Woda zbiera się pod paroizolacją - co robić?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 25 maja 2005, 14:05

W którym miejscu nie mam racji?

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 30 maja 2005, 6:15

Witam
W każdym Panie TB w każdym!!!
Pani Mario to nie odwaga tylko krzyk rozpaczy, klienci widać przestali przychodzić i TB ma za dużo czasu na myślenie i pisanie głupot.
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 maja 2005, 10:49

Po reakcji tych co pilnują aby głupot na forum nie pisać i Pana alergicznym i bezgranicznie nieprzemyślanym tekstom domniemam , że do Pana wszystko dociera. Zaczyna Pan rozumieć ,co prawda wyjątkowo powoli ,czym się różni budowanie 1990' i 2000', ale przyznać się nie ma zgody, nieszkodzi rozumiem.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 maja 2005, 10:59

To obłuda pisać o dojeniu, zabraniając izolować a namawiac na centalne gazowe czy pompę ciepła za 30 000 -50 000 zł system . Putin gaz przykręci to faknie będa wyglądały rachunki domów wykonanych zgodnie z NP , czyli najgorzej jak można.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 30 maja 2005, 11:17

Witam
Szkoda Panie, TB że nie rozumie Pan tego, co czyta, Przypisuje Pan czyjeś wypowiedzi komuś innemu, łączy Pan wypowiedzi różnych ludzi i do tego wysnuwa Pan bzdurne wnioski.
A co do mojego rozumienia to jak dotąd w żadnej kwestii spornej między nami nie udało się Panu mnie przekonać, a przy braku sensownych argumentów z Pana strony podejrzewam, że to się nigdy nie stanie.
pozdrawiam

civil
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2005, 15:16

autor: civil » 10 cze 2005, 23:16

Jeśli woda zbiera się pod paroizolacją (od strony pomieszczenia mieszkalnego) tzn. że wilgoć w pomieszczeniu za duża (wentylacja za mała), albo paroizolacja za zimna (za słaba lub źle zamontowana termoizolacja) - albo jedno i drugie.

Gość

autor: Gość » 13 cze 2005, 7:16

Gdyby przyczyną skraplania się wody była niska temperatura to para wykraplałaby się nie tylko na niej, ale też na każdym metalowym elemencie. Tu raczej folia jest odwrotnie położona, a że wilgoć duża, to tak się to właśnie objawia. Skontrolowac wentylację (jeśli na poddaszu jest kuchnia lub łazienka to faktycznie może być przyczyna) ale najpewniej - zdjąć folię i położyc nową - w prawidłowy sposób.

Gość

autor: Gość » 15 cze 2005, 11:41

Panie Greg!
Proszę opisać dokładnie - jak ktoś już o to prosił - warstwa po warstwie poczynając od wnętrza. Proszę jasno określić gdzie występują skropliny na folii od strony pomieszczenia, czy od strony ocieplenia?
Proszę podać okresy kiedy skropliny się pojawiły, jak je Pan zauważył i w jakim pomieszczeniu? Tylko posiadając wiele szczegółowych informacji można doradzić na odległość. Problem na pewno rozwiążę.
Panie TB. Tylko kiepski lekarz daje receptę, zanim pacjent skończy wyjaśniać co dolega. Pan nie jest ani lekarzem, ani nawet felczerem. Jeżeli uczył się Pan fizyki, to nie jest jeszcze fizyka budowli. Nadal czekam na wyjaśnienie jakie ma Pan wykształcenie i przygotowanie zawodowe? Czyżby Pan zapomniał? Pytałem kilka razy i pytam nadal!
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB www.bdb.com.pl

Sylwek
Tak dzisiejszych inżynierów jest ho ho. Tylko wiedzy minimum

autor: Sylwek » 22 cze 2005, 12:35

Czy ktoś może powiedzieć co to jest zmiana istotna. Każdy inżynier z inspektoratu budowlanego mówi co innego. Każą mi robić projekt zmianny na cały budynek bo w poddaszu umieściłem 2 veluxy dodatkowe, któego w ogóle nie wpływają na konstrukcję, zachowują wszelki odlrgłości od granicy działi i inne wrunki są spełnione. KURDE 2 OKNA MAJĄ MNIE KOSZTOWAĆ ZROBIENIE PROJEKTU ZMIENNEGO TO JEST CHORE CO WYMAGA INSPEKTORAT BUDOWLANY W WEJHEROWIE. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

autor: Gość » 22 cze 2005, 13:10

Jeśli wstawiasz w dachu dodatkowe dwa okna dachowe, to to nie jest żadna zmiana. To tak, jakby rządać pozwoloenia na zmianę koloru parkietu na podłodze lub drzwi wewnętrznych. Przypuszczam, że ktoś chce wykorzystać twoją niewiedzę i oczekuje może, że mu dasz w łapę.
Jestem przekonany, że jeśli zmiany mają dotyczyć okien dachowych, tym bardziej jeśli jest to budynek jednorodzinny, nie sa wymagane rzadne zmiany i nikogo nie musisz nawet o to pytać. Zasięgnij rady jakiegoś biegłego - przypuszczam, że możesz tych kretynów zaskarżyć.

MARCIN1

autor: MARCIN1 » 02 sty 2006, 12:40

RACZEJ MUSI BYĆ ZMIANA W PROJEKCIE - CHOĆBY W WIDOKU OBRYSU

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 02 sty 2006, 23:38

Wstawienie okien połaciowych nie wymaga żadnej zgody a tym bardziej zmian w projekcie. A wracajšc do zjawiska wykraplania się pary wodnej na folii paroizolacyjnej to zgadzam się z przedmówcami, że jest za moło danych aby dać profesjonalnš odpowiedŸ. Wywody szanownego pana Brzęczkowskiego sš trochę dziwne i œwiadczš o niezrozumieniu tematu. Omawiane tu zjawisko jest doœć powszechne. W pomieszczeniu nie ma sufitów. Można więc domniemywać, że jest ono niezamieszkałe a więc i nieogrzewane. Zjawisko zostało zaobserwowane w maju czyli w okresaie wiosennym kiedy niejednokrotnie w słoneczny dzień temperatura na zewnštrz jest wyższa niż w nieogrzewanym pomieszczeniu. Promieniowanie cieplne od nagrzanego dachu powoduje przemieszczanie się pary wodnej zawartej w izolacji w kierunku foli paroizolacyjnej i wykraplanie na niej nadmiaru wilgoci. Wystarczy uruchomić ogrzewanie w pomieszczeniu a sytuacja się odwróci i po sprawie. Oczywiœcie mój wywód ma sens jeżeli zaobserwowane skropliny nie sš efektem awari dachu. Pozdrawiam.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów