Czy jest sens docieplac styropianem

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Juzwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2007, 17:26

autor: Juzwa » 08 kwie 2008, 15:58

Dobra, takie rzeczy już gdzieś tu widywałem. Ale interesuje mnie problem aktualny, bo tak na to patrząc, powinienem już trotyl pod chałupę podkładać.

JBZ

autor: JBZ » 09 kwie 2008, 1:29

BAZA DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB






Panie Brzęczkowski!
Ten oto tekścik:
Nie będzie się kupować domów czy mieszkań jak kota w worku - a jest tak obecnie. Często sprzedaje się pompy ssące energię pod płaszczykiem atrakcyjnego wyglądu czy atrakcyjnej lokalizacji.

Ceny domów i mieszkań mających negatywne certyfikaty spadną - i to znacznie, gdyż nikt ich nie kupi na rynku pierwotnym, ani wtórnym! Takie obiekty trzeba będzie docieplać, czyli w nie inwestować i remontować - a to kosztuje!

Ceny materiałów termoizolacyjnych oraz wypraw o wysokiej marce wzrosną, gdyż na nie pojawi się duuuuże zapotrzebowanie. Jak budować, to z najlepszych, a nie najtańszych materiałów.

Pojawi się rewolucja w urządzeniach grzewczych i wentylacyjnych, gdyż obecnie sprzedawane na rynku mają zbyt duże moce i całkowicie nieprzydatne w domach energooszczędnych. Dotyczy to także systemów wykorzystujących alternatywne źródła energii. Domy jednorodzinne będą potrzebować źródeł o mocy 1-2 kW, a produkowane kotły zaczynają się od 14 kW i więcej!

Skończy się nabijanie w butelkę inwestorów przez architektów "szalejących" z antresolami, przeszkleniami i innymi dziwactwami współczesnej architektury, gdyż takie budowle nie osiągną niskich wskaźników energetycznych i inwestor ich nie przyjmie. Dzisiaj przyjmuje, bo w stadium projektowym nie widzi skutków energetycznych tych wybujałych fantazji! Czy architektura na tym ucierpi? Tak, chociaż nie aż tak bardzo.

Skąd to wszystko? Czy mamy czarny scenariusz na przyszłość? Otóż, paliw nasza Ziemia ma ilość konkretną i ograniczoną - przeciwnie do biznesu tej branży! Buduje się rurociągi gigawielkości? To tylko na kilkanaście lat! Traktuje się ropę, węgiel czy gaz, jakby ich zasoby były nieskończone! To jest nieprawda i największa tragedia naszych czasów!

Mamy społeczeństwo tak mocno rozwinięte i wykształcone, a tak głupie i niefrasobliwe zarazem! Skąd ta sprzeczność? Ano stąd, że światem zaczął rządzić marketing, który sprzeda nawet szmirę byleby tylko złapać naiwnego klienta, a nie zdrowy rozsądek! Natura i Matka Ziemia nam wszystkim o tym wkrótce przypomni! Nie będzie czego kopać w Ziemi. Nie będzie skąd wydobywać gaz czy ropę! Dlaczego? Ponieważ zasoby są ograniczone, a wydobywanie nośników z Ziemi jest i będzie coraz droższe. Ceny energii będą tak drogie, że złoto czy diamenty będą zwykłym śmieciem na wysypisku, po które nikt nie sięgnie! Energii nam wszystkim zabraknie! Żeby tę apokalipsę odsunąć w czasie, musimy ciepła zużywać coraz mniej i jak najmniej! Nie będzie miało znaczenia, czy budynek jest piękny czy klocek lub półkula. Będzie miało znaczenie, który mniej zużywa energii. Dlatego i rola architekta zmaleje, bo nie wygląd, a fizyka budynku będzie najważniejsza!


raczył Pan skopiować z mojej wypowiedzi - w całości!
A feeeeeeee!

Jerzy Zembrowski

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 kwie 2008, 8:59

Chciałem pokazać jakim Pan jest laikiem budowlanym. Pisze Pan o "kupowaniu kota w worku" a nie chce Pan podać zużycia energii w proponowanych rozwiązaniach.

Pisze Pan
>>>Pojawi się rewolucja w urządzeniach grzewczych i wentylacyjnych, gdyż obecnie sprzedawane na rynku mają zbyt duże moce i całkowicie nieprzydatne w domach energooszczędnych<<<

Już się dawno pojawiła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Został Pan z ręką w nocniku, ze swoją "najlepszą wentylacją " grawitacyjną, centralnymi ogrzewaniami, cyrkulacją ciepła, i mokrą izolacją termiczną z mostkami.

dom
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2008, 7:12
Lokalizacja: Giżycko
Re: Czy jest sens docieplac styropianem

autor: dom » 10 kwie 2008, 21:18

katamachos pisze:budynek murowany pustak alfa 24cm welna mineralna 5 cm i 1/2 pustak alfa 12 cm i czy jest sens ocieplania go jeszcze styropianem ?? jak tak to jaka grubosc :?

O dobry Panie! Jak na razie pustak Alfa to pustak betonowy, przeznaczony na ściany fundamentowe i inne elementy betonowe gdzie nie wymagany jest beton monolityczny.
Pewnie się opłaca. :shock: :D


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 11 gości

Gotowe projekty domów