Kabel telekomunikacyjny

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

highjoe
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2018, 21:35
Kabel telekomunikacyjny

autor: highjoe » 01 lut 2018, 22:20

Witam,

Mam pewien problem z kablem telekomunikacyjnym, który przechodzi przez środek działki. Oczywiście taki kabel dyskwalifikuje moja działkę do jakichkolwiek inwestycji. Szukałem oczywiście podobnych problemów na forach, ale większość to stare lub bardzo stare tematy. Wiem, że sytuacja nie jest może zbyt optymistyczna, ale natknąłem się na artykuł(http://www.rp.pl/Nieruchomosci/306179992-Mozna-zadac-przebudowy-urzadzen-przesylowych.html).

Na mapie geodezyjnej oznaczenie to "tD", zakładam że jest to przewód telekomunikacyjny, ale co oznacza literka "D"? Interesuje mnie tylko przebudowa tej "instalacji". Nikt nigdy nie wyrażał zgody na przekopywanie działki. Miał ktoś może przyjemności w takiej kwestii? Do kogo mam pisać, czy właścicielem tego jest ORANGE, jak to sprawdzić? Jak proponujecie to rozegrać, czekam na wskazówki ;)?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 38 gości

Gotowe projekty domów