Odparzenie szpachli na ścianie.

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

osorio89
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2011, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Odparzenie szpachli na ścianie.

autor: osorio89 » 21 mar 2021, 16:39

Hej !

Pisze do was z takim problemem. Jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania. Blok z 2001 roku. Na ścianach 2 stare warstwy farby. W niektórych miejscach widać duże ubytki jednej warstwy farby mniej więcej około 25-30 cm średnicy. W niektórych miejscach farba sie łuszczy (Teraz wiem ze było to stare odparzenie). Zasugerowałem , że chciałbym aby stara farba została zeskrobana ponieważ widzę ze komuś schodziła z wałka. Jednak wykonawca powiedział , że zastosuje głęboko penetrujący grunt.
Po zastosowaniu gruntu i nałożeniu gładzi szpachlowej okazało się , że gładź się odparza i bez problemu odchodzi wraz z obiema starymi warstwami farby a na tynku jest tak jakby wapno. Najgorsze jest to , że całe mieszkanie zostało tak wykonane i wykonawca wraz ze swoimi pracownikami w ogóle nie obserwowali ścian jak reagują. Czy teraz trzeba punktowo usuwać stare warstwy czy zerwać wszystko ?

Pozdrawiam i licze na dobre rady :D
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Szczęśliwym być :)

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Odparzenie szpachli na ścianie.

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 30 mar 2021, 21:52

Szanowny Panie,
Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie podłoża, w tym usunięcie wszystkich luźnych powłok malarskich. Grunt głęboko-penetrujący, np. Śnieżka Acryl-Puz® GU41 zda egzamin, jednak w przypadku jego stosowania na dobrze oczyszczony tynk, a nie na starą, łuszczącą się farbę. Najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie warstw, które nie trzymają się podłoża, dokładne oczyszczenie powierzchni, gruntowanie oraz ponowne nałożenie gładzi, przynajmniej w dwóch warstwach (jeśli punktów, w których trzeba zerwać łuszczące się warstwy jest dużo, to lepszym wyjściem będzie całościowe usunięcie odspajającej się gładzi wraz z powłokami malarskimi)


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów