Jaki kocioł polecacie??

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 kwie 2007, 15:48

Proszę więcej spokoju i uważniej czytać tekst. Nie napisałem, że Pan napisał, tylko, że wtedy używano tych samych argumentów, by nie izolować, "olej jeszcze długo będzie najtańszym paliwem" . Kalka Pana wywodu to nie oznacza, że to Pana wywód!!!!
Co do wywalania z forum dyskusyjnego... Czasy gdy w dyskusji wszyscy się zgadzali na szczęście dawno mineły. Domy buduje się na wiele lat za duze pieniądze i budowanie na dziejsze normy jest nieporozumieniem, a budowanie pod normy z przed wielu lat to coś niepojętego. Dodam jeszcze raz izolacji i małego zużycie (poniżej 70kWh/m2 rocznie) energii nie da się połączyć z kotłowniami na paliwa stałe.
Wybór izolować czy ogrzewać należy oczywiście do klientów tylko czy pisze bzdury i nie ma wsztydu ten co radzi izolować i mało zużywać, czy ten co palić węglem i biomasami?
Po zrozumieniu tekstu, czekam na przeprosiny.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
kompromitacja

autor: Jarecki79 » 02 kwie 2007, 16:48

To już jest gigantyczna bezczelność z Pana strony, kompromituje się Pan publicznie, zaprzecza własnym słowom i jeszcze żąda Pan przeprosin?

Czy Pan jest poważny?

Cytuję Pana wypowiedzi, bo chyba ma Pan sklerozę:
1. O emeryturach:
"To Pan podpiera się potocznymi opiniami, a pisanie, że koszty nośników, przepisy, wysokość emerytur nie zmuszą nas do mieszkania w domach energooszczędnych to dość nierealna wizja! "

Nigdzie nie pisałem o emeryturach, to pierwsza sprawa.

2. Zarzuca mi Pan wypowiedź w roku 96:
"Szkoda, że w 96' nie było powszechnego internetu, bo bym podał kalkę Pana tekstu dotyczącą oleju opałowego który wtedy kosztował 60gr /L i.... długo jeszcze go nie zabraknie. "
Jeżeli odniesienie "kalkę Pana tekstu" skierowane w moją stronę nie dotyczy mojej osoby, to robi Pan ze mnie i osób na forum osoby ograniczone umysłowo.

Na dodatek wypiera się Pan wszystkiego i żąda przeprosin, bo tekst jest źle zrozumiany.
Na to to już kompletnie brakuje mi słów.

Ponadto w każdej mojej wypowiedzi podkreślałem sens ocieplenia domu. Nie chodzi o wybór czy grzać czy ocieplać, chodzi o to, aby zarówno ogrzać jak i ocieplić. Pan natomiast bez przerwy zarzuca,że namawiam do grzania zamiast docieplania.


Niech Pan wreszcie skończy z tymi bzdurami o nowej budowie, cały czas podkreślam, że wypowiadam się na temat domów 10 letnich i starszych, w których już jest ogrzewanie centralne i do którego ludzie szukają rozwiązania. Odpowiadam na zapytania dotyczące już istniejącego domu, który stoi od kilku lat i wyposażony jest w centralne ogrzewanie. Czy to do Pana dociera? Czy ma Pan klapki na oczach?

Pan powołuje się na brata i jego wydatki, przecież to jest kompletnie subiektywne. Może Pan wytłumaczyć jak to możliwe, że brat wydał 1900zł na ogrzewanie i zarobił na tym 1000zł, to jest bełkot intelektualny. Jak można wydać 1900zł zarabiając 1000zł?

1900zł za ciepły budynek w sezonie to żadna rewelacja, klienci, którzy mają średnio docieplone domy i opalają, czyli ogrzewają je ekogroszkiem wydają średnio między 1200-1600zł na sezon przy domach do 200m2. Gdzie tu jest zatem korzyść o której Pan pisze?

Odnośnie samych domów:
Specjaliści z Instytutu Techniki Grzewczej i Sanitarnej, oddział Kotłów Grzewczych w Łodzi obliczyli, co następuje:
1. Dobór kotła do większości domów (wartości uśrednione dla całego społeczeństwa)
a) dla domów budowanych przed 1990rokiem należy przyjąć średnią wartość obliczeniowego wskaźnika strat ciepła na poziomie 46,5W/m3 dla pomieszczeń o wysokości do 3metrów.
b) dla domów budowanych po 1990roku należy przyjąć średnią wartość obliczeniowego wskaźnika strat ciepła na poziomie 33,3W/m3.
Na tej podstawie dobiera się kotły na paliwa stałe do istniejących domów wyposażonych w centralne ogrzewanie. Nie dyskutuje o sensie centralnego ogrzewania w nowo budowanym domu w/g proponowanej przez Pana technologii, proszę to sobie nareszcie zakodować. Ostatni raz podkreślam, że być może Pana technologia jest lepsza dla nowo budowanego domu, są jednak też inne alternatywne rozwiązania niekoniecznie droższe od tego co Pan proponuje. Na pewno zapewniają niezależność od dostaw energii z zewnątrz w postaci prądu.

O samych domach i technologii ich budowania dane są następujące:
1. Domy 1967-1985 260kWh/m2
2. Domy 1985-1992 170-180kWh/m2
3. Domy 1993-1997 140kWh/m2
4. Domy po 1998 <100kWh/m2


Skąd Pan zatem bierze te bzdury o budowaniu domu zużywającego powyżej 200kWh/m2 w dniu dzisiejszym, powyżej 200kWh/m2 to domy kompletnie historyczne.

Wszyscy po naszej dyskusji widzą z jaką osoba mają do czynienia czytając wypowiedzi T.B. w tym konkretnym przypadku.

Jeszcze raz nie pozostawiając cienia wątpliwości podkreślę:
ODPOWIADAM NA ZAPYTANIA DO ISTNIEJąCYCH DOMóW Z CENTRALNYM OGRZEWANIEM, ZALECAM ZARóWNO OGRZEWANIE JAK I DOCIEPLENIE DOMU, NADAL CZEKAM, żEBY łASKAWIE OPISAł PAN SWOJą TECHNOLOGIę A NIE TYLKO OBRAżAł WSZYSTKICH NA FORUM. Apeluję o fakty, nie o plotki i mity, rozumiem,że jest Pan emocjonalnie związany ze swoją pracą, ale nie upoważnia to Pana do obrażania innych.

Jarecki79
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 kwie 2007, 17:21

Po co pisac o zabytowych techologiach. Od lat nie liczy sie mocy kotłów do domów, to jakeś zabytki. Liczyło się tak do 90' wtedy płaciło sie za ciepło wytworzone a nie odebrane. Teraz jest automatyka . szkoda , że nie rozumie Pan zależności ogrzewanie izolawanie, automatyka. Ale nadrobimy. Przedewszystkim izolacja to nie ocieplenie. A domów zużywających poniżej 100kWh/m2 ocieplając się nie osiągnie nawet przy niecentralnym ogrzewaniu. Moze na początek coś starszego http://www.instalator.pl/archi/mi11(15)/46.html http://www.instalator.pl/archi/mi11(15)/47.html http://www.instalator.pl/archi/mi11(15)/48.html
Może Pan napiasć ile kWh mamy z ekogroszku za 1600zł?
Muszę lecieć do jutra. Co to jest izolacja może Pan zobaczy na stronie. lub w podręzniku fizyki. Nie mylić z "fizyką budowli"

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 kwie 2007, 17:22

Nie otwiera się bezpośrednio , trzeba kopiować cały skrót.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
brak mi sił

autor: Jarecki79 » 02 kwie 2007, 18:26

Brak mi sił na dyskusje z Panem, ja piszę o jednym, a Pan odpisując znowu gdzieś na boki skacze.


W dodatku podważa Pan opinie środowisk naukowych tj. Politechnik oraz Instytutów, podważa Pan badania niemieckie, samemu powołując się tylko i wyłącznie na jedną rzecz.
Nie wracajmy już zatem do tego tematu.

Gdzie natomiast napisałem, że przy docieplaniu osiągnie się 100kWh/m2 w starym domu? Znowu wciska mi Pan w usta kłamstwa!

Ile razy można pisać,że nie znam się na budowaniu domów, dla mnie docieplanie istniejącego domu ma sens i po raz 100 mówię, nie dyskutuję o nowo budowanym domu i izolacji nowego domu. DLACZEGO NIE POTRAFI PAN ZAKODOWAć, żE CHODZI MI O DOMY 10LETNIE I STARSZE, W KTóRYCH JUż JEST CENTRALNE OGRZEWANIE, WSZYSTKO CO PISZE DOTYCZY TYCH WłAśNIE BUDYNKóW.

Przytoczyłem z danych,że domy budowane po 1998roku zużywają <100kWh/m2 i w takich domach stosuje się także ogrzewanie centralne, O CO ZATEM PANU CHODZI??

Podam Panu konkretny przykład klienta, który ma dom wybudowany nową technologią, doskonale docieplony, powierzchnia 260m2, położenie niedaleko Lipna, kocioł z podajnikiem tłokowym spalił mu tej zimy niecałe 2,5tony ekogroszku, średnia cena to 460zł/tonę. Sam może Pan wyliczyć ile ten konkretny człowiek wydał na ogrzanie takiego budynku.

Z innej bajki - kocioł typowo miałowy 30kW, dom 160m.kw, niedaleko Kluczborka, 2,7tony miału na obecny sezon, przy cenie około 290zł za tonę miału. Sterowanie z podłączonym panelem pokojowym obniżającym koszty ogrzewania i zapewniającym stały komfort cieplny powietrza w pomieszczeniu. Czy to jest drogo za ogrzewanie??

Odwrotne sytuacje też mają miejsce, tzn. możliwe jest nawet zużycie 8ton miału na taki sam dom przy słabo ocieplonym budynku.

Jeżeli chodzi o wyliczenie kosztów ogrzewania, podaję wzór i dane paliw:
węgiel kamienny (również ekogroszek) 26-30000 kJ/kg
klasyfikowany miał węglowy 22-24000 kJ/kg
drewno suche 14-16000 kJ/kg (wilgotność do max. 20%)
olej opałowy 46000 kJ/kg
gaz ziemny 35000 kJ/m3
gaz płynny 23000 kJ/kg

jeżeli 1kJ/kg = 3,6W
to koszt uzyskania 100kWh energii cieplej obliczymy ze wzoru:
K= Cj * 360000/Qw * S
gdzie:
Cj - cena jednostkowa paliwa [ zł / kg ]
Qw - wartość opałowa paliwa [ kJ / kg; kJ / m3 ]
s - sprawność kotła [ % ]

Sprawność kotłów miałowych to granice 80 nawet do 90%. Średnio proszę przyjąć raczej 80-82%
Sprawność kotłów z podajnikiem na ekogroszek to 85 do nawet 92%. Średnio raczej 85-87%.

Teraz każdy może obliczyć, ile średnio wynosi koszt produkcji ciepła stosując dany nośnik energii.

Na spokojnie już po emocjach dzisiejszych dyskusji jeszcze raz podkreślam, na rynku jest miejsce zarówno na Pana pomysł przy budowaniu domu od podstaw, jak i na technologie oparte na centralnym ogrzewaniu dla domów starszych, jak i obecnie budowanych.

Wybór jest ogromny i klient decyduje na co wyda swoje pieniądze. My jako producenci dbamy, aby wyroby sprzedawane na rynku spełniały wymogi obowiązujących przepisów i norm.

ps. Automatyka w kotłach na paliwa stałe poczyniła ogromny krok na przód w ostatnich 2 latach.

Pozdrawiam serdecznie.
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
podał Pan przykłady, które potwierdzają moje opinie!

autor: Jarecki79 » 02 kwie 2007, 20:22

Najśmieszniejsze jest to, że pierwszy link do muratora potwierdza moje opinie, to już jest nawet zabawne! :D

http://www.instalator.pl/archi/mi11(15)/46.html
W dodatku zarzuca mi Pan historię, a artykuł jest z 1999roku!! To dopiero laba jest!!


Zacytuję, bo nie każdy chce otwierać linki:
"Które tańsze. Biorąc pod uwagę tylko koszt wytworzenia ciepła, to najtańsze jest ogrzewanie węglowe...."

Historyczna sprawa to stwierdzenie,że ogrzewanie węglowe jest niesterowalne, dzisiaj jest kompletnie sterowalne łącznie z elektronicznymi panelami pokojowymi lub tzw. pogodówką oraz osobną obsługą Ciepłej Wody Użytkowej. Dysponując odpowiednią kwotą możemy mieć nawet fanaberie co do określonej temperatury spalin w kotle węglowym, ma to sens, ale przy dużych inwestycjach, tj. w moce ponad 1Mw.

i dalej "dlatego coraz częściej sięgamy po ogrzewanie elektryczne, na tak zwane okresy przejściowe , kiedy nie opłaca się włączać systemu centralnego"

A no i początek:
"Rośnie liczba klientów kupujących[b] oba systemy grzewcze, centralne jako podstawowe i jedną z odmian niecentralnego, jako dodatkowego, na tak zwane okresy przejściowe"[/b]
To teraz podał Pan doskonały przykład, z radości skaczę pod sufit! Centralne generalnie jest tańsze, najtańszy nośnik to węgiel a prąd tylko jako ogrzewanie dodatkowe na okres przejściowy. :D Humor mi się wybitnie poprawił!
W dodatku napisane jest,że artykuł podlega dyskusji!!

AHA DALEJ OCZYWIśCIE Są WYWODY, żE TYLKO IZOLACJA ITD. NIESTETY ZAPOMNIAł PAN DODAć, żE TO PAN JEST AUTOREM TEGO ARTYKUłU! ZNOWU KOMPLETNY BRAK OBIEKTYWIZMU I BIJąCY SUBIEKTYWIZM. Chyba jest Pan w sobie zakochany!! Ale się ubawiłem.....

Dobra, to tylko na wesoło, bo oczywiście dalej są Pańskie wywody, które można wyczytać w każdym miejscu na tym forum. Jak można przytaczać własne cytaty jako wiarygodne i obiektywne źródło? Fajnie, że napisał Pan artykuł do gazety, ale to wszystko tylko potwierdza tezę, że jest Pan osobą subiektywną, której w pozytywnym sensie, zależy na promocji swojego pomysłu. Świadczy to o tym, że jest Pan osobą bardzo związaną emocjonalnie ze swoją teorią i w żadnym wypadku nie należy brać Pańskich uwag w tym temacie jako obiektywnych.


Dodatkowo powiem tylko,że kotły węglowe są bardzo precyzyjnie sterowane, w dniu dzisiejszym histereza regulacji z dokładnością do 0,1st.C. Technologia idzie do przodu Panowie! Nie tylko fizyka się liczy, jest jeszcze technologia, chemia i zdrowie.

Nawiasem do samego ogrzewania podłogowego:
Drodzy Państwo, ogrzewanie podłogowe jest wygodne, ale nie jest zdrowe, nie zalecane jest w żadnym wypadku tylko ogrzewanie podłogowe np. w sypialni. W skrajnym wypadku śpiąc i nie ruszając się wcale, możemy udusić się własnym produkowanym CO2, podłogowe bowiem nie wywołuje ruchów powietrza. Dlatego w pomieszczeniach, gdzie jest tylko podłogowe osiada więcej kurzu, spróbujcie Państwo położyć psa spać w zamkniętym pomieszczeniu z samą podłogówką, zobaczycie co będzie piesek robić....

Dodam tylko zupełnie poważnie, na rynku jest miejsce zarówno na nową budowę w/g zaleceń Pana T.B. jak i na nasze starsze domki, które są systematycznie docieplane i w których pracuje niezawodne centralne ogrzewanie. Trochę luzu i miejsca na produkty alternatywne szanowni Państwo!! Nowe domy także budowane są z centralnym ogrzewaniem czy gazowym, czy olejowym, czy na paliwa stałe. Głowy do góry mili Państwo, jest miejsce dla każdego!

Pozdrawiam :D
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 03 kwie 2007, 6:14

Jarek może nie rozumie co to 100kWh/m2 rocznie, Bo podaje, że tak się buduje po 1998 roku. Podaje też sprawność kotła do obliczeń. Przecież mowa jest o zuzyciu i emisji CO2 a nie o tym ile chałupa z pieca odbierze.
ponapisywałeś dużo wzorów, ale ominołeś sedno. Mam dom 150 m2 po 1998 czyli jak jest zbudowany by zużywał poniżej 100kWh/m2 czyli np 90. Podaj konkrety Izolacja jaki piec ...
--np
-roczne zużycie energii elektrycznej ( bo chyba zużywasz prąd) 2000kWh, bo rachunek za rok był 760zł
-ekogroszekowi zostało 11500 kWh co odpowiada spaleniu ...... kg ekogroszku
PRZEJDZIE TO CZY NIE?
Może czytelnicy forum jak się dowiedzą ile kg ekogroszku dom 150 m2 zużywa budowany po 1998 roku wszyscy przejdą na eko groszek.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 03 kwie 2007, 10:02

"Dodatkowo powiem tylko,że kotły węglowe są bardzo precyzyjnie sterowane, w dniu dzisiejszym histereza regulacji z dokładnością do 0,1st.C. Technologia idzie do przodu Panowie! Nie tylko fizyka się liczy, jest jeszcze technologia, chemia i zdrowie. "
Po co krzyczeć, piszemy o automatyce pokojowej i strefowej a nie kotłowni.
Pytania :
Czy Pan wie kiedy u nas zabronią palić węglem?
Czy Pan wie, że w ciągu 5 lat koszt tego paliwa nie wzrośnie relatywnie np 5 razy?
Czy Pan się orientuje jak zbudować i czym ogrzać dom zużywający do 100kWh/m2 rocznie, bo ja takowego w materiałch ITB do tej pory nie znalazłem, choć jak Pan pisze są od 98'
Czy Pan wie kiedy i u nas wprowadzą 40kWh/m2 rocznie? I jak przy 40 czy nawet 70 kWh/m2 roczinie zachowuje się kotłownia węglowa.
Czy zmieści się Pan z kosztami pełnymi (kotłownia z automatyką i układem zasilania, podłogowe z automatyką w łazienkach, grzejniki z automatyką w pokojach, komin, projekt , odbiór konserwacja....) na dom 150m2 w 5 000 zł brutto(22%)????????

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
EEE

autor: Jarecki79 » 03 kwie 2007, 17:19

I jak tu z Panem rozmawiać??

Zaczynam traktować to jako wielki żart z Pana strony, a osobę jako maskotkę całego forum.

Spokojnie i to na luziku mieszczę się do kwoty 4000zł brutto razem z kotłem całodobowym wyposażonym w sterownik z termostatem awaryjnym, panelem pokojowym z funkcją obsługi wody na kotle z poziomu pokoju lub 2 trybem- utrzymanie stałej temperatury powietrza w pomieszczeniu, w tym trybie działanie panelu pokojowego wpływa na odpowiednie wysterowanie głównego sterownika kotła.... Na życzenie mogę gratis dorzucić obsługę dodatkowo Ciepłej Wody Użytkowej.....

Non stop wraca Pan do tego samego, węglem zabronią palić, kominy zaplombują, to się robi już śmieszne, tyle razy to wyjaśniałem a Pan dalej to samo pisze.

Ubawił mnie Pan przedostatnim postem, podał Pan nie lada źródło!! Zarzuca mi Pan stare dane, a pochodzą (moje dane) z lat 2003- marzec 2007, jeżeli to jest stare, to jak mam odebrać Pana dane z roku 1999?? Trochę to epoką kamienia łupanego trąci... W innych postach odradza Pan kategorycznie korzystanie z projektów MURATORA, a tym czasem sam Pan pisze do tej gazety artykuł....

To jest jedna wielka komedia!! :D

Zdaje Pan sobie sprawę, że o tych wszystkich rzeczach pisze Pan już ponad 8lat, a tu o zgrozo dalej mamy węgiel, gaz, olej i centralne ogrzewanie??? I nikt nie garnie się do zatkania kominów....

Wie Pan,że poważna firma Viessman przejąła ostatnio większość udziałów firmy Köb & Schäfer GmbH, producenta systemów grzewczych na biomasę. Tym samym firma Viessmann umacniła pozycję lidera na rynku kotłów na paliwo drewnopochodne.
Poprzez zakupienie pakietów kontrolnych w dwóch, do tej pory silnie konkurujących ze sobą firmach, koncern Viessmann pragnie wykorzystać pozytywną energię zgromadzoną w rywalach i zbudować w rejonie Vorarlberg (Austria) silne centrum projektowo-produkcyjne kotłów na biomasę.
Chce mi Pan teraz wmówić,że firma Viessman g.wno wie, że zaraz się zdziwi jak w Europie zaczną plombować kominy??? Zakładam,że zapewne Viessman nie ma działu badawczego i napewno po rozmowie z Panem nie wchodzili by w temat kotła na paliwo stałe...

Traktuję Pana jako maskotkę forum, bo na żadne moje pytania Pan nie odpowiedział, potrafi Pan tylko dopytywać i podważać poważne badania i opinie różnych środowisk naukowych i badawczych. Odważył się Pan zanegować,że w Europie następuje nawrót do paliw stałych...

Od 8lat (może więcej, ale jako datę startową biorę Pański artykuł z MURATORa) próbuje Pan wciskać,że era węgla, gazu i oleju to koniec i że tylko plombowanie kominów nas czeka.

Dostrzegam tu powiązanie 3postaci:
1. Fantasta - trochę tutaj klimat Stanisława Lema widzę i roztaczanie wizji szklanych domów z pewnej lektury szkolnej. Fantastyka o plombowaniu kominów i jedynie słusznej technologi....
2. Narcyz - nie przyznaje się Pan do błędów, na poważne dane reaguje Pan emocjonalnie wciskając mi w usta słowa, których nigdy nie powiedziałem, podaje Pan jako cytat własny artykuł, oj widzę tu elementy własnego uwielbienia... :D
3. Autokrata - najchętniej wydać rozkaz wyburzenia wszystkich domów w Polsce i budowania ich tylko w/g jedynej słusznej koncepcji autorskiej, bez komina oczywiście.

ten element 40kWh/m2 robi się nudny, wygląda to jak słynne " Balcerowicz musi odejść" pewnego polityka.

Czy naprawdę nie dociera do Pana, że interesują mnie tylko domy 10,20 i 30letnie, w których jest centralne ogrzewanie i do których polecam konkretne rozwiązanie??

Żeby było bardziej komicznie, cały czas podkreślam,że Pana technologia jest być może lepsza dla domów nowo budowanych a Pan cały czas dyskutuje ze mną na ten temat doprowadzając mnie już wręcz do śmiechu. Sam Pan pod sobą dołki wykopał, a ja nie negowałem i nadal nie neguję,że Pana technologia jest być może lepsza dla domu nowo budowanego.... :D

Pozostając w doskonałym humorze pozdrawiam
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Na poważnie

autor: Jarecki79 » 03 kwie 2007, 18:00

Podsumowując i kończąc żarty:

Naprawdę nie dyskutuję o budowie nowego domu, bo nie jestem budowlańcem. Polecam tylko rozwiązanie do domków 10,20 i 30letnich. Dla domów, w którym jest centralne ogrzewanie i dla których ludzie szukają pomocy w postaci kotła gazowego lub węglowego, zmieniają stary na nowy. To było bowiem głównym punktem naszej dyskusji i niepotrzebnie schodzimy na boczne tory.

I całkiem poważnie piszę, zajmujemy się produkcją kotłów na paliwa stałe, nie budujemy kominów, bo one są już w domach, do których towar dowozimy. Automatyka jest na życzenie, tj prosta, bardziej skomplikowana z termostatem awaryjnym i panelem pokojowym lub oparta o strefy czasowe. Tak jak pisałem na początku dyskusji, czystość spalin z kotła węglowego może być na porównywalnym poziomie jak kotła gazowego. Nie wtrącam się w dziedzinę budowy nowego domu, bo mnie to nie dotyczy, dyskusje ciągnąłem, bo stawia Pan dużo nieprawdziwych tez o węglu i zatykaniu kominów.

Proszę tylko o trochę akceptacji dla innych alternatywnych pomysłów doboru ogrzewania czy też budowania nowego domu, nie można ludziom narzucać tylko jednego, jedynie słusznego rozwiązania. W Europie naprawdę znakomitą większość stanowią domy oparte na centralnym ogrzewaniu, co podawałem w danych wcześniej publikowanych przez STERN. Trochę wyluzowania i akceptacji, o nic więcej nie proszę...


Dane do domów po 1998roku (100kWh/m2) są podane za firmą dom pasywny, która współpracuje z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Metalplast.

Jeszcze raz zupełnie poważnie dodaję, nie wątpię,że Pana technologi jest lepsza dla domów nowo budowanych. Ludzie mają jednak prawo wyboru sposobu ogrzewania i nikt nie będzie plombował kominów. Spaliny z węgla spełniają w nowoczesnych konstrukcjach wymogi stawiane przez Polskie i Europejskie normy i przepisy.

Podkreślam to bardzo wyraźnie nie zajmuję się budową domów... Produkujemy kotły, wiem jakie są trendy w europie odnośnie źródeł ogrzewania, wiem jakie firmy liczą się na rynku kotłów gazowych czy olejowych, nie wkraczam w obszar budowania domu. Tylko w tym wymienionym obszarze staram się coś doradzić.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych i spokojnych Świąt oraz dużo radości i mokrego dyngusa.
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

pawelk0
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2010, 23:47
Re: Jaki kocioł polecacie??

autor: pawelk0 » 19 maja 2011, 1:36

Nie rozumiem dlaczego ludzie mysla jeszcze o kotlach innych niz na ekogroszek. Przeciez tutaj wlasnie jest kluczowa sprawa oszczednosci. Trzeba isc z duchem czasu, ja wydalem troche wiecej na kociol na pelet (CHT) ale zalezy mi wlasnie na oszczednosci i wygodzie bo pelet sie nie syfi tak jak ekogro.

przemasboss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2011, 8:51
Re: Jaki kocioł polecacie??

autor: przemasboss » 23 cze 2011, 20:35

Ja też mam kocioł firmy Zębiec na groszek i pellet. Jak na razie nie narzekam, sprawuję się dobrze. Jest to kocioł z podajnikiem a więc wygoda z nim idzie w parze.

mariusz2008
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 27 lis 2008, 21:25
Re: Jaki kocioł polecacie??

autor: mariusz2008 » 26 cze 2011, 16:17

Witam , mam na sprzedaz kociol defro eko 28 kw z podajnikem na ekogroszek uzywany od 2008 roku wedlug mnie zaduzy dlatego sprzedaje zainteresowani moga pisac na priva

AnTonik
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 12:44
Re: Jaki kocioł polecacie??

autor: AnTonik » 29 cze 2011, 11:17

Tak chodzę po wątkach i doczytuję co mówicie o Zębcu. A jak wyglądają koszty? Nie zjedzą mnie?

tombek
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 23 sty 2010, 23:45
Re: Jaki kocioł polecacie??

autor: tombek » 30 cze 2011, 2:28

ja bym się tym Zębcem nie sugerował, mają słabszy serwis od np. Cichewicza


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów