Poziomowanie posadzki w łazience

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MagdaM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2007, 10:30
Poziomowanie posadzki w łazience

autor: MagdaM » 17 maja 2007, 10:42

Witam Chcę wypoziomować posadzkę w łazience, przed położeniem płytek ceramicznych. Największa grubość do zniwelowania wynosi 3,5cm. Czy mogę do tego użyć Atlas SAM 100 lub 150. Dowiedziałam się,że nie nadaje się do pomieszczeń, w których możliwe jest przenikanie wilgoci. Proszę o rade. :idea:

1grek
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:57
Lokalizacja: W-wa

autor: 1grek » 17 maja 2007, 17:20

Nie nadaje się to prawda, mimo to jest nagminnie stosowany. Kup wylewkę mrozo odporną one są odporne na wilgoć. Możesz jeszcze zastosować wylewkę wyrównującą ,która jest odporna na wilgoć ale sama się nie rozpływa.

MagdaM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2007, 10:30

autor: MagdaM » 18 maja 2007, 9:44

Dziękuję za poradę i pozdrawiam

pawelec47
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 18 cze 2007, 19:37

autor: pawelec47 » 30 lip 2007, 13:50

[quote="1grek"]Nie nadaje się to prawda, mimo to jest nagminnie stosowany. Kup wylewkę mrozo odporną one są odporne na wilgoć. Możesz jeszcze zastosować wylewkę wyrównującą ,która jest odporna na wilgoć ale sama się nie rozpływa.[/quote]
czy zastosowanie plynnej folii rozwiazuje ten problem?

Andre1983
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:56
Lokalizacja: Lublin

autor: Andre1983 » 11 sie 2007, 18:45

Rozumiem, że płynną folię chcesz zastosować na wierz wyle3wki wyrównującej, bezpośrednio pod klejem glazury? Jest to pewien pomysł, ale proponuję połozyć dwie grubsze, lub trzy normalne warstwy folii. Pracuje na foliach w plynie regularnie, dotąd nie mam z nią problemów, ale kilka razy slyszałem o niedoskonałościach tego materiału, więc stosuję ją z ostrożnością...
Beware of warewolves... They used to bite!

konrado
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2006, 8:47

autor: konrado » 13 wrz 2007, 5:12

Ludzie, jeszcze 5 lat temu nikt nie słyszał o folii w płynie i jakoś łazienki się nie waliły. Dlaczego posadzka pod płytkami ma być wodoodporna?????? Czy Wy sobie basen chcecie zrobićz łazienki? Pod pryszniecem czy wanną można ale po co napędzać producentowi klientów za grubą kasę tylko dlatego że dał kilka ogłoszeń do gazet. Próbował ktoś zerwać kiedyś taką folię z zagruntowanej i oczyszczonej posadzki? nawet z najlepiej zagruntowanej zejdzie bez użycia skomplikowanych narzędzi.
Konrad

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 18 lis 2007, 0:49

Spokojnie wylej, kratkę zalej, ( uśmierć )a instalację podłącz bezpośrednio do pionu ot cała fizolofia :( :( Nie będzie zbierania wilgoci pod zabudowaną wanną ehh :(

RMG
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2011, 14:44
Lokalizacja: Warszawa
Re: Poziomowanie posadzki w łazience

autor: RMG » 30 mar 2011, 14:53

A ja mam inny problem - mianowicie potrzebowałbym wykonać nachylenie 2% posadzki pod prysznicem. Obecnie jest tam wylewka pozioma i w praktyce potrzebuję ją ukośnie - obniżyć na jednym z końców.
Są 2 możliwości:
1. skucie pod całym prysznicem i wylanie skośnej wylewki; tego wolałbym uniknąć z uwagi na czas wiązania i schnięcia jastrychów - praktycznie przez miesiąc nie mogę dokończyć remontu łazienki
2. skucie/szlifowanie wierzchniej warstwy wylewki po skosie - czy to jest wogóle możliwe do wykonania? jeśli macie pomysł jak to zrobić w praktyce to proszę o podpowiedzi.

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Poziomowanie posadzki w łazience

autor: Picadoor » 01 kwie 2011, 11:13

Witam

To było do przewidzenia - im większa różnorodność materiałów, tym bardziej skomplikowane "podchody" wykonawców do wykonania w gruncie rzeczy naprawdę prostych robót.

MagdaM pisze:
Chcę wypoziomować posadzkę w łazience, przed położeniem płytek ceramicznych. Największa grubość do zniwelowania wynosi 3,5cm. Czy mogę do tego użyć Atlas SAM 100 lub 150.


Po co chcesz korzystać z drogiej posadzki samopoziomującej, która już w symbolu dyskwalifikuje się sama ze stosowania w Twojej łazience? Symbol ten mówi do jakiej grubości możesz wylewać - grubości mierzonej w milimetrach.

Inni doradcy wnikają czy ona będzie chłonąć wodę czy też może nie. To tak jakby siedzieli nad projektem basenu, a nie rozważali wykonanie - przepraszam za sformułowanie - durnych 2 m2 posadzki. Z tych rozważań wynika, że posadzka, "zakryta" płytką ceramiczną, bądź co bądź wodoodporną i zafugowaną spoiną o naprawdę niskiej nasiąkliwości (przecież mrozoodporną, tak?) będzie przesiąkać jak bibuła. Czyżby kąpiel miałaby odbywać się bezpośrednio na posadzce? A woda po kąpieli ma "stać" tak od soboty, do soboty? Sorry, ale tak to widzę.

Jest w dyspozycji Ceresitu od Henkla posadzka (do grubości 35 mm) tzw. szybkotwardniejąca. Otóż dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki pozwala ona na układanie płytek ceramicznych już po 24 godzinach, bez późniejszych, nieoczekiwanych charakterystycznych "pajęczynek" na płytkach.

Wylanie posadzki na powierzchni 2-4 m2 to jest pikuś, to tylko kwestia pomysłowości. Ja robię tak:
Bezwzględnie gruntuję posadzkę UniGruntem albo CT-17, nierozcieńczanym!!! Ucinam małe kwadraciki (5x5 cm) z zielonej płyty k-g. Szukam punktu odniesienia, najczęściej jest to punkt połączenia sąsiedniej posadki lub progu. Mieszam wiaderko tej w/w zaprawy (na gęsto), rzucam kleksa, może dwa - zależy od potrzeb - na posadkę, nakrywam go kwadracikiem i dociskam, tak abym ostatecznie uzyskał żądany poziom. Następnie robię tak przeciwległy punkt (na długość poziomicy lub długość umożliwiającą przygotowanie miniatury wału.) W taki sposób "markuję" w kilku, kilkunastu - zależnie od potrzeb - punktach. Zaprawa ta ma wiele zalet, jedną z nich jest dość szybkie tężenie betonu. Więc kiedy kończę robić ostatni marker wszystkie inne markery już stężały.
Potem rzucam zaprawę pomiędzy wybranymi markerami i zgarniam ją opierając łatę na wcześniej przygotowanych markerach - tworzę coś w kształcie miniaturowych wałów. Ilość, ich układ zależy od zaplanowanych kierunków zgarniania przy zapewnieniu jednolitej płaszczyzny na całości.
Reszta to tylko wylanie przestrzeni pomiędzy tak powstałymi "wałami" (bruzdami).

Wychodzi dość równo. I jeszcze jedno. Naprawdę, błąd odchyłu rzędu 1-2 mm na tak małej posadzce NIE ma większego znaczenia - to nie hala fabryczna!!!! Kładąc kafle bez problemu to zniwelujesz, nie nadużywając zbytnio zapasów kleju. Kładziesz książkowo, czyli z grzebienia 8-10 mm.

pozdro
picadoor

criss20ster
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2019, 13:46
Re: Poziomowanie posadzki w łazience

autor: criss20ster » 20 sie 2019, 19:39

A ja mam takie pytanie do Was.

Ja mam zakończona podłogę w łazience płytkami i teraz chce wyrównać posadzkę w przedpokojach i jako punk odniesienia mam własnie te płytki z łazienki. Tylko kwestia jest taka ze jak mierze sobie wysokość posadzki przedpokoju do wysokości płytek w łazience to momentami mam takie różnice https://i.imgur.com/hfj9qcQ.jpg panel ma grubość 8mm podkład 5mm czyli mamy 1.3 cm + równa posadzka i ja obrałem sobie 1 cm ze nadleje zęby wyrównać czyli robi się 2.3 cm cala wysokość tak żeby zrównać się z płytkami z łazienki. I teraz mam dylemat jak sobie i czym wyznaczyć własnie ten dystans a może coś źle obrałem jeśli chodzi grubość posadzki itd. Morze macie jakiś lepszy pomysł i czy zwykłym klejem do płytek tez mogę wyrównać ta posadzkę ?


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów