Problem z budową przechowalni na działce rolnej

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dszywala
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2018, 18:08
Problem z budową przechowalni na działce rolnej

autor: dszywala » 12 lut 2018, 18:10

Witam,

Sprawa ma się tak:

Jestem rolnikiem, mam działkę rolną na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne.

Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni musze jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 3 działki dalej.

Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć.

Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację?

W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako:

Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:

1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne

2)przeznaczenie dopuszczalne pod:

a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym.

Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje...

pozdrawiam

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 19 gości

Gotowe projekty domów