Jaki kocioł polecacie??

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Wyjaśnienie

autor: Jarecki79 » 29 mar 2007, 15:14

Szanowny Panie, uwagi, które Pan zgłasza są cenne, ale nie są prawdziwe. Jasne,że w niektórych krajach mogą obowiązywać ostre normy dotyczące albo czystości spalin albo wielkości frakcji w spalinach. Nie można natomiast bezpośrednio i wyraźnie powiedzieć,że kocioł na węgiel jest brudny i nie jest ekologiczny. Zeby czegoś zabronić trzeba coś najpierw udowodnić. Zapewniam Pana, że już w Polsce jest opracowana technologia przez Politechnikę (celowo nie wymieniam nazwy), która pozwala kotłom na paliwa stałe przejść nawet najostrzejsze kryteria badań na czystość spalin. Wymyślony został specjalny filtr i poprostu jak przyjdzie takie zaostrzenie przepisów dodatkowym elementem kotła na paliwa stałe będzie specjalny filtr. Kocioł nie będzie bezpośrednio podłączony w komin, tylko w ten filtr. Czystość spalin z filtra jest na porównywalnym poziomie jak kotła gazowego. Zatem spokojnie i bez paniki.

Co do samej technologii gazu, oleju czy węgla, wszystkie są przestarzałe i w przyszłości muszą ustąpić miejsca. Zasoby gazu w Europie są na jakieś 70lat, węgla na około 300lat, zgadzam się, że w czasie węgiel zdrożeje, ale zapewniam,że to samo będzie dotyczyć gazu i oleju. Skoro gazu jako źródła jest mniej w dłuższej perspektywie czasu będzie jeszcze droższy od węgla.

W Europie obserwuje się wielki powrót do paliw stałych, ale pozyskiwanych z nowych źródeł. Największą popularnością cieszą się tzw. pellets pozyskiwane z różnych źródeł, tj. wierzba energetyczna, makuch rzepakowy i kilka innych roślin energetycznych, pellets produkowany jest także z rozbiórek, tj. mielone są drewniane ramy okien z rozbiórek starych domów. Istnieje też zainteresowanie produkcją paliw ze słomy i zboża w postaci brykietów wielkości butelki od 0,5litrowego napoju. W Polsce podobno do 15kwietnia istnieją dopłaty do hektara, jeżeli 100% produkcji przeznaczone zostanie na cele energetyczne, podobno dopłata wynosi do 200Euro do hektara, nie wiem dlaczego nikt o tym głośno nie mówi. Nie jestem rolnikiem dlatego nie interesują mnie szczegóły tej dopłaty, może jest ona na skalę całej UE. Islandia bierze poza tym udział w ciekawym projekcie, maja plan do któregoś roku produkować ciepło z wodoru, technologia podobno jest prosta polega na rozszczepianiu cząstek wody na wodór i dalej w jakimś katalizatorze ma dochodzić do zderzenia cząstek wodoru z cząstkami tlenu, efekt uboczny powstaje woda, efekt podstawowy produkowana jest energia. Pomysłów na daleką przyszłość jest dużo więcej, rozpropagowanie biomasy, kombinacje solar+gaz lub + biopaliwo lub +pellets itd.

Żyjemy jednak w Polsce i zapewniam,że jeszcze długo najbardziej popularny będzie węgiel a w dużych miastach oczywiście gaz i olej.

Pozdrawiam
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 mar 2007, 15:40

To czemu UE zabroniła dotować wierzbę energetyczna? To jedno, drugie, będzie obowiązywało, jak w Europie 40kWh/m2 rocznie a tego centralnym ,i to niezależnie od nosnika (nawet gazem),nie da sie uzyskać nawet w dobrze izolowanym domu.
Kolejna sprawa to co zrobić gdy ekegroszek podrożeje relatywnie 5 czy 8 razy a dom jest nieizolowany. Niemożliwe??? A ja jak dziś pamiętam takie same dykusje z 96' ---Po co izolować? zakopać zbiornik kupić buderusa i się nie przejmować olej jest po 60gr!!
Czy teraz ci w nieizolowanych domach z zakopanym zbiornikiem i błękitnym buderusikiem nie maja zmartwień????? Podwyzki cen wykluczali!
Mój brat ma dom 150 m2 po sześciu latach najwyższy rachunek roczny (12 miesiecy ) za wszystko nie przekroczył 2000 zł

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Plotki

autor: Jarecki79 » 29 mar 2007, 17:18

Szanowny Panie proszę to oprzeć na faktach a nie plotkach i mówieniu co ma być. Dotacje są, trzeba jednak jak zwykle szukać szczegółów. Dotacje o których mówiłem do hektara produkcji przeznaczonej w 100% na cele energetyczne istnieją, informacje w tym zakresie otrzymaliśmy na szkoleniu 13marca.2007roku, informacja była przekazywana przez pracowników firmy ASKET, zapraszam na stronę www.asket.pl Jeżeli o czymś się pisze należy przytaczać fakty, a nie straszyć polegając na plotkach. Zgadzam się, że należy docieplać domy, przynosi to naturalnie korzyści. Proszę jednak nie straszyć i nie panikować.

To tak jak z normą euro1,euro2 itd w samochodach, nowe auta muszą spełniać aktualne normy, natomiast nikt nie kasuje starych i nikt w Polsce nie płaci za starty ekologiczne np posiadając golfa II. Nie popadajmy w paranoję.

Zapewniam Pana,że w Niemczech nadal sprzedaje się kotły na drewno i węgiel, przytoczę Panu ile:
Preferowane źródła energii, badana populacja ogół obywateli od 14roku życia,około 63,51mln osób dane w procentach:
węgiel, koks, brykiety, drewno
Źródło trend profile, materiał przygotowany przez Dipl.Designer H-G.Piorek

Tak samo sprzedaje się kotły na paliwa stałe w Anglii i innych krajach europejskich.

Powiem Panu więcej, normy ekologiczne dotyczące sprawności kotła tzw. europejskie są mniej restrykcyjne jak nasze krajowe badania na tzw. atesty ekologiczne przeprowadzane w renomowanych polskich instytutach. W Polsce możemy się czuć bezpieczniej jeżeli chodzi o obsługę kotła. Jesteśmy jedynym krajem europejskim, w którym kotły na paliwa stałe muszą bezwzględnie pracować w układach otwartych. Jest to naturalnie wymóg bezpieczeństwa na wypadek zagotowania wody w kotle.

Prawo europejskie jest poza tym mocno dziurawe, jeżeli chodzi o kotły na paliwa stałe, otóż kotły do mocy 350kW czy 300kW mają spełniać wymogi normy EN 303-5, natomiast inne wymogi i bariery ekologiczne dla naszego kraju są określone tylko i wyłącznie dla kotłów o mocy ponad 1MW, jak zatem widać jest kompletna dziura dla kotłów między mocą 350 a 1MW. Przytoczył bym dokładnie w/g aktualnie obowiązującego prawa, ale nie chce mi się grzebać w papierach. Zatem jeszcze raz powiem BEZ PANIKI.

Węgiel, drewno,a w dużych miastach gaz i olej będą jeszcze długie lata na tzw. topie.

Pozdrawiam
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
uzupełnienie

autor: Jarecki79 » 29 mar 2007, 17:21

Przepraszam, z rozpędu nie napisałem ile tych kotłów na paliwa stałe jest w Niemczech, otóż jest to podobno 7% w/g cytowanych badań.

Pozdrawiam serdecznie
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 mar 2007, 17:40

Bardzo trafnie Pan to ujął ::::"To tak jak z normą euro1,euro2 itd w samochodach, nowe auta muszą spełniać aktualne normy, natomiast nikt nie kasuje starych "
Pytanie w temacie jest jaki kocioł w nowym domu, więc analogia do samochodów jest jak najbardziej trafna a wniosek ŻADEN KOCIOŁ, bo domu muszą spełniać....
W starych samochodach osobowych palących 30 l/100km nikt kontrolować spalin nie będzie musiał bo będą stały w muzeum lub na złomie. Nie piszę tu o czystości spalin, co Pan chce zasugerować, podpierając się atestami, a o ich ilości! O emisji najczystrzego nawet CO2 w dużym nadmiarze.
Nawet najnowszy super ekonomiczny silnik spali dużo w karoseri z lat 30', A wkładanie silnika z lat 30" do nowoczesnych karoserii też niewiele pomoże. Nie da się pogodzić domów enrgooszczędnych , izolowanych z kotłowniami na gaz a co dopiero na paliwa stałe. Mogę Pana zapewnić, że niezależnie od przepisów, budowanie dziś domu zużywającego ponad 70kWh/m2 rocznie (polskie zalecenia) to akt wyjątkowej odwagi lub świadectwo braku wyobraźni.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Nie rozumiem, promuje Pan swoja firmę czy o co chodzi

autor: Jarecki79 » 29 mar 2007, 18:15

Sugeruje Pan, że emisja jest z każdego kotła? Kotła na paliwa odnawialne biomasę czy drewno to tzw. zerowa emisja, wytłumaczę dlaczego. Otóż jak drzewo rosło jadło sobie CO2, jak zostało przetworzone na np. pellets i spalone oddało do atmosfery to samo CO2, jest to tzw. zerowa emisja. Zapewniam Pana, że możliwości jest naprawdę cała masa, my jako producenci kotłów węglowych również mamy spore moce rezerwowe jeżeli chodzi o technologię i czystość spalin i może się Pan zdziwi, ale technologicznie spaliny gorące można także po raz kolejny pozyskać do procesu palenia a dym wydobywający się z komina może być z punktu widzenia technologii niewidoczny. Możemy znacząco technologicznie podnieść jakość spalania, obniżyć niemal do zerowych wartości wiele parametrów emisyjnych i pewne rzeczy ponownie przetwarzać. Kto jednak za to zapłaci. Wymogi są konkretne, ja rozumiem i wiem, że są tzw. domy ekologiczne, ale nie każdego jeszcze na to stać. Nasz kraj nie jest mocarstwem a większość ma domy 10,20,30letnie i starsze.
Budując dzisiaj dom też myślałbym w miarę możliwości o najnowszych technologiach, niestety nie wszystkich na to stać. Chciałbym, aby nowy dom miał minimalne straty ciepła, najlepiej same solary i ciepło z gruntu i jakiś kominek do dekoracji, może jakiś inny typ fajnego ogrzewania, pewnie są ludzie których na to stać.

W Unii trwają gorące dyskusje na temat powrotu do paliw stałych odnawialnych, ale proszę się nie bać na 100% znajdzie się też na rynku miejsce na Pana produkty. Może to do czego Pan zachęca będzie standardem za 15lat, a może wyjdzie jakaś inna nowsza i lepsza technologia jak np. ciepło z wodoru.

Na rynku jest napawdę miejsce dla każdego produktu, a centralne ogrzewanie jest naprawdę bardzo popularne zarówno w Polsce jak w Niemczech czy Holandii.

Powołam się tu ponownie na niemieckie badania:
Centralne ogrzewanie 66%
Ogrzewanie podłogowe 34%
Grzejniki ścienne 17%
Ogrzewanie kondensacyjne 11%
Ogrzewanie etażowe 9%
Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne 6%
Pozostałe 3%
Zadane pytanie:
Jakie rodzaje ogrzewania brałbyś pod uwagę myśląc o tym, jak chciałbyś mieszkać?
Badanie Trend Profile "STERN"

Zarzuci Pan teraz Niemcom, że są niedouczeni i że nie powinni tak mieszkać i tak ogrzewać?

Jaki ma zatem wyciągnąć wniosek, Niemiec może budować domy z centralnym ogrzewaniem a Polak nie??

Naprawdę bliżej ziemi trzeba chodzić, ufam,że Pana technologia jest lepsza, ale nie jest bardziej popularna i zapewniam nie będzie jedyna. Dla każdego jest miejsce na rynku i każdy ma prawo wyboru, żyjemy w wolnym kraju.

Pozdrawiam
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 mar 2007, 8:32

Po co te frazesy??? Przecież dom zużywający 40 kWh/m2 rocznie emituje mniej CO2 niż dom zużywający 200kWh/m2 rocznie. Powołuje się Pan na historyczny bilans CO2, a dzisiejszy bilans. Przecież dziś jest walka o zmniejszenie emisji . Niemcy... niech Pan tam suche liście zgrabione spali .... Przecież Niemcy pod względem energoszczędnych domów są sporo za nami, TAM TEŻ JESTOGROMNE I SILNE LOBBY GRZEWACZO INSTALACYJNE, DLA KTÓREGO IZOLACJA I DOMY 40kWh/m2 ROCZNIE TO STRYCZEK
Pisze Pan o najnowszych technologiach i że kogoś nie stać. Przecież dom zbudowany zgodnie z najnowszymi techologiami jest znacznie tańszy w budowie, zdrowszy i badziej komfortowy. Skąd Pan ma informacje, że dom zużywający 40 kWh/m2 jest droższy??????????????????????????????? Po co pisać jak sie nie zna i nie ma doświadczenia???

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Dalej pisze Pan to samo

autor: Jarecki79 » 30 mar 2007, 8:48

Nie podaje Pan żadnych faktów, przytacza Pan cały czas jeden frazes bez poparcia jakimkolwiek wyliczeniem czy cytatem. Pisząc odpowiedzi przytaczałem źródła, na to wykluczył Pan Niemcy,że są teraz za nami. Odpowiem dalej, w Austrii jest klaster metalowy, w którym są producenci kotłów na paliwa stałe i produkują i sprzedają kotły na drewno i pellets. Domy w Austrii również buduje się głównie z centralnym ogrzewaniem. Na życzenie mogę wysłać zdjęcia z wizytacji tych fabryk, braliśmy udział w szkoleniu w ubiegłym roku. Też mi Pan teraz powie,że w Austrii wszystko jest przestarzałe i że źle domy budują?
Jako ciekawostkę podam,że również domy w Holandii w ogromnej większości oparte są na centralnym ogrzewaniu z małą różnicą, otóż większość kotłów gazowych jest na strychu i ogrzewanie schodzi z góry na dół, co jest unikatowe w skali Europy.

Z Pańskich wypowiedzi odnoszę wrażenie,że jest Pan jakimś projektantem lub budowlańcem, nie wie Pan wszystkiego i proszę nie traktować siebie jako alfę i omegę. Naprawdę trochę samokrytycyzmu. Nie wątpię, że na swojej robocie zna się Pan doskonale, nie wie jednak Pan wszystkiego o ogrzewaniu i technologiach, dlatego proszę nie straszyć,że węgiel, gaz i olej zaraz będą zakazane i wycofane, bo to jest nieprawda.

Jeszcze raz mówię, ufam,że Pana technologia jest lepsza od obecnie stosowanej, jednak najpopularniejsze jest centralne ogrzewanie oparte na gazie, oleju i węglu.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia, skoncentrujmy się raczej na pytaniach i problemach ludzi.
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 mar 2007, 9:08

Nie , nie projektuję skończyłem fizykę, a domami energooszczędnymi zajmuję się od 90' roku. Jedny z moich sukcesów było wprowadzenie do budownictwa (90')wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Doradzm robić domy zużywające do 40kwh/m2 rocznie i wiem ile to kosztuje. Jest tańsze od proponowanych przez Pana.To Pan podpiera się potocznymi opiniami, a pisanie, że koszty nośników, przepisy, wysokość emerytur nie zmuszą nas do mieszkania w domach energooszczędnych to dość nierealna wizja!
Może o kosztach budowy chce Pan podyskutować na przykładach domów?

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Czemu zaraz obrażać?

autor: Jarecki79 » 30 mar 2007, 10:11

Na kilka faktów reaguje Pan bardzo nerwowo, wszystko co przytaczam ma podane źródło i nie jest żadną plotką. Proszę mi też nie zarzucać i wciskać słów, których nie powiedziałem.

Pozwolę sobie zacytować "To Pan podpiera się potocznymi opiniami, a pisanie, że koszty nośników, przepisy, wysokość emerytur nie zmuszą nas do mieszkania w domach energooszczędnych to dość nierealna wizja! "

W żadnym poście nie pisałem nic o wysokości emerytur. Popieram się realnymi cytatami wraz z podaniem źródła, a obowiązujące prawo i przepisy obowiązują nas wszystkich i w/g nich pracujemy i żyjemy.

O domach natomiast pisałem,że większość to budynki 10,20, 30 letnie i starsze,( w domyśle, gdzie już jest ogrzewanie centralne i do tego ogrzewania polecam konkretne wyroby). Nie dyskutuję na temat kosztów budowy nowego domu, wiele osób na to nie stać, a Ci którzy budują korzystają z najbardziej znanej technologii. Popierałem przecież w swoich wypowiedziach sens docieplenia domu i tym bardziej nie rozumiem Pana zarzutów.

Bardzo mi miło, że jest Pan fizykiem i że ma Pan sukcesy na swoim koncie, moją specjalnością jest Przedsiębiorczość i Ekonomika Produkcji.

Naprawdę wiem, co dzieje się w Europie i dużo rzeczy widziałem i mam udokumentowane na zdjęciach. Nie twierdzę,że wiem wszystko i dużo jest kotlarzy, łącznie z moim szefem, którzy mają większą wiedzę. Zapewniam Pana, że w naszej branży jest jeszcze sporo rezerw technologicznych, bardzo się też cieszę,że obok powstają nowe technologie.

Proszę się zatem nie obrażać, bardzo chętnie dowiem się na jakiej zasadzie funkcjonuje Pański pomysł. Nie piszę tego złośliwie, interesują mnie wszystkie nowinki z tej branży. Proszę mi uwierzyć jest ich sporo w każdej materii, tj. węgla, drewna, biomasy.

Mogę tylko powiedzieć, że o ogrzewaniu, o którym Pan pisze, czytałem kiedyś artykuł. Dyskusja była (mówię o ogrzewaniu powietrzem, nie o technologi budowy domu, wysunąłem wniosek, że takie ogrzewanie Pan projektuje) na temat skutków zdrowotnych takiego ogrzewania. Otóż przy samym ogrzewaniu powietrznym wysuszają się śluzówki nosa oraz skóra, zaleca się niby stosowanie nawilżaczy w tej instalacji, a te z kolei podobno powodują narastanie grzyba i wymagają częstego czyszczenia. Jeżeli gdzieś w tym temacie napisałem nieprawdę przepraszam. Z miłą chęcią przeczytam o technologii, którą Pan zaprojektował. Wspaniale, że ludzie wykształceni w naszym kraju szukają nowych rozwiązań.

Pozdrawiam serdecznie
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

jureksx
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:11

autor: jureksx » 31 mar 2007, 14:01

Inwestowanie przy dzisejszym stanie wiedzy i trendach polityczno gospodarczych w prymitywne sposoby spalania jest wyrazemj niegospodarnosci i nieporadnosci intelektualnej.

W krotkim czasie znikna wszystkie urzadzenia do spalania gazu , wegla , ol;eju ktore nie potrafia spelnic norm unijnych.
Sami obywatele tego chcieli.
Bylo referendum w sprawie przystapienia do UE.

Teraz pozostaje tylko sie do tego przystosowac.

Wszystko co ma temperature plomienia pow. 700stC i powoduje powstawanie NOx bedzie musialo odejsc do muzeum.

Czy nam sie to podoba , czy nie!

Zaden kociol na paliwa stale nie spelni taskiej normy.

Kotły na gaz zostana tylko te ktore maja zamknieta komore spalania i modulacje.

Jesli jego konstrukcja bedzie taka ze spelni,
i to bedzie tak drogi ze nie bedzie sie oplacalo go kupowac.

Dlkatego kupujac kociol nalezy zastanowic sie czy ma on byc na dwa , trzy lata, czy na dluzej.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
przesada

autor: Jarecki79 » 31 mar 2007, 14:55

Przesadzacie mili Państwo, rozumiem, że w dużych miastach są określone naciski, brak jest miejsca na kotłownie na paliwa stałe i jest wręcz niemożliwe stosowanie kotłów tradycyjnych, natomiast spokojnie kotły gazowe i olejowe będą spełniać wszystkie normy. Natomiast jeżeli chodzi o czystość spalin do kotłów na paliwa stałe np. będą stosowane ceramiczne katalizatory dopalające części lotne i gazy (już to jest stosowane w części nowoczesnych konstrukcji), natomiast przy większym zaostrzeniu norm dojdzie katalizator spalin, na to również są już sposoby i odpowiednie technologie. Temperatura natomiast na palniku czy palenisku nie może być elementem wyjściowym, istotne jest jaka temperatura przechodzi do komina i jaki jest skład spalin. Normy czystości spalin są określone w odpowiednich przepisach unijnych i polskich i jeżeli będą zaostrzane będziemy wprowadzać rozwiązania techniczne, aby produkowane wyroby mogły być sprzedawane na rynku.
Ten sam trend od wielu lat obserwujemy w motoryzacji, gdzie stopniowo wprowadzono obowiązkowe katalizatory, wymuszono doskonalsze konstrukcje silników, wyprodukowano nowe filtry cząsteczek stałych. Damy radę Panowie, proszę się nie martwić.

Węgiel dalej jest i będzie w naszej gospodarce, na tym surowcu opiera się większość elektrociepłowni. Część ludzi mieszkających w małych miasteczkach i wsiach nie ma zwyczajnie pieniędzy nawet na solidny kocioł miałowy wyposażony w sterowanie i zmuszona jest kupować najtańsze malutkie kotły węglowe a czasami jeszcze pieco-kuchnie. Nie wspominam nawet o gazie czy oleju w małych miasteczkach i wsiach, to jest kompletnie poza zasięgiem dużej części mieszkańców.

Osobiście mam nadzieję, że za 10lat będziemy palić biopaliwami, pellets, wykorzystywać solary, tzw. pompy ciepła, czy jeszcze inne doskonalsze nośniki ciepła, wszystkim życzę, żeby było nas stać na taki rodzaj ekologicznego ogrzewania jaki sobie tylko wymarzymy.
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 kwie 2007, 9:24

Szkoda, że w 96' nie było powszechnego internetu, bo bym podał kalkę Pana tekstu dotyczącą oleju opałowego który wtedy kosztował 60gr /L i.... długo jeszcze go nie zabraknie.

Co do solarów - wykazałem pomiarami, żę to najdroższa energia. samo podtrzymanie i po średnictwo , bez używania wody , więcej kosztuje niż ogrzenie wody przy bateriach bezdotykowych.

Pompa ciepła - no, na pompie ciepła można naprawdę zarobić... jak się jej nie zastosuje.
Mój brat zamiast w pompę, 50 000 zł "wpompował " do http://www.db.pl/ , na 6% (wycena instalacji z pompą 60 000)
Ponieważ dom przyzwoicie zaizolował ogrzewanie elektryczne założone za 6400zł (podłogowe, grzejniki i termy) razem z oświetleniem itp od 2000r najdrożej za rok wyszło 1900 zł . Czyli nie dość że energię ma za darmo to jeszcze tysiaka zaarabia!

Na koniec zacytuję Pna Ludomira Dudę co pisał w 1995 roku doradcę termomodernizacyjnego Muratora ( 99-2004 )teraz Ładnego Domu

"- Fundacja Poszanowania Energii - Pan Prezes Ludomir Duda w Gazecie Wyborczej: „Zdaniem Fundacji bardzo opłaca się zmodernizować instalację grzewczą, natomiast ocieplenie jest bardzo kosztowną i mało opłacalną inwestycją ... zbędne okna należy zamurować”
Miłych Mażeń o energooszczędnych piecach, o wentylacji bez wentylacji, o zmniejszaniu rachunków bez izolacji>>.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Perfidny kłamca

autor: Jarecki79 » 02 kwie 2007, 13:38

Pan T.Brzęczkowski chyba się zapomina. Jest Pan perfidnym kłamcą, jak Panu nie wstyd, człowiek wykształcony a taka paskudna moralność.

Jeżeli tak zachowuje się wykształcona osoba, która skończyła podobno fizykę, to przyjaciół Pan nie ma na 100%.

Jak Pan może wypisywać takie bzdury! Nie ma Pan za grosz wstydu?

Jest Pan osobą nieodpowiedzialną, wielce subiektywną a w dodatku nie opiera się Pan na żadnych faktach i oczernia Pan innych!

"Szkoda, że w 96' nie było powszechnego internetu, bo bym podał kalkę Pana tekstu dotyczącą oleju opałowego który wtedy kosztował 60gr /L i.... długo jeszcze go nie zabraknie."
Brak mi słów na Pana, wywalił bym Pana z forum.

W 1996roku drogi Panie miałem 16lat i siedziałem w szkolnej ławce w ogólniaku a o ogrzewaniu nie wiedziałem nic. Jeżeli nie domyśla się Pan po nicku Jarecki79 ile mam lat, to o fizyce zapewne Pan jedynie czytał. Brakuje mi słów na takie chamstwo i wyrachowanie.

Nie dyskutuje, bo do Pana nie docierają żadne racjonalne argumenty, Pan potrafi jedynie obrażać. Jest Pan subiektywny i niepoważny. Być może zna się Pan na budownictwie natomiast o ogrzewaniu za wyjątkiem swojego pomysłu, nie wie Pan zupełnie nic, proszę zatem nie zabierać w tej sprawie głosu.

Na prośbę o wyjaśnienie technologii nic Pan nie odpisał, potrafił Pan jedynie mnie oczernić. Gratuluje, teraz wszyscy widzą z kim mają do czynienia czytając posty T.B.

Życzę miłego dnia wszystkim pozostałym uczestnikom forum, doradzam kompletne ignorowanie wypowiedzi T.B.

Mam nadzieję, że ma Pan choć tyle przyzwoitości w sobie,że przeprosi mnie Pan za kłamstwa, które Pan wypisał: o niby emeryturach oraz o niby poście, który podobno pisałem w 1996roku.
Jarecki79
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 kwie 2007, 15:45

Proszę więcej spokoju i uważniej czytać tekst. Nie napisałem, że Pan napisał, tylko, że wtedy używano tych samych argumentów, by nie izolować, "olej jeszcze długo będzie najtańszym paliwem" . Kalka Pana wywodu to nie oznacza, że to Pana wywód!!!!
Co do wywalania z forum dyskusyjnego... Czasy gdy w dyskusji wszyscy się zgadzali na szczęście dawno mineły. Domy buduje się na wiele lat za duze pieniądze i budowanie na dziejsze normy jest nieporozumieniem, a budowanie pod normy z przed wielu lat to coś niepojętego. Dodam jeszcze raz iolacji i małego zużycie (poniżej 70kWh/m2 rocznie) energii nie da się połączyć z kotłowniami na paliwa stałe.
Wybór izolować czy ogrzewać należy oczywiście do klientów tylko czy pisze bzdury i nie ma wsztydu ten co radzi izolować i mało zużywać, czy ten co palić węglem i biomasami?
Po zrozumieniu tekstu, czekam na przeprosiny.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 138 gości

Gotowe projekty domów