyfikowana. W porównaniu do naturalnego drewna (bo tutaj koszty związane z montażem, konserwacją i utrzymaniem tego dochodzą), zastosowanie takiej imitacji drewna jest w podsumowaniu tańsze (bo kładzie się raz i nie trzeba tego konserwować). Także wychodzi relatywnie taniej.

Re: elewacje

: 28 sie 2017, 12:24
autor: salinas
Ta blacha to całkiem ciekawy pomysł, jednak mnie najbardziej podoba się elewacja z kamienia. Ładnie się prezentuje, jest ekologiczna i trwała :)

Re: elewacje

: 04 wrz 2017, 17:29
autor: oe_foveotech
Wysokiej jakości tynki dostępne w bogatej kolorystyce to wspaniała propozycja na wykończenie elewacji.
[więcej informacji na stronie firmy Foveotech]

04-09-2017--06.png

04-09-2017--05.png

04-09-2017--07.png


Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

Re: elewacje

: 22 wrz 2017, 13:39
autor: KOSBUD
Warto zastanowić się nad zastosowaniem elewacyjnych okładzin, które podkreślają charakter każdego budynku. Proponujemy elastyczną deskę elewacyjną TABULO [więcej informacji na stronie firmy Kosbud] To idealna imitacja drewna naturalnego.
Przykładowe realizacje:
Elastyczna deska elewacyjna TABULO imitacja drewna KOSBUD.JPG

Elastyczna deska elewacyjna TABULO, KOSBUD.JPG

Elastyczna deska elewacyjna TABULO, KOSBUD imitacja drewna.JPG


Drugą naszą propozycją są elastyczne płytki KLINKIERO imitujące wykończenie ścian, filarów i kominów ze strukturalnej cegły klinkierowej [więcej informacji na stronie firmy Kosbud]
Nasze okładziny posiadają certyfikat ETICS, co potwierdza ich trwałość i odporność na trudne warunki atmosferyczne.
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.

Re: elewacje

: 06 lut 2018, 11:16
autor: Mikolaj11
Zgadzam się, elewacje ze stali wyglądają świetnie (tutaj możecie sobie obejrzeć realizacje firmy Barwa System, która się specjalizuje w tego typu pracach - http://blog.barwasystem.pl/). Nadają budynkom zupełnie inny, bardziej nowoczesny wygląd. To, że dużo łatwiej się je czyści niż tradycyjne elewacje, to dodatkowa zaleta - bardzo istotna. Faktycznie póki co mało spotyka się takich elewacji na domach, ale myślę, że to się będzie zmieniać.

Re: elewacje

: 27 lut 2018, 19:26
autor: janek437
Na każdym etapie budowy można popełniać błędy, możliwe albo i nie do odwrócenia. Podobnie z elewacją. Czytałam zestawienie takich błędów na blogu [MGProjekt] , może wam się ten wpis przyda.

Re: elewacje

: 01 mar 2018, 16:12
autor: oe_foveotech
Stalowe elewacje wyglądają bardzo nowocześnie, ale dodają też budynkom ciężkości. Lepiej prezentują się na obiektach większych i w połączeniu z innymi materiałami (tynkiem, drewnem, kamieniem).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

Re: elewacje

: 29 sie 2018, 16:53
autor: zochakow
Piękne płytki elewacyjne są tutaj: https://klinkierbud.pl/produkty/plytki- ... D#products.

Klinkier to w ogóle super materiał, w rozsądnej cenie i jakość świetna!

Re: elewacje

: 30 sie 2018, 18:43
autor: magdakk
Ktoś z Was stosował na elewacji kamień elewacyjny łupek? Rodzice się zastanawiają nad wyłożeniem ganku tym kamieniem, jak on się sprawdza w użyciu?

Re: elewacje

: 21 wrz 2018, 14:38
autor: Jacek Nowak
Polecam multilan firmy dewax. O wiele łatwiej kładzie się go niż tynki mozaikowe a efekt bardzo zbliżony, jak nie lepszy. W ogóle nie widać zabrudzeń :D

Re: elewacje

: 04 mar 2019, 10:13
autor: kubaton
W zeszłe lato miałem wykonywaną elewację. Tynk + klinkier z kolekcji Old Castle King Klinker. Połączenie bardzo fajne, praktyczne,elegancko to wszystko się na ścianie prezentuje

Re: elewacje

: 11 maja 2019, 14:53
autor: Webarchitekci
Ciekawe, modne i nowoczesne elewacje są z takich materiałów jak beton architektoniczny lub / i "zardzewiała" stal kortenowska COR-TEN.

To styl nie dla każdego, ale dla tych co cenią sobie atrakcyjny, minimalistyczny wygląd, proste linie, konkretne efekty wizualne. To rozwiązanie dla ludzi o nowoczesnym stylu życia i postrzegania przestrzeni.

Elewacje z betonu architektonicznego i stali kortenowskiej COR-TEN, są zmienne w sensie charakterystyki estetycznej, ale niezwykle trwałe. Odporne UV, mrozoodporne i niepalne.

Przygotowane zarówno na elewacje klejone, jak i na fasady wentylowane.
W większości można kleić lub kotwić także na elewacji z ociepleniem.
COR-TEN blacha zardzewiała na elewacje, to rodzaj stali nierdzewnej, która pod wpływem warunków atmosferycznych pokrywa się patyną rdzawą, która wbrew pozorom chroni ją przed dalszym rdzewieniem.
Niestety ze względu na ceny elewacyjnych paneli ze stali kortenowskiej ( COR-TEN, to nazwa handlowa stali kortenowskiej. Jedynym producentem stali kortenowskiej jest koncern Mittal ), często jest ona fałszowana zwykłą blachą, lub stalą kortenowską typu B.
Dlatego należy wybierać znanych producentów i nie dać się skusić podejrzanie niską ceną. Często niższą jak cena samej blachy w hurcie.
Na elewacje nadaje się wyłącznie stal kortenowska typu A, zimnowalcowana.
Z " zardzewiałej " ( pokrytej patyną rdzy ) blachy kortenowskiej, powstają robione na wymiar panele elewacyjne COR-TECH, do montażu na klej.
Grubość standardowa takich paneli to 10mm. Powstają one z zaginanej stali kortenowskiej 1,5mm i wypełnieniem z lekkiej płyty niepalnej, mrozoodpornej.
Na życzenie, takie panele stalowe na elewacje, są impregnowane specjalnym matowym preparatem, który zabezpiecza przed brudzeniem rdzą.
Panele na elewacje i ściany do wnętrz z blachy, przykład: [Luxum]

Beton architektoniczny w płytach na elewacje musi być UV odporny, mrozoodporny i przewidziany do ewentualnego mycia elewacji za pomocą myjki ciśnieniowej.
Powinien także nie pylić, łatwo się przycinać, także pod kątem 45 stopni.
Dobrzy producenci produkują płyty betonowe na elewacje, bez użycia sztucznych włókien i cementu hutniczego.

Płyty betonowe o wysokich walorach dekoracyjnych i technicznych, przeznaczone na elewacje występują w różnych formatach. Najpopularniejszym i ekonomicznie najbardziej uzasadnionym do stosowania na elewacjach jest format 120x60cm.
Płyty o grubości 2cm montuje się na klej ( najlepiej klej systemowy dostarczony przez producenta, co gwarantuje jego odpowiedzialność za skutki takiego montażu .
Beton architektoniczny można także montować na elewacjach w systemie hybrydowym, czyli klej + listwy z kotwami wspierającymi. Najczęściej ten system montażu betonu architektonicznego, stosowany jest przy montażu cienkich płyt betonowych ( 2cm ) na wysokich elewacjach.
Płyty betonowe elewacyjne o grubości 3cm, przewidziane są do montażu na standardowe kotwy kamieniarskie ( niewidoczne ), z ociepleniem wełną lub styropianem, w systemie wentylowanym.
Pod system elewacji wentylowanych produkowane są kotwy standardowe - rurowe lub płaskownikowe. Producent wełny do ociepleń przygotował nawet ofertę do zastosowań w elewacjach wentylowanych - ISOVER VENTI.

Atestowany, beton architektoniczny na elewacje dostarcza polski producent Luxum. Duży wybór formatów, kolorów oraz struktur ( głądkie,średnio porowate, mocno porowate ), pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnego zapotrzebowania.
[Luxum]
DSCN0216.jpg
Beton architektoniczny Luxum 120x60cm grubość 3cm, kotwiony w systemie elewacji wentylowanej. Struktura płyty premium - średnio porowata.

beton dekoracyjny architektonicznyLuxum.jpg
Beton architektoniczny Luxum industrial mocno porowaty. Płyta 120x60x2cm na elewacje klejoną.

rivestimento-villa-corten-mabele-torino-outdoor-esterni-lavori-su-misura-artigiani-del-metallo-steel-2.jpg
Cor-Ten na elewacji

Re: elewacje

: 11 maja 2019, 15:29
autor: King-Dom
Witam , dreier robi tynk elewacyjny na który jest nakładana i odciskana forma silikonowa po zdjęciu której ukazuje się nam struktura drewna , efekt bardzo ciekawy i trwały. Pozdrawiam