Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

apl24
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2009, 14:01

autor: apl24 » 22 lip 2009, 14:25

Zmodyfikowana wersja "kanadyjek".
Konstrukcja mieszana - główny szkielet nośny żelbetowy reszta
jak "kanadyjczyk".Ceny za 1m2 od 1950 (deweloperski).Czemu nikt o tym
jeszcze nie napisał.Może to jakaś polska nowość.

Banjo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2009, 9:46

autor: Banjo » 09 sie 2009, 7:30

Witam Państwa.

Chcę odnieść się do wypowiedzi p. Jakuba Choczaja z firmy Promax Sp. z o.o. (KRS: 0000310443) w odniesieniu do firmy KBS Gliwa Sp. z o.o. Moje komentarze bazują na własnych doświadczeniach oraz na moich kontaktach z innymi klientami firmy KBS Gliwa Sp. z o.o.

Cytat, p. Choczaj: Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to z czystym sumieniem mogę polecić firmę z Gdańska K.B.S. Gliwa Sp. z o.o., która specjalizuje się właśnie w budowaniu w szkielecie drewnianym. Kompleksowa usługa, która pozwoliła przyspieszyć załatwienie wszelkich formalności związanych z pozwoleniami na budowę, adaptacja projektu na szkielet drewniany, doskonały kontakt, profesjonalizm na każdym etapie budowy i co najważniejsze bezusterkowy obiekt gotowy do oddania, a tego właśnie przecież odbiorca pożąda.

Mój komentarz: Firma KBS Gliwa nie specjalizuje się w budowie domów jakichkolwiek. Po prostu nie potrafią ich budować. Nie ma mowy o żadnej kompleksowej obsłudze: sporządzenie jakiegokolwiek sensownego dokumentu lub prowadzenie korespondencji z klientem wykracza poza możliwości tej firmy. „Doskonały kontakt” uruchamiany był przez państwa Gliwów zawsze, gdy chodziło o wpłatę przeze mnie kolejnej zaliczki, informowanie o kolejnych rachunkach bankowych, na które trzeba wpłacać pieniądze, itp. Jakikolwiek kontakt w zakresie - najogólniej - postępów budowy (a właściwie ich braku) wymuszany był prze mnie wielokrotnie i z różnym rezultatem. O żadnym profesjonalizmie nie może być mowy, szczególnie jeśli mówimy o aspektach technicznych: nawet to, co wydawało się początkowo zrobione dobrze, po chwili firma Gliwa skutecznie i kompleksowo psuła (np. wielodniowe składowanie suchego i pięknego drewna bezpośrednio na glebie podczas deszczowej pogody). I co najważniejsze, „bezusterkowość” w wersji firmy Gliwa polega na tym, że wszystko co można było technologicznie zepsuć, jest zepsute. Mój wymarzony „obiekt gotowy do oddania” nie został przez firmę Gliwa oddany i nigdy już nie zostanie: po dwóch latach skandalicznie prowadzonej budowy wypowiedziałem umowę z winy Wykonawcy.

Cytat, p. Choczaj: Pan mówi, że mało jest firm w Polsce, które może sprostać takim wymaganiom jak choćby brak tolerancji błędu i właśnie taką firmę polecam. Firma K.B.S. Gliwa spełnia te wszystkie warunki, dlatego uważam, że każda osoba szukająca oferty domów drewnianych powinna przejrzeć ofertę tej firmy.

Mój komentarz: Firma Gliwa nie potrafi sprostać żadnym wymaganiom, począwszy od obsługi klienta a na wymaganiach budownictwa skończywszy. Tolerancja błędu jest całkowita. Brak jest nadzoru nad prowadzonymi pracami: o wszystkich kwestiach technicznych i o potrzebie wykonania kolejnych prac informowałem osobiście pana Mirosława Gliwę, bo ten był na budowie zaledwie kilka razy. Przyznaję, że jedyne, co państwo Gliwowie potrafią robić, to sprzedawać. W tym są świetni. Kit potrafią wciskać znakomicie a ich hasło reklamowe „sprzedajemy marzenia” jest jak najbardziej słuszne: potrafią sprzedać marzenia i to za wysoką cenę. Szkoda, że wyłącznie marzenia, a nie ich realizację.

Cytat, p. Choczaj: Jeżeli chodzi o czas to przy dobrej pogodzie i regularnych wpłatach można postawić w 3-4 miesiące.

Mój komentarz: Rozumiem, że wypowiedź pana Choczaja nie odnosi się do firmy Gliwa, gdyż ta firma mój stumetrowy domek, znajdujący się 10 km od siedziby firmy, budowała 2 lata i wykonała go mniej więcej w 60 procentach, przy braku zachowania jakichkolwiek reżimów technologicznych. Pan Choczaj wspomniał coś o „regularnych wpłatach”. Informuję, że wpłaty z mojej strony realizowane były dokładnie co do dnia i we właściwej wysokości, co było moim podstawowym błędem, gdyż – jak pokazują zgromadzone fakty – firma Gliwa moje wpłaty przeznaczała na inne cele, co spowodowało, że na budowę mojego domu permanentnie brakowało jej środków. Do dzisiaj firma Gliwa nie rozliczyła się ze mną z nadpłaconych zaliczek i kar umownych (wysokość kwoty pominę, ale zapewniam, że nie mówimy o banalnych kilku tysiącach złotych).

Pan Choczaj napisał również: Firma Promax, którą reprezentuje wykonuje owe zaplecza socjalno-sanitarne ORLIK dla firmy, którą polecam. Firma ta staje do całościowych przetargów i w związku z tym znajduje się dla nas praca.

Mój komentarz: Wydaje mi się jednak, że jest nieco inaczej: gdyby firma Gliwa wygrała w przetargu, już dawno dopadłby ją komornik (prowadzone są postępowania komornicze wobec tej firmy), co nie przeszkadza panu Mirosławowi Gliwie w nabywaniu kolejnych drogich samochodów. To daje do myślenia...

Uprzedzając jakiekolwiek ewentualne próby odparcia moich komentarzy przez przedstawicieli firm Gliwa lub Promax informuję, że historia mojej budowy i pasma porażek firmy Gliwa jest znakomicie udokumentowana (fakty, szczegóły techniczne, daty, pisma w postaci dokumentów, zdjęć, filmów, itp.).

Podsumowując, gorąco odradzam wszystkim potencjalnym klientom jakiekolwiek kontakty z firmą K.B.S. Gliwa Sp. z o.o. Firma ta powinna zniknąć już dawno z rynku usług wraz z prowadzącymi ją państwem Krystyną i Mirosławem Gliwa.

Pozdrawiam
Marek
(Osoby zainteresowane szczegółami, proszę o kontakt mailowy)

Przemek

autor: Przemek » 15 wrz 2009, 18:43

słyszałem kiedyś opinie budowlańca z wieloletnią praktyką w USA
przy pudowie domów potocznie nazywanych kanadyjczykami....

... u nas w Polsce budowane domy drewniane nie mają nic wspólnego z kanadyjczykami, tam są całe systemy do montażu elementów drewnianych, tak aby dom np. nie skrzypiał... był bardziej stabilny i wytrzymały, adrewno jest zawsze impregnowane ciśnieniowo ...
http://www.e-dach.pl/metody,impregnacji ... ,1470.html

... u nas buduje się domki letniskowe z drewna a nie całoroczne....

oskaroskar1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2009, 16:37
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: oskaroskar1 » 29 sty 2010, 21:54

ja buduję z nimi i... JESTEM ZADOWOLONY... Mam nadzieje, ze mój domek stanie za 3-4 miesiące. Jestem nie tak jak w/w na Nie... u mnie jest dobrze tak zostaję... Bardzo gorąco polecam...etap zamówiony.... wykonany... dalej zobaczymy... PP Gliwa nie słali pustych obietnic

andzia364
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:43
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: andzia364 » 11 mar 2014, 11:51

Witam serdecznie,
budował ktoś kiedyś domek kanadyjski z firmą http://lepszy-dom.pl/informacje.php ??

Ofertę mają naprawdę ciekawą, ceny też konkurencyjne.
Zastanawiam. Proszę o odpowiedź kogoś kto już miał z nimi styczność.

KarolSawicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2014, 9:09
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: KarolSawicki » 17 mar 2014, 9:11

Faktycznie mają ciekawa ofertę,
jestem ciekawy jak długo oni budują jeden taki domek?

Ogólnie może ktoś się orientuje jak długo to trwa??
niekoniecznie chodzi mi o tą firmę.
.

adam_50
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 354
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:34
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: adam_50 » 19 mar 2014, 9:20

adrewno jest zawsze impregnowane ciśnieniowo ...

Drewno wcale nie musi być impregnowane.
Ogólnie może ktoś się orientuje jak długo to trwa??

To zależy jaka technologię wybierzesz: prefabrykowaną ( w jakim stopniu) czy ciętą na budowie, ale bez względu na to można powiedzieć, że formalności i załatwienie finansowania będzie trwało dłużej.
Porządna firma potrzebuje ok. 2 m-ce na postawienie budynku pod klucz (z fundamentami).

Awatar użytkownika
Seweryn Paszkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:19
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: Seweryn Paszkowski » 19 mar 2014, 16:44

Podobają mi się, owszem, ale - jak dla mnie - jeszcze ciekawszym rozwiązaniem, są tzw. nowe domki holenderskie. Są wygodne i mobilne. Mi akurat w zupełności by taki domek wystarczył. Można je sobie zaprojektować według uznania (wymiary, wyposażenie według wzornika, itd.). Do tego odpadają problemy z wszelkimi pozwoleniami na budowę, itp. - można taki domek ustawić, gdzie się tylko chce, nie wymaga on też projektu budowlanego. Kiedyś te "holendry" nie były ocieplane, nie nadawały się więc do całorocznego użytkowania. Te nowe domki letniskowe mają jednak zastosowane ocieplenia w postaci wełny mineralnej chociażby, do tego grzejniki i piecyki, można więc relaksować się w nich również zimą, nawet tą z trzaskającymi mrozami ;). No i jeszcze jedna przewaga nad "holendrami" - te nowe domki letniskowe mają wszelkie certyfikaty, tzn. protokoły odbioru wszelkich instalacji. Stawiając taki domek, dostajemy więc gwarancję najwyższej jakości wykonania. Można sobie pooglądać przykładowe projekty, np. w serwisie Letniskowo.

mazowszanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 mar 2014, 23:05
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: mazowszanin » 29 kwie 2014, 11:55

Fajnie, że można go sobie wykończyć według własnych upodobań. Takie elementy, jak siding, impregnat do szalówki, panele ścienne, pokrycie dachowe, wykładzina PCV, okna, drzwi, obicia i okleiny na meblach - to wszystko można wybrać sobie samemu. No i można zamówić wersję zarówno z kompletnym wyposażeniem, jak i tańszą - do samodzielnego umeblowania. To wszystko daje super pole do popisu. Najmniejszy domek można dostać już za 26 tys. złotych. Świetna sprawa.

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01

autor: konkret2 » 18 sie 2015, 5:27

jaski1 pisze:.....Koszty ogrzewania porównywalne z kanadyjczykiem (na 130m parterowego domu w tym roku łącznie z ciepłą wodą zużyłem 2,5 tony węgla).
Z tej dyskusji niech każdy inwestor sam wyciągnie sobie wnioski co woli.


I kotłownia 10 m2 za którą zapłaciłeś 21 tys złotych netto, oraz kocioł który po kilku latach wymienisz na nowy. Faktycznie masz łeb do interesów.

Osik
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2015, 19:16
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: Osik » 12 wrz 2015, 9:06

W 1997 podczas powodzi które nawiedziły południe kraju, mój znajomy w podwarzawskiej miejscowości (pamiętajmy że na mazowszu były w owym czasie ulewy jednak spowodowały one jedynie podtopienia w nielicznych miejscach) rano wyszedł do pracy. Po powrocie stwierdził iż na 3 ścianach powstały zacieki. Zgłosił to firmie która wykonywała prace. Następnego dnia ekspert z owej firmy oznajmił że dom cały nasiąkł i jest to winą wykonawcy (czyli firmy w której pracował ekspert) i oznajmił że następnego dnia ekipa będzie wykonywać poprawki. Kolejnego dnia kolega wyszedł do pracy i po powrocie nieuwierzył własnym oczom :shock: jego domu nie było. Wszystkie meble, sprzęty itp. znajdowały się na podwórku. Zostały jedynie fundamenty które były pamiątką po domu.

Wszystkie prace zostały zakończone po 5 tygodniach, jednakże przez ten okres kolega wraz z rodziną mieszkał w hotelu (najbliższa rodzina mieszkała 150 km) a wszystkie sprzęty domowe znalazły się w wynajętym magazynie. Firma nie pokryła kosztów przeprowadzki, zamieszkania w hotelu ani wynajęcia magazynu. W ramach 10 letniej gwarancji odbudowała dom, który do dzisiejszego dnia nie przecieka.

UWAŻAJCIE NA FIRMY :evil:

ginewra
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 06 lis 2014, 13:39
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: ginewra » 03 lis 2015, 11:58

W sumie to obojętnie czy się wyprowadzamy za granicę czy też do innego miasta. Żle zorganizowana przeprowadzka to stresy i duża liczba popełnionych błędów!
W internecie znajdziecie bardzo dużo info, które można sobie wydrukować i działać systematycznie.
Tutaj http://www.fortis-przeprowadzki.pl/tani ... ealizowac/ znajdziecie instrukcje prawie że, jak zorganizować taką tanią przeprowadzkę. Jestem pewna, że taka wiedza każdemu się przyda.

Przemek Smart
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2016, 12:29
Re: Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

autor: Przemek Smart » 05 mar 2016, 12:46

"Jak ktoś szuka czegoś świeższego i nowszego pod względem estetyki to warto zajrzeć na stronę producenta wykonującego domy modułowe. Firma Polska, pomysł zresztą też. Materiały za to Europejskie.
Ostatnio powstała nawet cała seria domków kempingowych do ośrodków wczasowych
Poniżej przykład jednego. Więcej przykładów na stronie http://www.smart-mod.pl
Obrazek"


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów