Wentylacja Strychu Ocieplonego Ogrzewanego

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ConvertStudio
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:28
Wentylacja Strychu Ocieplonego Ogrzewanego

autor: ConvertStudio » 18 maja 2018, 17:01

Witam potrzebuje informacji jak w moim przypadku najlepiej wykonać wentylację strychu. Zacznę od opisania jak to wygląda u mnie. Domek z użytkowym poddaszem, ocieplonym [wełna i płyta osb] i ogrzewanym strychem nad poddaszem. Zastanawiam się czy dawać pod osb na wełnę i krokwie folię paroizolacyjną? W ścianach szczytowych nie mam okien oraz żadnych otworów [dopiero zacząłem docieplać ściany], mam zamontowany grzejnik aby zimą było tam około 20 stopni. Dach pokryty blachodachówką z pełnym deskowaniem i membraną paroprzepuszczalną. Deskowanie przy kalenicy jest z przerwą około 2cm przykryte membraną na to taśma kalenicowa i gąsior. Dodam jeszcze że w podłodze mam tam 100m2 i 2.5m do kalenicy, nachylenia dachu dwuspadowego 45stopni. Jakie rozwiązanie w takim przypadku było by najlepsze???Myślałem o rekuperatorze ściennym, tańszym nawietrzaku albo zwykłą kratką wentylacyjna w ścianie szczytowej, okna niestety odpadają. Chodzi tu bardziej o porę zimową, jak zapobiec żeby zimne powietrze nie dostawało się do środka.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wentylacja Strychu Ocieplonego Ogrzewanego

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 maja 2018, 17:18

ConvertStudio pisze:Witam potrzebuje informacji jak w moim przypadku najlepiej wykonać wentylację strychu. Zacznę od opisania jak to wygląda u mnie. Domek z użytkowym poddaszem, ocieplonym [wełna i płyta osb] i ogrzewanym strychem nad poddaszem. Zastanawiam się czy dawać pod osb na wełnę i krokwie folię paroizolacyjną? W ścianach szczytowych nie mam okien oraz żadnych otworów [dopiero zacząłem docieplać ściany], mam zamontowany grzejnik aby zimą było tam około 20 stopni. Dach pokryty blachodachówką z pełnym deskowaniem i membraną paroprzepuszczalną. Deskowanie przy kalenicy jest z przerwą około 2cm przykryte membraną na to taśma kalenicowa i gąsior. Dodam jeszcze że w podłodze mam tam 100m2 i 2.5m do kalenicy, nachylenia dachu dwuspadowego 45stopni. Jakie rozwiązanie w takim przypadku było by najlepsze???Myślałem o rekuperatorze ściennym, tańszym nawietrzaku albo zwykłą kratką wentylacyjna w ścianie szczytowej, okna niestety odpadają. Chodzi tu bardziej o porę zimową, jak zapobiec żeby zimne powietrze nie dostawało się do środka.

Wentylacja z odzyskiem ciepła, najlepiej i najtaniej
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 24 gości

Gotowe projekty domów