ocieplenie fundamentów

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 06 sie 2007, 15:23

Zamknąć to powinni Pan - boś niespełna rozumu.

Jak podaje Pan linka, to proszę nie wkłądać w usta słów przez nikogo nie wypowiedzianych.

Gdzie tam jest słowo o izolacjach zamkniętych? No gdzie?

Tam człowieku jest schemat !!! (jeśli rozróżnia Pan schemat od rysunku technicznego np.) który uśrednia właśnie (a tego podobno jest Pan przeciwnikiem) grubość izolacji, przy której dom spełni wymagania pod kątem izolacyjności cieplnej. Przy tych grubościach można tylko dać wiatroizolację od zewnątrz i paroizolację od środka i nawet nia dawać cegieł, bo ta grubość sama w sobie daje duży opór cieplny (patrz konstrukcja szkieletowa tzw. kanadyjska).

Nie ma słowa o zamykaniu!!!

Pana powinni zamknąć, ot choćby za szerzenie nieprawdziwych informacji.
follow the white rabbit...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 sie 2007, 16:22

FIZYKA rozumiesz FIZYKA. Tylko sucha i zamknięta izolacja jest skuteczna, oczywiście odpowiednio gruba JAK NA RYSUNKU. Tu słowa nie potrzebne. Niezamknięte izolacje termiczne to nie te czasy, nie te technologie. To poprostu kabaret z izolacji , fizyki i ludzi , którym takie coś wciskasz!!!. Jaką ma izolacyjność zakopana w gruncie płyta styropianu ??? Myślicielu drogi.

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 06 sie 2007, 17:35

jaka jest nasiąkliwość płyt np. XPS? i jak "zawilgocenie" struktury płyt zmieni się w czasie przy tej nasiąkliwości?
follow the white rabbit...

stakam
Aktywny
Aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 16 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Śląsk

autor: stakam » 07 sie 2007, 18:48

Panowie - trzymajcie się tematu. Jak się ma ten schemat do pytania na początku tematu?
Panie TB gdzie w istniejącym budynku zmieścisz pan izolacje grubości 30 cm? Jak już zabierasz głos to odpowiadaj na temat. Do Greena - gdyby fundament był wykonany jako płyta żelbetowa to pod nią można (i trzeba ) wykonać izolacje z XPS (najlepiej) odpowiedniej grubości ponieważ w przypadku osiadania takiego fundamentu osiada cały dom. Gdy wykonamy taką izolację tylko pod ławami to zawsze będzie osiadać ta ściana i od góry będa paskudne szpary.
stakam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 08 sie 2007, 8:30

Zgoda ! Pokazałem tylko jak powinno być. Panu Greenowi dom projektował zapewne ktoś po fizyce budowli, a po takim poprawiać jest niezmiernie ciężko lub niemożliwe. W/g mnie można postawić ścianki działowe stelaż wełna fermacell.
A Panie stakam Pan nie pisze, że mostkiem do gruntu "Przez nieocieplone fundamenty nie ucieka kosmiczna ilość tylko pewien procent" Bo to nie jest prawda, a wychodzą z tego często kosmiczne jaja! Już się tak paru "wkręciło" pisząc te bzdury z fizyki budowli. Nie % a kWh/m2 rocznie , gdyby Pan chciał zrozumieć temat to chętnie wytłumaczę.

Katarzyna O

autor: Katarzyna O » 08 sie 2007, 10:21

O la la!
Znowu mamroczesz chory człowieczku! Isover podał schemat - taki myślowy - i słuszny - oddający sens izolowania domów. To prawda że im grubsze ocieplenie to mamy mniejsze zużycie ciepła na ogrzewanie domku. Prawda jak nic! Ameryki nie odkrywasz i Isover też nie odkrywa. Wszyscy to wiemy. Ale musisz pojąć że schemat to nie projekt. W tym schemacie masz okna? Nie masz! To do dzieła i mamrocz chory człowieczku po co okna w domach? Nie będzie okien to będzie cieplutko. Izolacja po 40 cm pod fundamentami? Pięknie. Przestanie być pięknie jak zaczniesz robić projekt. Wtedy zwiesisz nos na kwintę jak ten Kuntakinte i się poddasz. Więc nie mamrocz głupot tylko weź się za jakiś projekt i wtedy pokażesz wszystkim jak w szczegółach będzie wyglądać zamknieta izolacja 40 cm.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów

cron