Modernizacja Co - Połaczenie Dwóch Mieszkań

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wiewior7
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2017, 22:53
Modernizacja Co - Połaczenie Dwóch Mieszkań

autor: wiewior7 » 11 kwie 2018, 11:29

Witam, muszę zmierzyć się z takim oto wyzwaniem i chciałbym się poradzić.

Kupiłem drugie mieszkanie znajdujące się nad moim obecnym mieszkaniem - chce je połączyć w jedno.

Sytuacja zastana:
Obydwa mieszkania sa w kamienicy wybudowanej około 1920r. Kamienica zadbana zrobione miedzy innymi ocieplanie i elewacja. W mieszkaniach okna PCV. Ogrzewanie gazowe - piec brotje energy top 24ce (też w sumie pytanie czy ten piec uciągnie i trzeba będzie większy) w piwnicy. Na razie ogrzewa on mieszkanie na parterze. Mieszkanie na paterze mam już po remoncie i mam do pieca gazowego zrobione dwie pętle ogrzewania podłogowego z zaworami RTL (pierwsza pętla - łazienka oraz druga pętla: kuchnia + przedpokój) oraz kaloryfer w dwóch pokojach, w łazience kaloryfer na ręczniki oraz w piwnicy jeden kaloryfer. Czyli podsumowując piec gazowy zasila dwie pętle i 4 kaloryfery. Strop miedzy piwnicą a parterem beton, miedzy parterem a piętrem drewniany.

Wyzwanie:
Teraz chciałbym nie ruszać ogrzewania na parterze, ewentualnie minimalnie, natomiast dołożyć ogrzewanie podłogowe na całe górne mieszkanie (całe jest do remontu) - będą tam trzy pokoje, łazienka i przedpokój. Myślałem aby zrobić to na 4 pętlach -> każdy pokój oddzielnie, przedpokój złączony z łazienką, ewentualnie do górnej łazienki dołożyć jeden kaloryfer taki aby ręczniki było gdzie suszyć. Wiem że może być problem z podłogą podgrzewaną na drewnianym stropie ale widziałem że jest to wykonalne metodą lekką sucha i tak właśnie chciałbym to mieć zrobione. Do tego trzeba to wszystko połączyć w jeden system. Chciałbym go trochę unowocześnić... aby to było sterowane automatycznie (jakiś ekranik na ścianie, możliwość sterowania z komórek) ustawienie temperatury dla każdego pokoju indywidualnie itp. Idealnie by było aby instalacja była na tyle uniwersalna aby jeśli kiedyś będzie możliwość lub konieczność zmiany pieca na na przykład ekogroszek lub podłączenie do miejskiego ogrzewania to instalacja była na tyle uniwersalna że podłącza się tylko inne źródło w piwnicy i już (nie wiem czy tak się da takie mam marzenie :P)

Czy ktoś robił cos podobnego mógłby się podzielić doświadczeniami ewentualnie może ktoś może polecić jakąś automatykę, materiały do wykonania suchej podłogówki w rozsądnych pieniądzach... czy projekt jest konieczny do tego czy ogarnięta ekipa załatwi temat? Może ktoś się znajdzie na wykonanie projektu czy też instalacji? Lokalizacja Elblag

Tak to wygląda:
Obrazek

Piwnica
Obrazek

Metraż
Obrazek

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 73 gości

Gotowe projekty domów