Domki kanadyjskie co o nich myślicie?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

polaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

autor: polaaa » 18 mar 2008, 18:20

podobaja mi sie te domki ale nie wiem czy chcialabym w nim mieszkac....jakos tak nie do konca pasuja mi np do krajobrazu gorzowskich okolic...w gorach owszem:P)

Samaria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 10 mar 2008, 23:33
Lokalizacja: wielkopolska poznan

autor: Samaria » 21 mar 2008, 21:34

a my się zdecydowaliśmy na dom w konstrukcji szkieletowej,
super sprawa,
dom został wybudowany w zeszłym roku


jedno co mozemy powiedzieć, jeśli nie chcecie się męczyć i poszukiwać ekip do poszczególnych etapów budowy, a jednoczesnie zalezy Wam na domie cieplym i tanszym w utrzymaniu to polecam technologię szkieletową, tyle że warto wybrać firmę która naprawdę stawia te domu od lat i pracuje na drewnie i wszystkich pozostałych materiałach z atestami. My polecamy rodzinna firmę REGA, która wykonała nasz dom bardzo solidnie, bez zastrzeżeń i w ustalonym terminie.
Jakby co służymy radą,
pozdr
Samaria

mucomor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2008, 14:43

autor: mucomor » 28 mar 2008, 22:27

Patrze , czytam i zastanawia mnie jedno - co pan rozumie poprzez zawilgocenie a konkretnie do jakiego stopnia drewno ulega temuz zawilgoceniu?
Rzeczywiscie musze przyznac ze stawianie budynku w systemie skandynawskim jest nieco szybsze ale nie jest gwarancja wyzszej jakosci chociazby ze wzgledu na kolejnosc prac . W systemie kanadyjskim mamy wiekszy wplyw na zbudowanie konstrukcji jednorodnej i to wlasnie dzieki budowaniu na miejscu, a po za tym drewno raz wysuszone nie wchlania wilgoci w sposob staly ale tylko powierzchniowo. Drewno osloniete schnie dosc szybko i powraca do poprzedniej wilgotnosci. A co do foliowania prefabrykatow to ne daje ono gwarancij zachowania niskiej wilgotnosci zwlaszcza jezeli w fazie produkcji wilgos sie tam dostala - potraktowalbym ta czynnosc jako kosmetyczna. Nieprawda jest rowniez . ze budowa na miejscu trwa miesiacami ( zabrzmialo to strasznie dlugo. Czas bydowy szkieletu to od 6 do 12 dni dla 2 osob , ktore wiedza w czym rzecz , 4 do 6 dni poszycie i bydynek jest pod dachem ( zaznaczam ,ze nie jestem tutaj jedynie teoretykiem).

Pozdrawiam i chetnie podejme polemike.
KR
twoj problem, moja glowa

nalia
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2008, 11:07
Poszukująca informacji

autor: nalia » 29 kwie 2008, 14:50

witam wszystkich bardzo serdecznie.
zastanawiamy się z mężem czy nie wybudować domu „kanadyjczyka”, słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej technologii, martwię się tylko czy dom taki jest ciepły? czy akustyka nie nawala? czy mi się nie spali? no ile takich domów buduje się w naszym kraju czy ktoś może wie?

Pro-system
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2008, 13:02

autor: Pro-system » 03 maja 2008, 13:05

moge odpowiedzieć na każde pytanie zwiazane z systemem kanadyjskim proosze pytać
budujemy domy w systemie kanadyjskim tanie o 30 % do 40 % realizujemy każdy projekt od garażu do szkoły
do każdego domku gratis:
System Alarmowy, System przeciwpożarowy, sieci LAN i TEL,Video domofon, sieci TV i SAT

mucomor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2008, 14:43

autor: mucomor » 06 maja 2008, 23:01

witam, domy w systemmie kanadyjskim sa cieple i nie nalezy obawiac sie o przemarzanie, kondensacje pary wodnej i akustyke. Sciay zbudowane sa z wielu warstw o zmiennej charakterystyce co pwoduje wzajemne znoszenie sie drgan powietrza. nie sa one jednak w 100 procentach dzwiekoszczelne zarowno jak i mury z cegly . Niestety przed pozarem nie uchroni sie nawet budynek z cegly .

KR
twoj problem, moja glowa

KrissJeep
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2007, 9:13
dom

autor: KrissJeep » 10 maja 2008, 2:17

Ja w takim domu mieszkam od 13 lat w Kole , wielkopolska. Nie mam najmniejszych zastrzezen . Samemu mozna go dowolnie rozbudowywac. Akustycznie , wewnątrz miedzy pokojami , mogłobybyc lepiej ale ogolnie super.
off-road to co lubie

chmielarczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2009, 10:12

autor: chmielarczyk » 22 mar 2009, 10:41

FHU KS pisze:Budownictwo kanadyjskie to budownictwo w głównej mierze realizowane przez małe podmioty gospodarcze nieposiadjace własnych biur projektowych a więc nie są wstanie zrealizować dowolnego projektu wybranego przez klijenta /oferują od kilku do kilkunastu gotowych projektów/, montaż odbywa sie naplacu budowy trwa od kilka miesiecy w tym czasie dochodzi do zawilgotnienia konstrukcji lub warst izolacyjnych, niedokladność wykonania, i co najważniejsze żadko posiadają praktykę zdobytą na rynkach zagranicznych / niemcy, austria/ drewno uzyte do wykonania konstrukcji nie posiada certyfikacji /podstawowy warunek dudownictwa drewnianego to drewno o wilgotnośc iponiżej 5 %


Czlowieku Ty nie masz pojecia o budowie kanadyjczyka i skąd Ci przyszlo do glowy 5% wilgotnosci zeby coś pisac trzeba cos wiedziec radze Ci lekture konstrukcje szkieletowe drewniane a jak to przeczytasz to zapraszam na praktyke a jeszcze jedno izolacje w kanadyjczyku zaklada sie po wykonaniu dachu Pan nawet nie widziales budowy kanadyjczyka[/code]

mucomor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2008, 14:43

autor: mucomor » 22 mar 2009, 21:52

nic dodac , nic ujac. Odeslanie do lektury to dobry pomysl. popieram

KR


A coz to za wymysl, ze posiadanie biur projektowych to warunek wykonania dowolnego projektu??! Osobiscie nie korzystam z zadnych gotowcow i wychodze klientom na przeciw . Coz to za sposob myslenia ze maly robi zle a duzy dobrze. Czyz na duze firmy nie pracuja malutcy, ktorym na sercu nie lezy interes firmy?

Pozdrawiam KR
twoj problem, moja glowa

KayCee
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2009, 13:48
Lokalizacja: Gdańsk

autor: KayCee » 09 kwie 2009, 15:09

Jeżeli chodzi o domki kanadyjskie, a więc domy w konstrukcji szkieletowej drewnianej to trzeba napisać o 6 podstawowych zaletach takiej budowy. Są to:
1)Szybki proces budowy- niższe koszta.
2)Pańskie zdrowie , mniej procesów mokrych po skończeniu płyty fundamentowej prawie nie występują , ekologiczne materiały , zdrowszy mikroklimat wew. budynku
3)zysk na powierzchni netto (wynika z przekroju ścian )
4)Niskie koszty użytkowania , domy są energooszczędne
5)Łatwa modyfikowalnosc w przypadku przyszłych przeróbek , nieskomplikowany serwis naprawczy w przyszłości- wymienia się np kilka desek w elewacji
6)Trwałość budynku

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to z czystym sumieniem mogę polecić firmę z Gdańska K.B.S. Gliwa Sp. z o.o., która specjalizuje się właśnie w budowaniu w szkielecie drewnianym. Kompleksowa usługa, która pozwoliła przyspieszyć załatwienie wszelkich formalności związanych z pozwoleniami na budowę, adaptacja projektu na szkielet drewniany, doskonały kontakt, profesjonalizm na każdym etapie budowy i co najważniejsze bezusterkowy obiekt gotowy do oddania, a tego właśnie przecież odbiorca pożąda.

Z wiadomego mi źródła firma ta nie tylko zajmuje się budowaniem domów, ale i zaangażowała się w medialny program rządowy "Moje Boisko - ORLIK 2012". Oferują budowę zapleczy socjalno-sanitarnych w atrakcyjny sposób rozkładając płatności. Mają też gotowe zaplecza a czas wykonania zlecenia zależy jedynie od Zamawiającego.
Warto zatem rozpatrzyć ofertę danej firmy, jeżeli mamy zamiar budować dom w drewnianej technologii szkieletowej, do czego bardzo gorąco zachęcam.

Jakub Choczaj
North Carolina Tar Heels - NCAA champs:)

jaski1
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 08 kwie 2009, 18:16
Lokalizacja: Wielkopolska

autor: jaski1 » 09 kwie 2009, 16:33

Może trochę o wadach
1)Napisałeś „Szybki proces budowy- niższe koszta.”
Stan surowy pod dachem trwał u mnie miesiąc więc przy takiej inwestycji żadna różnica. Koszty niższe od murowanego teoretycznie o 30% ale tylko stanu surowego, który to stan stanowi 30% ogólnych kosztów budowy. Zysk na całej inwestycji faktycznie około 10%.
2)Pańskie zdrowie , mniej procesów mokrych po skończeniu płyty fundamentowej prawie nie występują , ekologiczne materiały , zdrowszy mikroklimat wew. budynku
Ściany i fundamenty w kilka miesięcy wyschną, jedyny materiał ekologiczny to drewno, reszta to folia, impregnaty, kleje, ocieplenie. ciekawe co chcesz od mikroklimatu w domu budowanym z cegły? W kanadyjczyku jesteś zamknięty w folii.
3)zysk na powierzchni netto (wynika z przekroju ścian )
Zgadzam się, można zyskać kilka metrów
4)Niskie koszty użytkowania , domy są energooszczędne
Czy nowe domy murowane nie są energooszczędne? Wszystko zależy od ocieplenia.
5)Łatwa modyfikowalnosc w przypadku przyszłych przeróbek , nieskomplikowany serwis naprawczy w przyszłości- wymienia się np kilka desek w elewacji
Jaki problem z modyfikowaniem murowanego? Jakie komplikacje z serwisem murowanego?
6)Trwałość budynku
Czy większa od murowanego?
Problemy z zawieszeniem szafek np. kuchennych
Wartość w naszych warunkach w przypadku sprzedaży takiej nieruchomości dużo niższa od budownictwa tradycyjnego.
Jeden błąd konstrukcyjny (zła izolacja, złe łącze powodujące skrzypienie, wykręcanie elementów drewnianych)
Mało firm w Polsce którym można przy takiej konstrukcji zaufać, a te dobre bardzo wysoko się cenią.
produkowałem pare lat temu belki, które jak firmie budującej takie domki zabrakły to brała nie pytając się o wilgotność i impregnację. Wystarczy jedna belka w takiej konstrukcji aby mieć kłopoty.

Co kolwiek robisz, rób tak żeby miało jak najwyższą wartość rynkową. Nigdy nie wiesz jak się zycie potoczy.
jaski1

jaski1
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 08 kwie 2009, 18:16
Lokalizacja: Wielkopolska

autor: jaski1 » 09 kwie 2009, 16:44

Wpisz sobie nazwisko "Jakub Choczaj" w google a będziesz wiedział dlaczego zachwala konkretną firmę i technologię. :twisted:
jaski1

KayCee
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2009, 13:48
Lokalizacja: Gdańsk

autor: KayCee » 14 kwie 2009, 10:38

1) o procentach nie wspominałem, a wychodzi rzeczywiście taniej, nawet jeżeli to jest tylko 10% to nieprawdy w moim stwierdzeniu nie ma. W przypadku zgranej ekipy i dobrych rozwiązań logistycznych można koszty jeszcze bardziej obniżyć.
2) i właśnie to drewno sprawia, że człowiek "lepiej oddycha". Jestem za Norwegami, którzy uważają, że swoją długowieczność zawdzięczają jedzeniu ryb i domom z drewna. Coś chyba jednak musi w tym być..
4) w zasadzie energooszczędność jest porównywalna przy tym samym ociepleniu, ale przy tych wszystkich zaletach zostanę przy drewnie.
5) każde modyfikacje czy komplikacje stanowią problem zarówno w jednym jak i drugim typie budownictwa. Aczkolwiek z doświadczenia wiem, że w przypadku domów z drewna jest mniej pracy:)
6) a któż tutaj mówił o trwałości większej od murowanej. Budynek jest trwały i takie znaczenie miał mieć ten punkt.

a co do imienia i nazwiska to google wszystkiego nie pokaże:)

Firma Promax, którą reprezentuje wykonuje owe zaplecza socjalno-sanitarne ORLIK dla firmy, którą polecam. Firma ta staje do całościowych przetargów i w związku z tym znajduje się dla nas praca. W każdym razie post, który zamieściłem pisałem jako osoba prywatna, a nie jako pracownik firmy. Fakt, że się podpisuje świadczy o dobrym wychowaniu jak i wiarygodności, która w tym momencie jest podważana.
Nie rozumiem w takim razie pewnych insynuacji, ani tego diabełka.
Moje sumienie, jest czyste, gdyż firma, którą polecam wybudowała mi wspaniały dom na Mazurach już jakiś czas temu, zanim jeszcze zostałem zatrudniony w mojej firmie. Ale Google już o tym nie pisze:)

jaski1
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 08 kwie 2009, 18:16
Lokalizacja: Wielkopolska

autor: jaski1 » 14 kwie 2009, 20:08

1.)Zgadza się że są niższe koszty, ale też wartość budynku w przypadku sprzedaży jest mniejsza w naszych warunkach niż 10%.
2) Zgadzam się „ że właśnie to drewno sprawia, że człowiek "lepiej oddycha". Jestem za Norwegami, którzy uważają, że swoją długowieczność zawdzięczają jedzeniu ryb i domom z drewna. Coś chyba jednak musi w tym być.. „ ale dotyczy to domów z drewna litego, a nie wybitych od folią i wypełnionych wełną mineralną.
4) Przy jakich zaletach?
5)Moim zdaniem modyfikacje stosowane w domach z szkieletowych z powodzeniem można stosować w murowanych.
Gogle pokazało że jesteś przedstawicielem firmy którą polecasz a przy okazji technologii którą ona wykorzystuje. To w spory sposób podważa opinię Twoją o tej technologii, ponieważ to co piszesz robisz za pieniądze.
To że się podpisujesz świadczy o Twym dobrym wychowaniu, (podpisujesz się także pod pismami firmowymi, reklamowymi) ale nie świadczy źle o Tych co piszą pod nicami.
Nie odniosłeś się wcale do reszty argumentów które przemawiają przeciw technologii jaką polecasz, tzn:
Problemy z zawieszeniem szafek np. kuchennych
Wartość w naszych warunkach w przypadku sprzedaży takiej nieruchomości dużo niższa od budownictwa tradycyjnego.
Jeden błąd konstrukcyjny (zła izolacja, złe łącze powodujące skrzypienie, wykręcanie elementów drewnianych)
Mało firm w Polsce którym można przy takiej konstrukcji zaufać, a te dobre bardzo wysoko się cenią.
jaski1

mucomor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2008, 14:43

autor: mucomor » 14 kwie 2009, 22:05

Uzupelniajac - problem z wieszaniem szafek kuchennych jest taki sam jak w przypadku sciany murowanej, a dobry fachowiec poradzi sobie rownie dobrze w obu przypadkach.
MAMY TUTAJ PRZYPADEK ZWANY HIPOKRYZJA- CI SAMI PISZA O WYZSZOSCI ( CZYTAJ WIEKSZEJ DLUGOWIECZNOSCI ) BUDYNKOW MUROWANYCH SUGERUJAC , ZE JEST NA CALE ZYCIE A Z DRUGIEJ STRONY PRZEDSTAWIA SIE ARGYMENTY MARKETINGOWE RYNKU WTORNEGO.
ALBO W JEDNA STRONE ALBO W DRUGA.


Pozdrawiam KR
twoj problem, moja glowa


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości

Gotowe projekty domów