Wysokość pomieszczeń 2.63m bez wylewki i izolacji

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
fojteqkloc
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2022, 9:15
Wysokość pomieszczeń 2.63m bez wylewki i izolacji

autor: fojteqkloc » 05 sie 2022, 9:22

Witajcie
Tak jak w temacie. Dom, który dostałem w spadku jest stanie surowym zamkniętym. Chcąc teraz zrobić podłogę na parterze okazało się, że jest tam tylko 2.63m. Moje pytanie jest następujące. Jak to zrobić to żeby mialo ręce i nogi?
Chcę mieć ogrzewanie podłogowe więc myślałem użyć 2x3cm styroduru i do tego 5 cm wylewki. Do tego dochodzi wysokość podłogi 1-2cm. Zostaje mi wtedy 2.5m. Czy taka wysokość będzie czy jakoś inaczej podejsc do tematu? Jakieś pomysły?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Wysokość pomieszczeń 2.63m bez wylewki i izolacji

autor: Om3k » 08 sie 2022, 13:02

Witaj fojteqkloc

Jeśli planujesz ogrzewanie podłogowe to nad górną powierzchnią instalacji grzewczej grubość jastrchu musi co najmniej wynosić odpowiednio:
:arrow: 5 cm dla jastrychu cementowego (betonowego) ,
:arrow: 3-4 cm dla jastrychu anhydrytowego (gipsowego).

Oznacza to, że całkowita grubość jastrychu wraz z wężownicą wodną musi wynosić łącznie co najmniej:
:arrow: 7 cm dla jastrychu cementowego (betonowego),
:arrow: 5 cm dla jastrychu anhydrytowego (gipsowego).

:idea: Pamiętaj aby na betonie podkładowym wykonać izolację przeciwwilgociową, którą należy szczelnie połączyć z izolacją przeciwwilgociową pod ścianami.
:idea: Cienka folia PE łączona ze sobą oraz z izolacją przeciwwilgociową wystającą ze ścian, na tzw. suchy zakład nie będzie skuteczną izolacją przeciwwilgociową.
Następnie wykonaj izolację termiczną np. ze styropianu EPS 100, EPS 200 lub polistyrenu ekstrudowanego XPS. Na izolacji termicznej ułóż folię aluminiową z nadrukowaną siatką.

:idea: Jastrych musi szczelnie przylegać do rurek ogrzewania. W przeciwnym razie sprawność ogrzewania podłogowego spada. Dlatego lepszy jest jastrych betonowy o konsystencji półpłynnej od wersji z miksokreta.

:idea: Pamiętaj też o dylatacjach obwodowych na styku jastrychu ze ścianami, słupami. A także o systemowych dylatacjach na przykład w progach.

:idea: Po wykonaniu jastrychu nakryj go szczelnie folią PE gr. 0,2 mm tak wcześnie, jak tylko możliwe i utrzymuj folię na jastrychu przez co najmniej 7 dni. Chronisz w ten sposób jastrych przed powstawaniem rys skurczowych.

Czy wysokość pomieszczenia 2,5 metra wystarczy? Jeśli pomieszczenia będą mieszkalne to tak, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, par. 72, wysokość w świetle pomieszczeń w budynkach mieszkalnych powinna wynosić co najmniej 2,5 metra.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów