eko groszek czy olejowe

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 16 mar 2007, 23:23

""Mam gdzieś ekologie...." Jechałem traz przez Polske, i w lesie worki rozsypanych smieci wyrzucanych z samochodu, pety z popielniczki prze okno.... zerestą każdy to zha, ale, żeby się tym chwalić ? To pierwszy raz spotykałem. Chwalić się , że jest sie osobą aspołeczną, szkodnikiem i jeszcze namawiać innych .... Inny "intelektualista " powie: Mam gdzieś ekologię stać mnie tylko na palenie opon, tanie i jakie kaloryczne...
Naprawdę nie ma Pan moralnego prawa po czyś takim na forum budowlnym nawet logować.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
ekologia

autor: Paweł_Małek » 17 mar 2007, 7:41

Rzady (kazdy jeden odd konca wojny liczac) zrobili z nas gasarbeiterow europy i normalnego czlowieka to stac tylko na wegiel czy drewno. Prad nie jest wcale taki "eko" - aby wyprodukowac i dostarczyc 1 kWh energii el. trzeba zuzyc 4 kWh energim zawartej w paliwie.
Podobnie gaz - tez jest niezbyt czysty, a i tez jest oszukiwany azotem (zlodzieje typu Gudz.....y musza sie na czyms nahapac) a jest to latwe do zaobserwowania - sa dni ze woda w czajniku na gazie zagotuje sie w 5 minut, a na drugio dzien ta sama ilosc wody w tym samym czajniku na tym samym palniku gotuje sie 25 min!!!!! a do tego plomien jest ciemniejszy i taqki "pusty" - typowy objaw zmiany skladu gazu!!!!
Nie zamierzam zlodziei sponsorowac i mam w d....e te ich "eko" paliwa
A tak na marginesie to nie chodzi wcale o ekologie tylko o KASE - paliwa "licznikowa" najlatwiej opodatkowac
Jakby naprawde chodzilo o ekologie to wykorzystalo by sie biopaliwa typu galezie i konary drzew ktorych setki ton wyrzuca sie na wysypiska, tam to gnije i produkuje metan ktory tworzy efekt cieplarniany szybciej niz CO2 (ten metan spala sie w gornych warstwach atmosfery, skad CO2 ma utrudniony powrot na powierzchnie). Biopaliwo ma sumaryczna emisje 0 poniewaz to CO2 co z niego powstaje zostanie zuzyte przy nastepnym cyklu produkcji biopaliwa, a paliwa kopalne uwalniaja dodatkowy CO2.
Ta cala nagonka na paliwa stale ma na celu zmuszenie ludzi do paliw "licznikowych" a jak sie juz zmusi to dowali sie podatki zeby politycy mieli z czego krasc!!!!!

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 17 mar 2007, 8:44

""Mam gdzieś ekologie...." Jechałem traz przez Polske, i w lesie worki rozsypanych smieci wyrzucanych z samochodu, pety z popielniczki prze okno.... zerestą każdy to zha, ale, żeby się tym chwalić ? To pierwszy raz spotykałem. Chwalić się , że jest sie osobą aspołeczną, szkodnikiem i jeszcze namawiać innych .... Inny "intelektualista " powie: Mam gdzieś ekologię stać mnie tylko na palenie opon, tanie i jakie kaloryczne...
Naprawdę nie ma Pan moralnego prawa po czyś takim na forum budowlnym nawet logować.

Nie ma to jak wyrwać zdanie z kontekstu,byle tylko swoje udowodnic.Gdyby pan chciał zrozumieć,to zauważyłby pan,że chodziło mi tylko o to,że jestem chętny i pozytywnie nastawiony do ekologii jeśli tylko mnie na nią stać.Dlatego NIGDY nie wyrzuciłem pustej butelki po napoju w krajobraz i NIGDY nie rzucam śmieci na ulicę.Bardzo często zdaża mi się zbierać takie śmieci ze szlaków w górach.I zawsze,jak widzę takie zachowania reaguję.
A gdzieś mam namawianie mnie na kolektory słoneczne nie dlatego,że wypinam się na ekologię,tylko dlatego,że nie mam na to kasy.
Jeśli gmina zorganizuje spotkanie z mieszkańcami,by przekonywać ich do solarów to oczywiście,że na nie nie pójdę bo mnie do tego przekonywać nie trzeba.Dla mnie było by to stratą czasu,bo i tak sobie solara za takie pieniądze nie założę.Chyba,że dowiem się o proponowanych przez gminę dopłatach.
Czy myśli pan,że w takich Niemczech ludzie sobie za swoje tą ekologię fundują?Gdyby nie spore dopłaty od władz oni też by ekologię mieli gdzieś.Wystarczy znaleźć się w Londyńskim teatrze po spektaklu,by przekonać się o proekologicznym nastawienu anglików.Tyle syfu to po sobie nawet w Rumunii nie zostawiają.
No to jak u pana jest z tą ekologią?Kupuje pan tego Priusa czy nadal będzie pan jeździł ze wstydem spalającym pochodne ropy trucicielem srodowiska.Segreguje pan śmieci?Bo ja tak.I to bardzo dokładnie.
Śmieszne i żałosne jest popisywanie się swoim ekologicznym nastawieniem wobec ludzi,którzy z trudem uzbierali kasę na kocioł na groszek i stać ich jedynie na taką namiastkę ekologi bo żaden nadziany bubek nie chce im zasponsorować corocznej dożywotniej dopłaty do naprawdę ekologicznego źródła ciepła.
Zamiast płacić 4tys za sezon płacę 1,2 tys.I to do mnie przemawia a nie troska o dziurę ozonową.O tą dziurę mogę się troszczyć jak mnie będzie na to stać.
Czy nie rozumie pan prostej zależności pomiędzy chceniem a możliwościami.Pan też jest ekologiczny tylko w tych granicach.Bo nie wmówi mi pan,że jest pan bardziej proekologiczny niż na to panu finanse pozwalają.
Zresztą,po co ja to piszę,skoro by zamykał pan w więzieniu ludzi za to,że im z komina się dymi.Żałosne.A nie przyszło panu do głowy to,że niektorych nie stać nawet na kupno węgla,dlatego śmieciami palą?
Oczywiście pan by wolał będąc w ich sytuacji zaciągnąć kredyt na 15 lat i nie dać dzieciom kolacji byle się panu z komina nie dymiło.
Co kto lubi.Jedni chcą mieć czysty świat inni ciepło w domu i zdrowe dzieci.
i nie zawsze się udaje w tym temacie osiągnąć jakiś kompromis.
A może ma pan dla mnie jakąś propozycję?
adam

PROSAT
1 - ostrzeżenie!
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:06
Lokalizacja: Krzyżanowice
Kontaktowanie:
Napewno bedzie taniej EKO-GROSZEK

autor: PROSAT » 22 mar 2007, 10:28

Pewnie ze eko-groszek wyjdzie taniej. Na stronie WWW.KOTLY.COM znajdzie Pan bogatą ofertę kotłów na eko-groszek oraz duzo informacji na ten temat. Pozdrawiam
Grzejemy za jednym kliknięciem

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
zarobki

autor: Paweł_Małek » 22 mar 2007, 18:14

Jak beda w tym kraju "unijne" zarobki to bedzie nas stac na ekologie
Oczywiscie mowa tu o normalnych pracownikach a nie menedzerach bo ci maja kasy jak lodu
Przy obecnych cenach najnizsza powinna wynosic 800Euro!
W Pl jest to ok. 200 Euro czyli 4 razy mniej niz na zachodzie
Ludzie kto zna jeszyk niech pakuje walizke i stad spada tu nigdy nie bedzie dobrze!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 mar 2007, 12:49

Czemu z uporem maniaka piszesz, że zaizolowanie jest droższe od kotła i instalacji co?
Izolowanie nie jest droższe, zapewnia lepszy komfort termiczno wilgotnościowy, a papliwa typu ekogroszek będą zabronione i u nas (OSTANIEJ OSTOI W UE)
Pozatym mnie na emeryturze (już ZUS się o to postara) nie będzie mnie stać na ogrzewanie domu za wiecej jak 200 zł (suma wszystkich rachunków). Jestem też ciekaw ile bierzesz za ładowanie pieca, czyszczenie, konserację dojazd.

Pshem
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2007, 19:12
Lokalizacja: Bytom

autor: Pshem » 23 mar 2007, 20:03

Droga Izo!

Oczywiście że groszek! I jak napisano - piec z palnikiem retortowym i podajnikiem...

A Pan, Panie Wacławie - zakaz wypowiadania sie publicznie powinienn dotyczyc Pana, bo takiego pie....nia jak pańskie, to dawno nie czytałem...

Pozdrawiam!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 mar 2007, 10:26

A jednak!. Niezależnie od zakazu wypowiedania się ,certyfikaty energetyczne wejdą i prawne czy ekonomiczne wymuszanie 40kWh/m2 rocznie będzie miało miejsce. Niezależnie od zakazów skuteczna izolacja wyprze takie zabytki ze środowiska. Pamiętam jak dziś dyskusję z 96 roku: po co izolować olejem jest najtaniej! 60 gr za litr, izolowanie to droga i nieopłacalna inwestycja!!! Takich mundroli była masa!!!!!!Mogę zapewnić, że za 4-5 lat ekogroszek bedzie relatywnie 5 czy więcej razy droższy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a dostępność znacznie ograniczona.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
zarobki

autor: Paweł_Małek » 25 mar 2007, 0:08

Najpierw niech daja normalne zarobki a nie jalmuzny bo teraz to nawet ciezko na okna uzbierac a co dopiero na izolacje i wszystkie instalacje.
Przy zarobku rzedu 1500 zl netto to nawet instalacje wodna robi sie etapami i to samemu bo na firme nie stac - taniej bylo kupic zgrzewarke i samemu robic, ze 3 fuchy i zgrzewarka sie splacila. Byly by normalne zarobki to nikt na fuchy by nie chodzil, tylko w PL.
Podobnie jest z elektryka - spuscizna komuny szczegolnie w blokach i domkach spoldzielczych (aluminium). normalnych ludzi nie stac na firmy a i osoby co umieja cos zropbic chca dorobic do wyplaty zeby moc cos odlozyc. I niecg sie nikt nie dziwi ze pali sie byle co - jakby kazdego bylo stac na remont i "eko" to zadne zakazy nie byly by potrzebne!!!!.
Ja mam kotlownie na wegiel bez podajnika w obiegu grawitacyjnym bo na nic lepszego mnie nie stac, wymiane pieca (6 lat do tylu) robilem sam bo firma za droga - taniej bylo zrobic kurs na spawanie gazowe i kupic "z drugiej reki" palniki niz brac firme.
Po "firmach" nieraz tez poprawialem czesto "firmy" skrcajac polaczenia gwintowe stosuja konopie bez pasty, po kilku latach konopie wygnija i jest wyciek.
Tylko wPolsce robi sie wszystko od "dupy" strony - najprosciej wcisnac bzdurne przepisy i oby rzad sam pozostal z tymi przepisami !!!!
W UK za najnizsza stawke godzinowa kupi sie 5l benzyny, w PL za najnizasza stawke godzin owa nie kupi sie nawet litra benzyny!!!
I za co mamy te remonty robic ??????
Ludzie kto zna jezyk niech pakuje walizy i do UK tam przynajmniej jest czym zaplacic za to "eko"

marek1970-36
1 - ostrzeżenie!
Posty: 58
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:03
Lokalizacja: Gdynia
kocioł LING COMBI na ekogroszek

autor: marek1970-36 » 25 mar 2007, 17:20

Kocioł z palnikiem retortowym na ekogroszek jest najtańszym żródłem grzewczym w eksploatacji i to na rodzimym paliwie.Wyposażany jest w duży zasobnik węgla (na kilka dni pracy ) z podajnikiem ślimakowym ,palnikiem retortowym jest bardzo ekonomiczny ze względu na możliwość sterowania temp. zasobnika c.w.u. oraz za pośrednictwem sterownika pokojowego dobowo-tygodniowego również z pełnym zakresie ogrzewaniem budynku.Jeśli zakupimy kocioł żeliwny np. LING COMBI to jest to bardzo trwały kocioł na kilkadziesiąt lat eksploatacji (gwaracja producenta 10 lat) :lol:

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 mar 2007, 11:36

A prąd to nie rodzime paliwo? taniej chyba zaizolować niż kotłownie robić? Zrowiej i pewniej na przysłość 40 kWh/m2 rocznie nikogo nie ominie.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
zaizolowac

autor: Paweł_Małek » 28 mar 2007, 20:21

Przy istniejacym obiekcie nie jest to ani proste ani tanie:
Remont kotlowni (robocizna wlasna) - 3000 zl (kociol bez podajnika 1500 zl, pozostale (bojler,
zawory, i tp, zacetylen, tlen) 1500 zl. (dom ok. 150 m2 + piwnica, parter i pietro, sciany (liczac od zewnatrz) siding-styropian 5cm-gazobeton 25 cm-pustka powietrzna 2cm-cegla dziurawka, okna w wiekszosci wymienione)
Zaizolowanie sama welna by wyszla ok. 10000, do tego wymiana wszystkich instalacji lacznie z elektryczna, a i tak mostki zostana (betonowy strop pomiedzy parterem i pietrem, sciany wewnetrzne - czesc z nich jest konstrukcyjna)
Jakby byly normalne zarobki a nie jalmuzny to bysmy izolowali.
Nie wspomne ze 2000 zl pochlonie sama energetyka za zwiekszenie przydzialu mocy a i tez jakies awayjne zrodlo ciepla typu zamkniety kominek z grawitacyjnym rozprowadzeniem to koniecznosc bo energetyka za szkode wynikla z wylaczenia nie odpowiada, a grzanie awaryjne piecykami z katalizatorem na gaz czy nafte (ktore oddaja spaliny do pomieszczenia)
to samobojstwo. Przy zarobku rzedu 1500 netto mozna o kompleksowym remoncie mozna tylko pomarzyc. Jakby mnie bylo stac to bym weglem nie palil. Zakazaniew drewna to sprzecznosc z nakazem energii odnawialnej bo drewno sie do energii odnawialnej zalicza.
Im chodzi zeby wymusic paliwa "licznikowe" bo te latwiej opodatkowac, zeby jelopy z rzadu mieli z czego krasc!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 mar 2007, 8:44

Odnoszę nieodparte wrazenie, że albo Pan się na ogrzewaniu nie zna albo Pan oszukuje (czyli krzywdzi) ludzi. Może jeszcze raz wyjaśnię. Już dziś wiadomo, że nie będzie nikogo stać na utrzymanie domu zużywającego powyzej (Polskie dyrektywy) 70kWh/m2 rocznie. Jest to i będzie coraz szybciej realizowane, cenami nośników, akcyzami, podatkami.... zakazami! Jeżeli taraz dom jest tak "zaizolowany" że zużywa 300-400 kWh /m2 rocznie to żadne, ale to żadne sprawniejsze piece tego nie zmienią!!! Nie ma energooszczędnych pieców, grzejników ....itp. Zadaniem ogrzewania jest uzupełnienie strat przez izolację i wentylację, oraz podgrzanie wody użytkowej i za to trzeba zapłacić .Gwarantuję Panu , żadne remonty, nawet własną robocizną tego nie zmienią. Weźmie sobie zarabiający 1500 zł kredyt wyremontuje kotłownię i .... zanim go spłaci zaizolować będzie musiał.

A już absurdem i nabijaniem się jest, że człowiek zamiast pracować weźmie sobie kupi acetylen, rurki i pospawa "nowoczesne" ogrzewanie.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
kredyt

autor: Paweł_Małek » 29 mar 2007, 20:45

Mnie na firme stac nie bylo, robilem tylko kotlownie i czesc przerabialem dlatego spawane.
Przy takich zarobkach kredyt to samobojstwo - wystarczy byle wypadek w pracy i zostaje sie z kredytem i renta 500 zl:-(
Gdybym cale wymienial to zrobilbym z miedzi - z tego na fuchy juz nieraz robilem.
Ogrzewania elektryczne w PL nie ma sensu poniewaz energetyka nie odpowiada za skutki niewykonania umowy (przerwy, parametry jakosciowe).
Jak beda normalne zarobki a nie jalmuzny to wtedy bedzie mozna cos "eko" zalozyc
Izolacje tez idzie wlasnym sumptem wykonac tylko trzeba miec za co qpic material - dla przecietnego pracownika w Polsce uslugi sa za drogie pozostanie robic samemu lub brac kogos co umie dana rzecz zrobic na fuche.

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 29 mar 2007, 21:16

Panie Pawle czy Pan czyta to na co Pan odpowiada? Człowiek pisze o zmniejszeniu rachunków przez zaizolowanie a Pan ,że ogrzewanie elektryczne nie ma sensu bo prąd wylączyć mogą,. Pisze dalej , że modernizacja ogrzewania nawet w 100% z miedzi na koszty ogrzewania ma wpływ jak Pan na poziom Wisły po nasikaniu do niej. Przecież na zminimalizowaniu opłat powinno zależeć zwlaszcza najbiedniejszym. Inwestycja w nowszą kotłownię miedziane rurki, itp ma sens wyłącznie przy założeniu, że cany ekogroszku, biomasy, gazu, oleju, będą szybko malały. Może Pan to obiecać? Może Pan to zagwarantować. Bo Brzęczkowski może zagwarantować i ja mu wierzę, że skuteczna izolacja i wentylacja z odzyskiem ciepła są nieporównalnie skuteczniesze w obniżaniu kosztów ogrzewania niż miedziane rurki!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 37 gości

Gotowe projekty domów